GARBARNIA - AS PROGRES '98 Kraków 1:3 (0:3)

(dobrze): Paweł Kukla oraz Grzegorz Jabłoński i Dawid Kuś (KS Kraków).

Jan Przybyszewski, Jakub Kozioł - Błażej Radwanek, Michał Romuzga, Łukasz Sikora.

GARBARNIA: Piotr Syrek - Bartosz Gubała (46 Mikołaj Pyś), Adam Tomaszewski, Jan Przybyszewski , Paweł Marczyk (46 Łukasz Kowalski) - Paweł Pasionek, Wojciech Waś (46 Jakub Mróz), Marcin Szczurek (61 Wojciech Głuchaczka), Mateusz Przesławski (75 Mateusz Walentynowicz) - Mateusz Ciesielski (70 Adam Jawor),
Jakub Kozioł

AS PROGRES: Przemysław Łyczko - Michał Romuzga , Jakub Pasionek, Łukasz Sikora , Rafał Górecki, Marcin Chmielowski (62 Szymon Pietrzyk), Dominik Zawadzki , Bartosz Szcząber, Błażej Radwanek (68 Damian Stąpała), Wojciech Słomka (64 Dawid Linca), Tomasz Kurek (56 Szymon Hajduk).

Jakub Kozioł w 47 minucie zdobył gola na 1-3 dla Garbarni. Trafienie snajpera Młodych Lwów okazało się być jedynie honorowym...

09.09. 2015 (AB)

W rozegranym na Rydlówce spotkaniu czołowych drużyn Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych Progres'98 pokonał gospodarzy 3:1. Kwestia zwycięstwa została rozstrzygnięta pomiędzy 20 a 30 minutą meczu, w tym czasie juniorzy Progresu zdobyli trzy gole.

A zaczęło się obiecująco dla podopiecznych trenera Roberta Włodarza. Już w 2. minucie Marcin Szczurek obsłużył podaniem Pawła Pasionka, którego strzał z bardzo ostrego kąta na korner sparował Przemysław Łyczko. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Mateusz Ciesielski, z 12 metrów kapitalnie uderzał głową Wojciech Waś. W równie kapitalnym stylu piłkę odbił bramkarz Progresu, a dobitka Jana Przybyszewskiego powędrowała wzdłuż bramki gości.

W 20. minucie Rafał Górecki świetnym przerzutem zagrał w pole karne do niepilnowanego Błażeja Radwanka, któremu nie pozostało nic innego, niż skierowanie piłki do pustej bramki. W 24. minucie Marcin Chmielowski mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Piotra Syrka, wykorzystując asystę Dominika Zawadzkiego. Ten ostatni w 30. minucie skutecznie wyegzekwował rzut karny podyktowany za faul Adama Tomaszewskiego na Wojciechu Słomce.

Podobnie jak pierwszą część zawodów, drugą odsłonę rozpoczęli Brązowi od mocnego uderzenia, tym razem skutecznego. W 47, minucie  po kornerze "Ciesiela" bramkarz Progresu popełnił błąd, piłka spadła na 5 metr, a najszybciej przy niej znalazł się lis pola karnego, Kozioł. Zdobyty gol sprawił, że Młode Lwy złapały wiatr w żagle. W 51. minucie po kornerze bliski celnej "główki" był Łukasz Kowalski. Kozioł uprzedził bramkarza Progresu, ale z zerowego kata trafił tylko w boczną siatkę. W 55. minucie Mikołaj Pyś lobował bramkarza z 20 metrów, piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła poza boisko.

W 58. minucie Zawadzki główkował obok słupka. W 60. minucie Syrek z niejakimi kłopotami, ale poradził sobie z piłką zmierzającą pod poprzeczkę po uderzeniu jednego z zawodników gości bezpośrednio z rzutu rożnego. Za chwilę na czystą pozycję wychodził Ciesielski, ale stracił piłkę na rzecz naciskającego go obrońcy. W 63, minucie Ciesielski zagrał w polu karnym do Pysia, który strzelił nad poprzeczką. W 70. minucie po wymianie podań pomiędzy Pysiem i Ciesielskim strzał Kozioła obronił Łyczko. W 71. minucie Mateusz Przesławski zagrał do Pysia, który chyba zbyt wcześnie zdecydował się na strzał z 16 metrów, mając przed sobą tylko Łyczkę. Znów górą był bramkarz Progresu. W 73. minucie Szymon Hajduk nie zaskoczył strzałem zza linii pola karnego Syrka. W 85. minucie nad poprzeczką uderzał Bartosz Szcząber.

- To był dobry, szybki i zacięty mecz. Pomiędzy 20 a 30 minutą goście zdobyli trzy gole. Te dziesięć minut wstrząsnęło Rydlówką.. Po przerwie nasi zawodnicy nie złożyli broni, dążąc do odrobienia strat, niestety nie udało się. Pierwsza porażka niczego nie przekreśla, w ubiegłym sezonie Hutnik przegrał z nami dwukrotnie, a mimo to wygrał ligę i po barażach z Resovią awansował do Centralnej Ligi Juniorów. W sobotę czeka nas kolejny sprawdzian na trudnym terenie beniaminka, MKS Trzebinia Siersza. - powiedział po spotkaniu kierownik drużyny juniorów Garbarni, Jerzy Wojciechowski.