GARBARNIA - AS PROGRES '99 Kraków 0 :1 (0:1)

(wzorowo) Sebastian Krasny oraz Dawid Pokwiczał i Bronisław Mazur (KS Kraków).

Mecz bez kartek.

GARBARNIA: Kamil Mrozowski - Łukasz Kowalski, Jakub Mróz, Dawid Pachel, Grzegorz Kutrzeba (63 Bartosz Gubała) - Patryk Paczka, Bartosz Baran (57 Daniel Obtułowicz), Marcin Kołton (80 Łukasz Jałocha), Mikołaj Pyś - Łukasz Lipowski (75 Aleksander Strzeboński), Kamil Antkiewicz (60 Bartosz Prochownik).

AS PROGRES: Dorian Ciężkowski (46 Jakub Bereta) - Paweł Salamon, Mateusz Jurczak (46 Olaf Niepokój), Łukasz Kantyka, Mateusz Majewski, Jakub Wojtaczka, Mateusz Reczulski (46 Rafał Kościelniak), Dawid Linca, Krystian Nowak (46 Sebastian Socała), Szymon Gwiazda (46 Mateusz Oleksy), Błażej Radwanek (46 Damian Stąpała).

Z lewej strony Patryk Paczka (zdjęcie z meczu z Dalinem), który był bliski pokonania bramkarza Progresu...

07.09.2016 (AB)

Po bardzo dobrym spotkaniu juniorzy starsi Garbarni ulegli na Rydlówce Progresowi 0-1. Mecz był rozgrywany w bardzo szybkim tempie i nie brakowało w nim momentów walki. Zwycięstwo gości wydaje się być zasłużone, choć gospodarze bliscy byli zdobycia jednego "oczka".

W 6. minucie Reczulski dośrodkował z narożnika pola karnego na drugi słupek, Nowak naciskany przez Pachela główkował nad poprzeczką. W 9. minucie Antkiewicz przerzucił piłkę z lewego skrzydła na prawe do Pysia, ten po wejściu w pole karne strzelił po długim rogu obok słupka. W 11. minucie także obok słupka zza szesnastki strzelał Gwiazda.

W 26. minucie strzał Paczki z narożnika pola karnego Ciężkowski sparował na korner. Po kornerze wykonanym przez Barana minimalnie obok bramki główkował Kowalski. W 30. minucie Reczulski strzałem zza linii pola karnego trafił w poprzeczkę. Garbarnia kontrowała prawą stroną, Pyś przymierzył z narożnika pola karnego po długim rogu, piłka po rykoszecie wyszła obok słupka. Może gdyby nie ten rykoszet, całą sprawę sfinalizowałby zamykający akcję Kołton.

W 40. minucie Reczulski przed polem karnym minął dwóch zawodników Garbarni i znalazł się w sytuacji oko w oko z Mrozowskim. Bramkarz Garbarni robił co mógł, ale po strzale zawodnika Progresu piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

W 43. minucie po kontrze Progresu Nowak strzelił nad bramką po podaniu Lincy. W 44. minucie Paczka strzelał zza szesnastki, minimalnie obok celu.

W 52. minucie po kornerze Barana Kowalski zgrywał piłkę do środka, w sporym zamieszaniu Bereta ściągnął piłkę z głowy Pachela. W 55. minucie stuprocentową okazję zmarnowali goście: po podaniu Socały sam na sam z Mrozowskim znalazł się Stąpała i z najbliższej odległości strzelił obok słupka.

W 68. minucie Obtułowicz zagrał do Prochownika, ten do Kowalskiego, a "Kowal" zza szesnastki kropnął obok bramki. W 70. minucie po rzucie rożnym wykonanym przez Kościelniaka w sporym zamieszaniu piłka odbiła się od Wojtaczki i trafiła w słupek, po czym opuściła plac gry. W 81. minucie po rogu Pysia Kowalski główkował nad celem. W 86. minucie rzut wolny z 18 metrów wykonywał Stąpała, ale posłał piłkę obok bramki.

-To było bardzo dobre, jak dotąd chyba najlepsze spotkanie naszej drużyny w tej rundzie. Niestety przegrane, ale też Progres to bardzo wymagający rywal. Goście mieli w swoim składzie kilku zawodników z szerokiej kadry zespołu występującego w Centralnej Lidze Juniorów. Na wysokim poziomie stało sędziowanie zawodów, mimo sporej momentami zaciętości graczy Sebastian Krasny nie upomniał ani jedną żółtą kartką żadnego zawodnika. Do arbitrażu żadna ze stron nie wnosiła zastrzeżeń, a kilka sytuacji "stykowych" było. Natomiast wynikały one z ferworu walki, a nie ze złośliwości, sędziowie bardzo dobrze poradzili sobie z odróżnieniem tych dwóch rzeczy - skomentował zawody kierownik drużyny juniorów Garbarni, Jerzy Wojciechowski.

Zatorzanka Zator - Garbarnia, niedziela 11 września 2016, 13:00

Soła Oświęcim - Garbarnia, środa 14 września 2016, 16:00, Oświęcim

Garbarnia - Wolania Wola Rzędzińska, sobota 17 września 2016, 10:00, Rydlówka 23

Garbarnia - Sandecja Nowy Sącz, sobota 1 października 2016, 11:00, Rydlówka 23.