SOŁA: Damian Błazenek - Arkadiusz Ryś , Tomasz Gardyński (85 Jakub Ogórek), Michał Płonka, Patryk Ryszka, Maksymilian Nowak (75 Mateusz Hudzik), Kacper Piwowarski (55 Patryk Formas), Eryk Zątek, Patryk Łukasik , Radosław Babiuch , Sebastian Zając (68 Grzegorz Wójtowicz).

GARBARNIA: Kamil Mrozowski - Łukasz Kowalski, Jakub Mróz, Dawid Pachel, Grzegorz Kutrzeba (46 Rafał Witaszyk) - Patryk Paczka (46 Kamil Antkiewicz), Łukasz Lipowski (77 Adrian Żmuda), Bartosz Baran (46 Daniel Obtułowicz ), Bartosz Prochownik - Mikołaj Pyś, Marcin Kołton .

Za zawodnikiem Soły podąża Daniel Obtułowicz, bohater Garbarni w tym spotkaniu.

14.09.2016 (AB)

Kiedy w 42. minucie juniorzy Soły, składając zaledwie drugą w pierwszej połowie wizytę na przedpolu Garbarni objęli prowadzenie, kierownik drużyny Młodych Lwów Jerzy Wojciechowski powiedział ze spokojem: "Jestem przekonany, że mecz zakończy się naszą wygraną 3-1". Jego słowa okazały się prorocze, bowiem taki właśnie rezultat zawodów wpisał do swojego notesu arbiter po ostatnim gwizdku w rozegranym awansem spotkaniu 8 kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych.

Mecz miał spory ciężar gatunkowy dla obu zespołów w kontekście rywalizacji o zajęcie miejsca w pierwszej piątce ligowej stawki, które gwarantuje spokojniejszą rundę wiosenną. Soła w przypadku zwycięstwa dołączyłaby do grona znacznie bardziej liczących sie w tym wyścigu drużyn, zwycięstwo Brązowych dawało im zwiększenie przewagi właśnie nad środowym rywalem.

W 11. minucie po centrostrzale z rzutu wolnego z 30 metrów Kołtona piłka wylądowała na górnej siatce bramki gospodarzy. Podobnie było w 18. minucie po bardzo ładnej akcji Garbarni, kiedy po wrzutce Mroza Kowalski strzelał z powietrza. W 35. minucie z rzutu wolnego z około 20 metrów dośrodkował w pole karne Ryś, piłka po rykoszecie od muru spadła pod nogi Łukasika, którego strzał strącił końcami palców Mrozowski, a dalekim wybiciem piłki wyjaśnił całą sytuację Baran.

W 42. minucie Mróz celowo nabił piłką Zątka, jednak tak nieszczęśliwie dla gości, że ten zdołał się zabrać z futbolówką w kierunku bramki, a półgórne dośrodkowanie kolegi na gola zamienił Łukasik.

W 45. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony boiska sytuację uratował Mróz, który w polu karnym uprzedził Zątka.
Po pierwszej, znacznie mniej ciekawej pierwszej odsłonie meczu trener Garbarni Robert Włodarz zdecydował się wprowadzić na boisko aż trzech zmienników. W tym wypadku także zadziałał tzw. "trenerski nos", bo juz w 48. minucie jeden z nich doprowadził do wyrównania.

Daniel Obtułowicz, który okazał się bohaterem Brązowych w tym spotkaniu, przejął piłkę w strefie obronnej rywali w okolicach 35 metra, zdecydował się na indywidualną akcję, a wpadając w szesnastkę wymanewrował dwóch obrońców i mimo asysty trzeciego nie dał żadnych szans Błazenkowi. To była bardzo ważna dla gości i  - co tu kryć - po prostu ładna bramka.

W 57. minucie świetną akcję lewą flanką przeprowadził Prochownik, w polu karnym ograł obrońcę i wycofał piłkę spod końcowej linii, a przed bramką o centymetry minął się z nią Antkiewicz. W 59. minucie po akcji Brązowych Kołton głową zgrał piłkę Prochownikowi, który strzelał dwukrotnie: raz zablokował piłkę obrońca Soły, za drugim interweniował bramkarz gospodarzy.

W 60. minucie do głosu doszła Soła, Łukasik w okolicach pola karnego ograł dwóch "garbarzy" i podał do Nowaka, a piłka po jego strzale i rykoszecie wyszła na korner. W 66. minucie po rzucie wolnym Gardyńskiego główkował Formas, ale obok słupka. W 68. minucie po dośrodkowaniu Rysia Pachel w polu karnym ubiegł Nowaka i wyekspediował piłkę poza plac gry. W 73. minucie niewysoki, ale bardzo szybki Wójtowicz, który dał bardzo dobra zmianę, przeprowadził szybki atak lewą stroną. Zawodnik Soły był cały czas naciskany przez Mroza, w efekcie strzelił w boczną siatkę.

W 74. minucie po akcji z Kołtonem zbyt słabo uderzył Antkiewicz, ale nawiązanie współpracy pomiędzy graczami Garbarni było pierwszorzędne. W 80. minucie po dośrodkowaniu Babiucha główkował Zątek. Witaszyk również trącił piłkę głową, co osłabiło siłę strzału i ułatwiło zadanie Mrozowskiemu.

W 84. gospodarze mieli sytuację, która powinna zadecydować o przechyleniu szali zwycięstwa na ich korzyść. Akcję trzech na jednego finalizował Wójtowicz, ale zrobił to tak fatalnie, ze piłka znalazła sie pod nogami osamotnionego Mroza.

Końcówka spotkania w wykonaniu Młodych Lwów była piorunująca. W 88. minucie po dalekim przerzucie piłki Mroza przed polem karnym Soły do piłki na jednym metrze kwadratowym wystartowało czterech zawodników. Ze strony Garbarni byli to Obtułowicz i Prochownik. Wszyscy w szesnastce mieli ze sobą jakiś kontakt, Prochownik padł na murawę,  zawodnicy Soły zderzyli się ze sobą a będący tyłem do bramki Obtułowicz przyjął piłkę na klatkę piersiową i strzałem z półobrotu zdobył kapitalnego gola.

Taki obrót sprawy rozmontował gospodarzy, a Garbarnia w doliczonym czasie dobiła przeciwnika. Obtułowicz prostopadłym podaniem uruchomił Kołtona, ten naciskany przez obrońcę trafił w słupek, ale podążył za piłką i na wślizgu uprzedził interweniującego bramkarza, ustalając ostateczny rezultat.

Zdjęcia Pana Piotra Prochownika:

Kolejne spotkanie juniorzy Garbarni rozegrają na Rydlówce z Wolanią Wola Rzędzińska, w sobotę 17 września o godzinie 10:00.

>>>1 kolejka: Proszowianka - Garbarnia 0:3 (0:1) - zdjęcia, film<<<