MLJS: TERMALICA-BRUKBET Nieciecza - GARBARNIA 0:2 (0:2)

MLJM: GARBARNIA - BIEGONICZANKA Nowy Sącz 2:0 (0:0)

 

 

MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH

REŻYSER WIATR

 

 

 

TERMALIKA-BRUKBET Nieciecza - GARBARNIA 0:2 (0:2)

0-1 Adam Tomaszewski 4 (karny)

0-2 Piotr Apostolski 16.

 

(dobrze) Daniel Witek oraz Piotr Mróz i Michał Wojnarowski (KS Tarnów).

Mecz bez kartek.

 

TERMALIKA-BRUKBET:  Michał Leżoń - Przemysław Broziński, Jakub Magiera (60 Konrad Machalski), Radosław Kabała, Jakub Szymański, Mikołaj Ryczek (75 Patryk Morys), Marcin Chłosta, Kacper Pietrek (65 Sebastian Bonior), Krzysztof Miroszka, Karol Kuczek, Adrian Kopeć.
Trener Waldemar Dzierżanowski.

 

GARBARNIA: Mikołaj Wiewióra - Rafał Witaszyk, Adam Tomaszewski , Łukasz Kowalski, Paweł Marczyk, Paweł Pasionek (75 Mikołaj Pyś), Wojciech Waś (55 Marcin Szczurek), Mateusz Przesławski, Wojciech Głuchaczka, Jakub Kozioł,
Piotr Apostolski ((68 Mateusz Ciesielski).
Trener Robert Włodarz.

 

 

29.03.2016 (AB)

 Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć tragicznie zmarłych w wypadku w Weryni pięciu piłkarzy Wólczanki Wólka Pełkińska: Patryka Szewczaka, Rafała i Kamila Pydychów, Kamila Oślizło oraz Mariusza Korzępy. To szczególnie bolesna dla środowiska sportowego tragedia.

 

W 3. minucie w polu karnym gospodarzy do strzału składał się Jakub Kozioł, w gąszczu nóg został kopnięty przez Jakuba Magierę. Będący bardzo blisko całej sytuacji arbiter bez wahania wskazał na wapno. Jedenastkę bez problemu wykorzystał Adam Tomaszewski, całkowicie myląc Michała Leżonia.

 

W 16. minucie Rafał Witaszyk wrzucił piłkę z autu w pole karne, tam minął się z nią jeden z obrońców Termaliki. Dopadł do niej Piotr Apostolski i widząc wychodzącego z bramki Leżonia, przelobował go.

 

W 20. minucie bardzo groźnie zza szesnastki uderzył Kozioł, Leżoń z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką. Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Garbarni, gospodarze mieli zaledwie dwa kornery, a na bramkę Mikołaja Wiewióry nie oddali celnego strzału. Decydujący wpływ na taki obraz meczu z pewnością miał bardzo silny, porywisty i ciągły wiatr, który do przerwy był sprzymierzeńcem gości, a w drugiej połowie - gospodarzy.

 

Po przerwie to juniorzy Termaliki grali z wiatrem i starali się odrobić straty, między innymi strzałami z dystansu. W 48. minucie Marcin Chłosta zdecydował się na uderzenie z 40 metrów. Niesiona ostrym podmuchem piłka sprawiła spore kłopoty Wiewiórze, ale ostatecznie go nie zaskoczyła. W 52. minucie z 30 metrów huknął Kacper Pietrek, bramkarz gości z dużymi problemami opanował futbolówkę. W 59. minucie Krzysztof Miroszka ograł w polu karnym kilku zawodników Garbarni, ostatecznie został zablokowany przez jej bramkarza.

 

W 60. minucie Apostolski pierwszorzędnie przymierzył z 20 metrów i tylko robinsonada Leżonia uchroniła Termalikę od utraty trzeciego gola. W 67. minucie po akcji Marcina Szczurka z Koziołem „Apo” uderzał z woleja, ale i tym razem Leżoń był na posterunku. Bramkarz gospodarzy obronił za chwilę groźny strzał Szczurka, do którego zagrywał Mateusz Przesławski.

 

W 73. minucie rzut wolny z odległości około 35 metrów wykonywał Adrian Kopeć. Zdecydował się na bardzo mocny strzał po ziemi, ale Wiewióra wyłapał piłkę. W 78. minucie Szczurek posłał piłkę wzdłuż linii bramkowej, nie sięgnął jej żaden z garbarzy. W 80. minucie Mateusz Ciesielski w polu karnym gospodarzy wziął na plecy obrońcę i groźnie strzelił z 14 metrów, minimalnie obok spojenia. W odpowiedzi Kopeć posłał piłkę nad poprzeczką. W 83. minucie po dośrodkowaniu z wolnego Chłosty Kopeć z bliska główkował nad bramką.

 

-Gospodarze mogli zdobyć jeszcze honorowe trafienie w doliczonym czasie gry, ale w roli ostatniej instancji w naszym zespole wystąpił Paweł Marczyk, wybijając piłkę z linii bramkowej. Reżyserem dzisiejszego meczu był bardzo silny wiatr, pod który w pierwszej połowie grała Termalika, a w drugiej Garbarnia. Podopieczni trenera Roberta Włodarza wygrali dziś na zawsze ciężkim dla nich terenie, dodatkowo bezpośrednio po przegranej u siebie z ostatnim w tabeli Dalinem. Nie można się dziwić, że wracamy do Krakowa w dobrych nastrojach – powiedział po spotkaniu kierownik drużyny juniorów Garbarni, Jerzy Wojciechowski.

 

Wkrótce zdjęcia z meczu.

 

=================================================================================================

 

 

MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

DO TRZECH RAZY SZTUKA

 

 

 

GARBARNIA - BIEGONICZANKA Nowy Sącz 2:0 (0:0)

1-0 Marcin Buda 48 (głową)

2-0 Marcin Buda 54.

 

(bez zarzutu) Daria Listwan oraz Sławomir Steczko i Marcin Jurek (KS Kraków).

Kamil Ignyś (Garbarnia).

 

GARBARNIA: Mateusz Buryło - Jan Jędrzejowski, Łukasz Lipowski, Dawid Kałuża, Grzegorz Kutrzeba - Patryk Paczka, Marcin Kołton, Bartosz Baran, Kamil Antkiewicz (80 Kacper Guguła) - Kamil Radłowski (71 Bartosz Stoch), Kamil Ignyś (45 Marcin Buda ).
Trener Stanisław Śliwa.

 

BIEGONICZANKA (skład wyjściowy): Konrad Skut - Mateusz Pogwizd, Jakub Jurek, Przemysław Łukaszczyk, Michał Korzym, Dawid Mikulec, Oskar Słaby, Dawid Tarsiński, Michał Nieć, Damian Pasiut, Szymon Witowski.
Trener Grzegorz Sołtys.

 

 

29.03.2016 (AB)

 Po dwóch wiosennych porażkach, z AP Profi i Sandecją juniorzy młodsi Garbarni w trzeciej kolejce Małopolskiej Ligi pokonali na Rydlówce nowosądecką Biegoniczankę. Oba gole dla Brązowych zdobył Marcin Buda, wprowadzony na boisko pięć minut po przerwie.

 

W 8. minucie po kornerze wykonanym przez Bartosza Barana Dawid Kałuża nie trafił czysto w piłkę na 5 metrze i skończyło się autem bramkowym. W 18. minucie po dośrodkowaniu Patryka Paczki piłki przed bramką gości nie sięgnął Kamil Antkiewicz. W 24. minucie po zagraniu Barana z futbolówką rozminął się Paczka.

 

W 27. minucie do głosu dochodzą po raz pierwszy goście, po rzucie rożnym piłka po strzale głową jednego z nich mija poprzeczkę. W 35. minucie po uderzeniu Jana Jędrzejowskiego z 25 metrów piłka przechodzi obok słupka. Za moment Baran z rzutu wolnego ostemplował poprzeczkę, a z dobitką Kamila Ignysia poradził sobie Konrad Skut.

 

W 44. minucie Baran obsłużył prostopadłym podaniem Paczkę, ale Skut obronił na tyle skutecznie, że piłkę na korner wybił jeden z obrońców Biegoniczanki. W 48. minucie po kornerze Barana piłka „obiła” głowy kilku zawodników, zanim ostatecznie do bramki skierował ją Marcin Buda.

 

W 52. minucie po podaniu Łukasza Lipowskiego Buda lobuje bramkarza, ale zmierzającą do pustej bramki piłkę wybija na korner jeden z gości.

 

W 54. minucie po pięknej indywidualnej akcji przez pół boiska Buda mija z piłką czterech obrońców i bramkarza Biegoniczanki , po czym ze stoickim spokojem ustala wynik meczu.

 

W 60. minucie Mateusz Buryło obronił strzał jednego z gości, a w 67. minucie Kamil Radłowski strzelił minimalnie nad poprzeczką.

 

 -„Nasi zawodnicy odnieśli zasłużone zwycięstwo. Drużyna zagrała skoncentrowana, przez większość czasu dyktowała swoje warunki na boisku. Pewnym mankamentem – co podkreślał trener Stanisław Śliwa – była skuteczność, zwłaszcza do przerwy. Niemniej jednak koniec wieńczy dzieło" – podsumował zawody kierownik drużyny juniorów młodszych Garbarni, Krzysztof Torba.

 

Czytaj także:

 

>>>MLJS: Garbarnia - Dalin 1:2 (0:1), MLJM: Sandecja - Garbarnia 5:2 (2:1)<<<

 

>>>MLJS: Unia Tarnów - Garbarnia 2:3 (2:1), MLJM: AP Profi - Garbarnia 3:1 (2:0)<<<

 

Zdjęcia z meczu (AYI):

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

PARTNER KLUBU
Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni