GARBARNIA: Piotr Syrek - Paweł Pasionek (66 Adam Jawor), Adam Tomaszewski , Rafał Witaszyk (70 Bartosz Gubała), Paweł Marczyk (46 Łukasz Kowalski ) - Wojciech Waś (60 Jakub Mróz), Marcin Szczurek , Jan Przybyszewski , Dominik Gaudyn - Mateusz Ciesielski (64 Piotr Apostolski),
Jakub Kozioł (46 Mikołaj Pyś ).

LIMANOVIA: Rafał Pietrzak - Piotr Śmierciak, Dawid Plata (85 Paweł Włodarczyk), Adrian Opyd, Karol Wójtowicz, Mateusz Śliwa, Albert Wąsowicz, Maciej Kuchta, Maciej Śliwa, Daniel Mysza (60 Norbert Czaja), Adam Jasiński (60 Rafał Bartosz).

Juniorzy starsi Garbarni odnieśli bezdyskusyjne zwycięstwo nad Limanovią.

20.10.2015 (AB)

W niedzielę 18 października w samo południe juniorzy starsi Garbarni podejmowali na Rydlówce Limanovię. Już w 2. minucie z ostrego kąta uderzył Mateusz Ciesielski, piłka trafiła w wewnętrzną część poprzeczki i odbiła się od ziemi na linii bramkowej. To była mocna zapowiedź  tego, co działo sie później, bo podopieczni trenera Roberta Włodarza całkowicie zdominowali plac gry, w miarę upływu czasu punktując rywala.

W 7. minucie po rzucie wolnym Jakuba Kozioła główkował Ciesielski, bramkarz gości wypluł piłkę przed siebie, a nadbiegający kapitan Garbarni Adam Tomaszewski skierował ją do bramki. W 26. minucie Marcin Szczurek zdobył drugiego gola dla gospodarzy, wykorzystując asystę Rafała Witaszyka. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 2-0, ale sytuacji młodzi Garbarze mieli o wiele więcej. Tzw. stuprocentowych okazji nie wykorzystali kolejno: Kozioł (po asyście Dominika Gaudyna), Jan Przybyszewski i Ciesielski. Goście mieli dwie sytuacje podbramkowe: W 17. minucie Daniel Mysza strzelił nad poprzeczką, a w 20. minucie Adam Jasiński posłał piłkę obok słupka.

Druga połowa rozpoczęła się od trzeciego gola w 49. minucie. Mikołaj Pyś wyłuskał piłkę w strefie obronnej rywala i zagrał do Ciesielskiego, który sfinalizował sprawę. Ciesielski trafił do bramki także w 58. minucie, dobijając odbity przez bramkarza strzał Szczurka.

W 61. minucie po rzucie rożnym wykonanym przez Ciesielskiego Przybyszewski głową zdobył gola na 5-0. W 80. minucie po takim samym stałym fragmencie gry padł gol numer sześć, a w roli wykonawców wystąpili Adam Jawor i Mikołaj Pyś  W 86. minucie Łukasz Kowalski głową zamknął dośrodkowanie Jawora z kornera. Wynik ustalił w 89. Marcin Szczurek, do którego dograł piłkę Jawor, po wcześniejszym ograniu jednego z obrońców Limanovii.

- "Goście w drugiej odsłonie mieli tylko jedną sytuację, w 84. minucie Maciej Śliwa zagrał do Alberta Wąsowicza, jednak Piotr Syrek nie dał się zaskoczyć. Młode Lwy miały jeszcze kilkanaście bardzo dobrych okazji do podwyższenia wyniku, gdyby je wykorzystali, to śmiało mogliby się pokusić o powtórzenie wyniku 16-0 z Wolanią. Nie pozostaje mi nic innego, jak pogratulować chłopcom kolejnego dobrego spotkania" - powiedział po meczu kierownik zespołu juniorów Garbarni, Jerzy Wojciechowski.