1-0 Dawid Pasternak 35 (głową, samobójcza)

Krzysztof Tokarczyk oraz Walenty Gajewski i Krzysztof Niezabitowski (KS Limanowa).

Michał Napora, Mirosław Kordeczka - Marcin Kołton, Dawid Pasternak, Kamil Radłowski, Daniel Obtułowicz, Aleksander Strzeboński.

LIMANOVIA: Karol Pietrzak - Mariusz Liptak, Kacper Skrzatek, Maciej Krzyżak (46 Szymon Orzeł), Adrian Stajnder, Mirosław Kordeczka , Paweł Pławecki, Michał Napora , Bartłomiej Żurek (80 Dawid Hojda), Dawid Mrożek (60 Mateusz Smoter), Wojciech Jędrzejek (74 Jakub Czaja).

GARBARNIA: Mateusz Buryło - Konrad Wąsik (85 Mateusz Piotrowski), Daniel Penszkal (14 Dawid Pasternak ), Bartłomiej Mruk (46 Aleksander Strzeboński ), Oskar Baranik - Patryk Paczka, Paweł Kloc, Bartosz Baran , Kamil Radłowski (60 Jakub Burkowicz) - Marcin Kołton (88 Adrian Kudelski), Marcin Buda (50 Daniel Obtułowicz ).

13.05.2018 (AB, KT)

W meczu 25 kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych Garbarnia zremisowała na wyjeździe z Limanovią 1-1. Lider tabeli, choć obie bramki strzelili zawodnicy gości, musiał zadowolić się podziałem punktów. Brązowi w Limanowej dokonali aż trzech wymuszonych zmian, bo w trakcie zawodów z powodu kontuzji plac gry opuszczali kolejno: Daniel Penszkal (w 14. minucie), Bartłomiej Mruk (w 46. minucie) i Marcin Kołton (w 87. minucie).

W 17. minucie piłkę po strzale Kołtona zablokowali w polu karnym obrońcy gospodarzy. To była pierwsza groźniejsza, po początkowym wzajemnym badaniu sił, sytuacja meczu. W 28. minucie Bartosz Baran próbował, okazało się że nieskutecznie, zaskoczyć golkipera Limanovii. W 35. minucie po kapitalnym strzale Wojciecha Jędrzejka z ponad 30 metrów Mateusz Buryło zbił piłkę na poprzeczkę, a chcący ubiec w polu bramkowym Macieja Krzyżaka Dawid Pasternak głową wpakował piłkę do własnej bramki. W 39. minucie zastępujący kontuzjowanego Penszkala stoper Garbarni miał szansę na rehabilitację, ale po dograniu Kołtona z kornera uprzedził go Karol Pietrzak.

W 49. minucie Brązowi wykorzystali niedokładne rozegranie piłki przez obrońców gospodarzy, a Patryk Paczka strzałem zza pola karnego posłał piłkę tuż obok bramki. W 53. minucie było już 1-1. Baran przejął piłkę w środkowej strefie i pognał z nią pod pole karne Limanovii i pomimo asysty trzech cofających się rywali przymierzył z okolicy 16 metra po długim rogu, doprowadzając do remisu.

Młode Lwy dążyły do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kołtona strzał Daniela Obtułowcza padł łupem Pietrzaka. Uderzeniem obok słupka sfinalizował zespołową akcję Paczka. Dogranie Barana z wolnego piąstkowaniem zastopował bramkarz gospodarzy. Strzał Obtułowicza, niemal z tego samego miejsca, z którego w 49. minucie próbował Paczka, poprzedzony kierunkowym przyjęciem, minął słupek bramki Pietrzaka.

Gospodarze odpowiedzieli strzałem Michała Napory, ale z piłką poradził sobie Mateusz Buryło. W 80. minucie po kornerze wykonanym przez Kołtona Obtułowicz główkował obok celu. Limanovia w 84. minucie miała doskonałą okazję na zdobycie gola. Po kapitalnym strzale Napory z rzutu wolnego z około 20 metrów pofrunął w powietrzu Buryło i sparował zmierzającą w samo okienko bramki piłkę. Ta spadła pod nogi Mateusza Smotera, ale Aleksander Strzeboński do spółki z Konradem Wąsikiem zdołali wyekspediować ją poza plac gry.

Remis w Limanowej sprawił, że goniący Garbarnię Hutnik wygrywając 2-0 z Unią Tarnów zmniejszył dystans do lidera do trzech punktów. Sprawa juniorskiego prymatu w Małopolsce jest zatem wciąż otwarta, a do zakończenia sezonu pozostało 5 kolejek. W najbliższej Garbarze podejmą na własnym boisku AP Profi Zielonki, a mecz odbędzie się w sobotę 19 maja o godzinie 10:00.

Zdjęcia przygotował dla naszego serwisu AYI:

Skrót spotkania:

STRZELCY GOLI DLA GARBARNI PO 25 KOLEJKACH (93+3)