MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH

KLASYCZNY HAT-TRICK SZCZURKA

 

   

 

GARBARNIA - KRAKUS Nowa Huta 6:0 (1:0)

1-0 Dominik Gaudyn 28

2-0 Adam Jawor 56

3-0 Marcin Szczurek 60

4-0 Marcin Szczurek 65

5-0 Marcin Szczurek 72

6-0 Jakub Kozioł 75.

 

Kamil Sikora oraz Artur Daniel i Radosław Brózda (KS Kraków).

Dawid Zborowski i Mateusz Stec (obaj Krakus).

 

GARBARNIA: Mikołaj Wiewióra - Paweł Pasionek, Adam Tomaszewski, Bartosz Gubała (80 Rafał Witaszyk), Łukasz Kowalski - Wojciech Waś (60 Jakub Mróz), Marcin Szczurek (73 Wojciech Głuchaczka), Jan Przybyszewski, Dominik Gaudyn (57 Mateusz Przesławski) - Mateusz Ciesielski (67 Jakub Kozioł ), Mikołaj Pyś (46 Adam Jawor ).

 

KRAKUS: Alessandro Lucangeli (80 Maciej Witwicki) - Mateusz Lebiest, Jakub Szafraniec (65 Artur Zabrzeński), Mateusz Manterys, Michał Ślaski, Grzegorz Sułko, Adrian Korneluk, Mateusz Stec , Jan Bartoszek (75 Filip Żak), Dawid Zborowski (85 Arkadiusz Sudoł), Adrian Prajsnar (35 Wiktor Prażuch).

 

Przy piłce Marcin Szczurek (zdjęcie z meczu z Dunajcem w Nowym Sączu).

 

 

29.10.2015 (AB)

Juniorzy starsi Garbarni odnieśli 10 zwycięstwo w tym sezonie, odsyłając z Rydlówki nowohuckiego Krakusa z bagażem 6 goli. Podopieczni trenera Roberta Włodarza umocnili się tym samym na trzeciej pozycji w tabeli Małopolskiej Ligi Juniorów.

 

Mecz z Krakusem rozpoczął się od niewykorzystania przez gospodarzy kilku dogodnych okazji. W 2. minucie po ładnej akcji na lewym skrzydle Adama Tomaszewskiego, w wycofaną spod linii końcowej piłkę nie trafił czysto Mateusz Ciesielski, a Dominik Gaudyn posłał ją obok słupka. W 10. minucie bardzo groźny strzał Łukasza Kowalskiego z narożnika pola karnego obronił Alessandro Lucangeli. W 22. minucie Ciesielski na 20 metrze zamiast lobować interweniującego poza polem karnym bramkarza gości, wdał się z nim w niepotrzebny drybling i stracił piłkę.

 

Przyjezdni mieli dwie okazje, ale ani Janowi Bartoszkowi w 6. minucie, ani Mateuszowi Stecowi w 24. minucie nie udało się zaskoczyć Mikołaja Wiewióry.

 

W 28. minucie po lewej stronie boiska "urwał się" Paweł Pasionek, uruchomił Ciesielskiego, który wycofał piłkę do Gaudyna, a ten z 6 metrów posłał ją do bramki.

 

W odpowiedzi na groźne uderzenie z woleja Dawida Zborowskiego, z którym poradził sobie Wiewióra, Mikołaj Pyś po asyście Gaudyna ostro strzelił obok słupka. W 37. minucie po bardzo ładnej akcji zespołowej Pasionek zgrał piłkę klatka piersiową do Ciesielskiego, który przymierzył nad poprzeczką. W 42. minucie po kolejnej składnej akcji niecelnie uderzał Pasionek.

 

Tuż po przerwie po podaniu Adama Jawora przed szansą stanął Wojciech Waś, jednak posłał piłkę nad poprzeczką. W 53. minucie w podbramkowym zamieszaniu po kornerze wykonywanym przez zawodników Krakusa sytuację w polu karnym wyjaśnił Jan Przybyszewski. W 55. minucie Bartosz Gubała strzelał z półwoleja - obok celu.

 

W 56. minucie po akcji Marcina Szczurka Adam Jawor podwyższył na 2-0 dla gospodarzy.

 

W 60. minucie Jawor zagrał do Pasionka, który otworzył drogę do zdobycia kolejnej bramki Szczurkowi. Marcin Szczurek okazał się autorem klasycznego hat-tricka, wykorzystując w 65. minucie dośrodkowanie Pasionka i korner Jawora w 72. minucie.

 

Wynik ustalił w 75. minucie po indywidualnej akcji Jakub Kozioł.

 

- "Goście dotrzymywali nam kroku, dopóki prowadziliśmy 1-0. W miarę zdobywania kolejnych goli juniorom Garbarni nie można było przeszkodzić. Żartobliwie można powiedzieć, że gra Młodych Lwów w dzisiejszym meczu przypominała walec drogowy, który długo się rozpędza, ale jak już to zrobi, to ciężko go zatrzymać" - powiedział nam kierownik drużyny juniorów  Garbarni, Jerzy Wojciechowski, któremu zawdzięczamy szczegóły spotkania.

 

Materiał filmowy przygotował Mateusz Ciołkosz:

 

 

 

Czytaj także:

 

>>>12 kolejka: Dunajec Nowy Sącz - Garbarnia 0:5 (0:3) - zdjęcia<<<

 

>>>11 kolejka: Garbarnia - Limanovia 8:0 (2:0) - zdjęcia<<<

 

>>>10 kolejka: Borek Kraków - Garbarnia 0:2 (0:0) - zdjęcia<<<

 

>>>9 kolejka: Garbarnia - Wolania Wola Rzędzińska 16:0 (4:0)<<<

 

>>>8 kolejka: Orkan Raba Wyżna - Garbarnia 1:2 (0:1)<<<

 

>>>7 kolejka: Garbarnia - SMS Kraków 1:2 (1:2)<<<

 

>>>6 kolejka: MKS Trzebinia/Siersza - Garbarnia 1:0 (1:0)<<<

 

>>>5 kolejka: Garbarnia - AS Progres '98 Kraków 1:3 (0:3) - zdjęcia<<<

 

>>>4 kolejka: Soła Oświęcim - Garbarnia 0:2 (0:0) - zdjęcia<<<

 

>>>3 koejka: Garbarnia - Termalika-Brukbet Nieciecza 2:1 (2:0) - zdjęcia<<<

 

>>>2 kolejka: Dalin Myślenice - Garbarnia 0:5 (0:2)<<<

 

>>>1 kolejka: Garbarnia - Unia Tarnów 7:1 (3:0)<<<

 

 Galerie zdjęć

Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni