GARBARNIA: Mikołaj Wiewióra - Paweł Pasionek, Adam Tomaszewski, Bartosz Gubała (80 Rafał Witaszyk), Łukasz Kowalski - Wojciech Waś (60 Jakub Mróz), Marcin Szczurek (73 Wojciech Głuchaczka), Jan Przybyszewski, Dominik Gaudyn (57 Mateusz Przesławski) - Mateusz Ciesielski (67 Jakub Kozioł ), Mikołaj Pyś (46 Adam Jawor ).

KRAKUS: Alessandro Lucangeli (80 Maciej Witwicki) - Mateusz Lebiest, Jakub Szafraniec (65 Artur Zabrzeński), Mateusz Manterys, Michał Ślaski, Grzegorz Sułko, Adrian Korneluk, Mateusz Stec , Jan Bartoszek (75 Filip Żak), Dawid Zborowski (85 Arkadiusz Sudoł), Adrian Prajsnar (35 Wiktor Prażuch).

Przy piłce Marcin Szczurek (zdjęcie z meczu z Dunajcem w Nowym Sączu).

29.10.2015 (AB)

Juniorzy starsi Garbarni odnieśli 10 zwycięstwo w tym sezonie, odsyłając z Rydlówki nowohuckiego Krakusa z bagażem 6 goli. Podopieczni trenera Roberta Włodarza umocnili się tym samym na trzeciej pozycji w tabeli Małopolskiej Ligi Juniorów.

Mecz z Krakusem rozpoczął się od niewykorzystania przez gospodarzy kilku dogodnych okazji. W 2. minucie po ładnej akcji na lewym skrzydle Adama Tomaszewskiego, w wycofaną spod linii końcowej piłkę nie trafił czysto Mateusz Ciesielski, a Dominik Gaudyn posłał ją obok słupka. W 10. minucie bardzo groźny strzał Łukasza Kowalskiego z narożnika pola karnego obronił Alessandro Lucangeli. W 22. minucie Ciesielski na 20 metrze zamiast lobować interweniującego poza polem karnym bramkarza gości, wdał się z nim w niepotrzebny drybling i stracił piłkę.

Przyjezdni mieli dwie okazje, ale ani Janowi Bartoszkowi w 6. minucie, ani Mateuszowi Stecowi w 24. minucie nie udało się zaskoczyć Mikołaja Wiewióry.

W 28. minucie po lewej stronie boiska "urwał się" Paweł Pasionek, uruchomił Ciesielskiego, który wycofał piłkę do Gaudyna, a ten z 6 metrów posłał ją do bramki.

W odpowiedzi na groźne uderzenie z woleja Dawida Zborowskiego, z którym poradził sobie Wiewióra, Mikołaj Pyś po asyście Gaudyna ostro strzelił obok słupka. W 37. minucie po bardzo ładnej akcji zespołowej Pasionek zgrał piłkę klatka piersiową do Ciesielskiego, który przymierzył nad poprzeczką. W 42. minucie po kolejnej składnej akcji niecelnie uderzał Pasionek.

Tuż po przerwie po podaniu Adama Jawora przed szansą stanął Wojciech Waś, jednak posłał piłkę nad poprzeczką. W 53. minucie w podbramkowym zamieszaniu po kornerze wykonywanym przez zawodników Krakusa sytuację w polu karnym wyjaśnił Jan Przybyszewski. W 55. minucie Bartosz Gubała strzelał z półwoleja - obok celu.

W 56. minucie po akcji Marcina Szczurka Adam Jawor podwyższył na 2-0 dla gospodarzy.

W 60. minucie Jawor zagrał do Pasionka, który otworzył drogę do zdobycia kolejnej bramki Szczurkowi. Marcin Szczurek okazał się autorem klasycznego hat-tricka, wykorzystując w 65. minucie dośrodkowanie Pasionka i korner Jawora w 72. minucie.

Wynik ustalił w 75. minucie po indywidualnej akcji Jakub Kozioł.

- "Goście dotrzymywali nam kroku, dopóki prowadziliśmy 1-0. W miarę zdobywania kolejnych goli juniorom Garbarni nie można było przeszkodzić. Żartobliwie można powiedzieć, że gra Młodych Lwów w dzisiejszym meczu przypominała walec drogowy, który długo się rozpędza, ale jak już to zrobi, to ciężko go zatrzymać" - powiedział nam kierownik drużyny juniorów  Garbarni, Jerzy Wojciechowski, któremu zawdzięczamy szczegóły spotkania.