(bez zarzutu) Jarosław Kuźniar oraz Artur Daniel i Piotr Koźmiński (Małopolski ZPN).

KRAKUS: Maciej Witwicki - Norbert Uchacz (50 Stanisław Pomykacz), Miłosz Kiczorowski, Jakub Szafraniec , Przemysław Luberda, Daniel Stępak (60 Arkadiusz Sudoł), Jan Bartoszek (88 Michał Kok), Karol Łazarczyk, Kacper Jurek, Jakub Wacławik, Adrian Prajsnar.

GARBARNIA: Mikołaj Wiewióra - Łukasz Kowalski, Rafał Witaszyk, Dawid Pachel, Grzegorz Kutrzeba - Patryk Paczka (75 Artur Lechowicz), Adam Jawor (88 Kamil Antkiewicz), Mikołaj Pyś , Bartosz Prochownik (85 Aleksander Strzeboński) -
Marcin Kołton (80 Łukasz Lipowski), Piotr Apostolski (69 Daniel Obtułowcz).

19.11.2016 (AB, JW)

Juniorzy starsi Garbarni pokonali w Nowej Hucie Krakusa 3:0 (1:0), co oznacza, że podopieczni trenera Roberta Włodarza spędzą zimę tuż za plecami liderującego w tabeli Małopolskiej Ligi Juniorów Progresu '99. Mecz miał niebagatelne znaczenie dla obu zespołów, bowiem Krakus przed zawodami miał realne szanse na ostateczny awans do pierwszej piątki II grupy MLJS, co zagwarantowałoby mu spokojną już wiosną rywalizację w gronie "silniejszych" zespołów tej ligi.

W 15. minucie bardzo groźnie zrobiło się pod bramką Garbarni. Po dośrodkowaniu Wacławika na bliższy słupek Wiewióra dość szczęśliwie interweniował po strzale Bartoszka z najbliższej odległości i odbił piłkę w bok poza pole karne. Futbolówka ponownie wróciła w szesnastkę Garbarzy, ale po zamieszaniu skończyło się tylko kornerem dla Krakusa.

Gospodarze domagali się przy tej okazji podyktowania rzutu karnego za rzekome zagranie ręką jednego z Młodych Lwów, ale będący bardzo blisko zdarzenia arbiter  - wydaje się, że całkiem słusznie - orzekł inaczej. Z perspektywy ławki Garbarni nie sposób było zagrania ręką dostrzec, a ławkę gospodarzy od miejsca akcji dzieliła jeszcze większa odległość ...

W 20. minucie Witwicki obronił strzał Prochownika. W 25. minucie po dograniu Kutrzeby z lewej strony Kołton główkował obok słupka. W 26. minucie po rzucie rożnym wykonanym przez Kołtona mocno głową pod poprzeczkę strzelił Apostolski, jednak interwencja Witwickiego była pierwszorzędna: bramkarz Krakusa frunąc w powietrzu intuicyjnie przeniósł piłkę nad bramką.

W 35. minucie Apostolski ostro strzelił zza linii pola karnego, ale i tym razem Witwicki był górą. W 42. minucie po dalekim dorzucie z rzutu wolnego wykonanego przez Prajsnara przed szansą znów stanął Bartoszek, ale nie trafił czysto w piłkę.

W 44. minucie Jawor z rzutu rożnego dośrodkował na krótki słupek, a Kołton w podbramkowym zamieszaniu ubiegł defensorów i bramkarza gospodarzy pakując piłkę do bramki  z najbliższej odległości.

W 45. minucie oba zespoły miały po jednej okazji do zmiany rezultatu. Najpierw Wiewióra wyłapał zmierzającą w okienko piłkę po strzale Kiczorowskiego z rzutu wolnego z 35 metrów, a w odpowiedzi dorzuconą przez Jawora futbolówkę obok słupka głową posłał Kołton.

W 53. minucie mocno zza szesnastki uderzał Jawor, bramkarz zbił piłkę na poprzeczkę i skończyło się kornerem dla Garbarni. Rzut rożny wykonywał Kołton, bardzo groźnie główkował - rozgrywający świetny mecz, zwłaszcza w defensywie - Kowalski, ale Witwicki wyłapał piłkę zmierzającą do bramki tuż przy słupku. W 58. minucie po wycofaniu piłki spod końcowej linii przez Apostolskiego, stojący na wprost bramki Jawor strzelił z 16 metrów tuż obok słupka. W 61. minucie zza linii pola karnego uderzał Jurek, ale także minimalnie obok celu.

W 62. minucie Kołton, mniej więcej w środku boiska, przy bocznej linii, ratował piłkę przed wyjściem na aut. Walka do końca opłaciła się, bowiem z akcji ratunkowej zrodziła sie asysta, którą na gola strzałem w krótki róg po palcach bramkarza zamienił Prochownik. Efekt końcowy "Proszek" poprzedził dynamicznym wejściem w pole karne gospodarzy.

W 65. minucie po dograniu Apostolskiego Kołton w polu karnym przyjął piłkę na klatkę piersiową i kapitalnym strzałem z półobrotu trafił w słupek. W 73. minucie Prajsnar z 25 metrów strzelił w poprzeczkę, po czym piłka wróciła w boisko. Wykorzystali to Brązowi i przeprowadzili bardzo szybka kontrę, po której Obtułowcz był bardzo bliski uprzedzenia głową bramkarza gospodarzy na 15 metrze.

W 87. minucie ostateczny rezultat meczu strzałem po długim rogu ustalił Pyś, a całą akcję zainicjował Strzeboński, uruchamiając asystującego przy tym trafieniu Jawora. W 90. minucie po wymianie podań w tercecie Antkiewicz - Witaszyk - Obtułowcz ten ostatni trafił w słupek.

I tak zwycięskim odrobieniem zaległości z Krakusem juniorzy starsi Garbarni zakończyli rundę jesienną. Mecz został rozegrany na sztucznej nawierzchni boiska Com - Com - Zone przy ul. Ptaszyckiego, na której przed dwoma tygodniami Garbarze ulegli liderowi tabeli, Progresowi '99 (2-4). Co ciekawe, tenże właśnie Progres przed tygodniem przegrał z Krakusem na jego własnym boisku (2:-3). Nie można się więc dziwić, że Brązowi poważnie potraktowali rywali. I choć rozkręcali się dość długo, to odnieśli w pełni zasłużone i wysokie zwycięstwo.

>>>9 kolejka: Garbarnia - Sandecja Nowy Sącz 10:0 (4:0) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

>>>7 kolejka; Garbarnia - Wolania Wola Rzędzińska 7:1 (2:1) - zdjęcia<<<

>>>8 kolejka: Soła Oświęcim - Garbarnia 1:3 (1:0) - zdjęcia<<<

>>>6 kolejka: Zatorzanka Zator - Garbarnia 1:3 (0:1) - zdjęcia<<<

>>>5 kolejka: Garbarnia - AS Progres '99 Kraków 0:1 (0:1)<<<

>>>4 kolejka: Dalin Myślenice - Garbarnia 1:1 (1:0) - zdjęcia<<<

>>>3 kolejka: Garbarnia - Krakus Nowa Huta 2:1 (0:1) - zdjęcia<<<

>>>2 kolejka: Unia Tarnów - Garbarnia 3:2 (2:1) - zdjęcia<<<

>>>1 kolejka: Proszowianka - Garbarnia 0:3 (0:1) - zdjęcia, film<<<