(bardzo dobrze) Mateusz Czerwień oraz Mariusz Rydz i Mateusz Gądek (Małopolski ZPN).

Dawid Pachel, Kamil Antkiewicz, Rafał Witaszyk - Jan Bartoszek, Jakub Szafraniec, Filip Żak.

GARBARNIA:  Kamil Mrozowski - Łukasz Kowalski (46 Rafał Witaszyk ), Jakub Mróz, Dawid Pachel , Grzegorz Kutrzeba - Patryk Paczka (90 Łukasz Jałocha), Bartosz Baran (57 Daniel Obtułowcz), Marcin Kołton (77 Kamil Trojan), Mikołaj Pyś - Bartosz Prochownik (83 Paweł Kloc), Kamil Antkiewicz (63 Aleksander Strzeboński).

KRAKUS: Maciej Witwicki (80 Wojciech Pol) - Przemysław Luberda, Miłosz Kiczorowski, Jakub Szafraniec , Sebastian Nowak, Filip Żak , Karol Łazarczyk (70 Arkadiusz Sudoł), Jan Bartoszek , Adrian Prajsnar (55 Stanisław Pomykacz), Kacper Jurek, Jakub Wacławik.

Przy piłce Patryk Paczka, zdobywca gola na 1-1.

27.08.2016 (AB)

Jedna ze zwrotek piosenki, którą przy okazji świątecznych spotkań oldbojów Garbarni często intonuje były zawodnik, trener i działacz ludwinowskiego klubu Karol Jastrzębski, a która jest dobrze znana trenerowi juniorów Robertowi Włodarzowi, mówi o tym, że "na Ludwinowie są takie zwyczaje, że mama za córę furę gnoju daje".

Dziś na Rydlówce Młodym Lwom do pokonania Krakusa potrzebna była fura z innym ładunkiem, mianowicie ze szczęściem. I to szczęście było dziś - zwłaszcza do przerwy - przy Brązowych.

Pierwsza połowa w wykonaniu Garbarni była bardzo słaba. To sprawiło, że zdecydowanie więcej z gry mieli zawodnicy gości. W 32. minucie Wacławik otrzymał prostopadłe podanie między dwóch obrońców, dograł do Łazarczyka, ten podjął bardzo niechlujną próbę lobu i wysunięty Mrozowski zdążył powrócić z interwencją.

W 34. minucie po dośrodkowaniu spod chorągiewki Prochownika strzelał z woleja Antkiewicz, w ostatniej chwili piłkę zablokował Szafraniec.

W 39. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony Prajsnara Mrozowski popełnił błąd i wybiegając z bramki strącił piłkę pod nogi Wacławika. Obaj leżeli już na ziemi, zawodnik Krakusa oddał strzał w światło bramki a golkiper Garbarni jedną ręką zdołał jakimś cudem sparować piłkę na korner.

W 40. minucie goście dopięli swego, po prostopadłym podaniu Prajsnara Łazarczyk przebił się przez dwóch obrońców Garbarni i strzałem z 15 metrów pokonał Mrozowskiego. Gospodarze mogli wyrównać w 45 minucie, ale po rzucie wolnym wykonanym przez Mroza Pachel stojący tyłem do bramki główkował nad poprzeczką.

Także nad poprzeczką, strzałem z 16 metrów posłał piłkę Baran w 48. minucie. W 55. minucie po prostopadłym podaniu Pysia Prochownik wygrał pojedynek z Nowakiem, podprowadził piłkę pod pole karne i idealnie wyłożył ją Paczce, który z 7 metrów nie zmarnował szansy. To była kapitalna asysta "Proszka".

Gospodarze poszli za ciosem i wyraźnie "czując krew" dążyli do przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę. W 56. minucie na prawej stronie ładną akcję zawiązał Witaszyk z Prochownikiem, jednak ten drugi strzelił obok słupka. W 58. minucie Witaszyk po wymianie podań - tym razem z Paczką - dośrodkował spod linii końcowej, a w polu karnym obok celu główkował Antkiewicz.

W 61. minucie po rzucie rożnym wykonanym przez Kołtona podręcznikowo zachował się Obtułowcz: strzałem głową  z ostrego kąta posłał piłkę tam, skąd przyszła i pomimo krótkiego rogu Witwicki nie mógł zapobiec utracie gola, a futbolówka wpadła do bramki w samo okienko.

W 70. minucie Witaszyk dośrodkował spod końcowej linii, Strzeboński ograł obrońcę i podał do Prochownika, który strzelił nad bramką. W 76 minucie po podaniu Kołtona Pyś w sytuacji sam na sam lobował bramkarza, niestety dla gospodarzy - niecelnie.

- W 87. minucie Krakus powinien wyrównać. Po tym, jak piłki nie sięgnął Mróz w sytuacji sam na sam z Mrozowskim znalazł się Wacławik. Kapitalna interwencja nogą naszego bramkarza sprawiła, że schodziliśmy z boiska jako zwycięzcy. Dziś szczęście było przy nas, ale dwa sezony temu Krakus pokonał tutaj naszą drużynę 2-0 i wtedy to goście mieli je przy sobie. Bilans szczęścia wyszedł więc na zero - podsumował spotkanie kierownik drużyny juniorów Garbarni, Jerzy Wojciechowski.

W 4 kolejce MLJS Garbarnia zmierzy się w Myślenicach z Dalinem, a mecz ten odbędzie się w niedzielę 4 września o godzinie 10:00.