Małopolska Liga Juniorów Starszych

NA SUCHYCH STAWACH BRĄZOWI BEZDYSKUSYJNIE LEPSI

 

 

 

HUTNIK - GARBARNIA 0:3 (0:1)

 0-1 Kaczor 10, 0-2 Kalicki 63, 0-3 Mucha 82.

 

Rafał Ziach oraz Szymon Słapiński i Bronisław Mazur.

  Madej - Kalicki.

 

 HUTNIK (skład wyjściowy): Jacaszek - Żelasko, Jaskólski, Cyganek, Cieśla, Madej , Białkowski, Serafin, Murzyn, Kłoda, Orłowski.

 

GARBARNIA: Bruzda - Mucha , Kopeć, Ropek, Krajewski, Kokoszka (85 Torba), Kaczor , Barabasz (88 Dolczak), Kulanica (85 Śwituszak), Kalicki (80 Homoncik), Marut.

 

Piotr Kaczor zdobył w tym sezonie 7 goli dla Garbarni w Małopolskiej Lidze Juniorów Starszych i przewodzi snajperom

własnego zespołu.

 

 

4.11.2012 (ab, cst)

 Efektowne zwycięstwo odnieśli juniorzy starsi Garbarni nad swoimi rówieśnikami z Hutnika. Wygrana cieszy tym bardziej, że została odniesiona na zawsze trudnym terenie rywala. Po remisowym (1:1) spotkaniu z Wisłą, w którym Biała Gwiazda wyrównała już w doliczonym czasie gry mieliśmy nadzieję, że tamten pojedynek pozwoli uwierzyć naszym juniorom we własne możliwości. Dzisiejsze spotkanie na Suchych Stawach potwierdziło tamto założenie.

 

Co prawda nie udało się "Chłopcom Makarona" powalczyć o awans do rozgrywek makroregionalnych, ale ta sztuka nie udała się także Wiśle, która była żelaznym kandydatem do takiego awansu. Biała Gwiazda, przez większą część rundy jesiennej liderująca rozgrywkom, na finiszu ustąpiła pola Cracovii i Sandecji. Pomimo tego, że w dotychczasowych 14 spotkaniach nie zeszła z boiska pokonana...

 

Do zakończenia rundy jesiennej pozostało Młodym Lwom zaległe spotkanie z Unią Oświęcim, które zostanie rozegrane w środę 7 listopada o 14:00 na Rydlówce. Jeśli nasi młodzi piłkarze podejdą do niego z należytą koncentracją, to powinni wzbogacić swój dorobek o kolejne 3 punkty.

 

 

 Trener młodych „Garbarzy”, Robert Włodarz:

- Mecz toczył się pod całkowitą kontrolą naszego zespołu. Dość powiedzieć, że rywale zagrozili zaledwie raz, jeszcze w pierwszej połowie. W 24. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się jeden z graczy Hutnika, ale skuteczną interwencją popisał się Bruzda. Warto jednak pamiętać, że chwilę wcześniej kapitalnej okazji na naszą korzyść nie wykorzystał Kulanica. Garbarnia rozegrała bardzo mądrą partię, była dobrze ustawiona na całym boisku. Wprawdzie po pauzie obie bramki padły po stałych fragmentach gry, ale wyprowadzanie kontrataków przez „Garbarzy” było niemal wzorowe.

 

Okoliczności strzelenia trzech goli przybliża Krzysztof Torba, który w zastępstwie wyjątkowo nieobecnego Jerzego Wojciechowskiego pełnił obowiązki kierownika drużyny Garbarni:

- Jedyną bramkę do przerwy zdobył Piotrek Kaczor, po którego strzale piłka uderzyła w głową defensora Hutnika i przelobowała bramkarza. Gola na 2-0 strzelił głową Tomek Kalicki, do którego dośrodkował z kornera Sebastian Kokoszka. Wynik ustalił Marcin Mucha po zagraniu Marcina Maruta z rzutu wolnego.

 

 

==============================

 

 

Strzelcy goli (22) dla Garbarni w bieżących rozgrywkach

Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych:

 

7 - Piotr Kaczor

 

4 - Michał Homoncik

 

 po 3 - Tomasz Kalicki i Marcin Marut

 

 2 - Damian Kulanica

 

po 1 - Piotr Dolczak, Sebastian Kokoszka i Marcin Mucha.

 

 

Tabelę przed sezonem 2012/13 przygotował Mateusz Ciołkosz.

 

 
Galerie zdjęć

Serwis wspiera
Zoo ArtPartnerzy medialni
Sportowe TempoMAŁOPOLSKA TV

 

Brązowo Biali

LifeSportScena Kraków