(bez zarzutu) Robert Marciniak oraz Zbigniew Marszałek i Jakub Sakowski (KS Małopolski ZPN).

Sebastian Zdebski, Damian Serafin - Marcin Kołton, Dawid Pasternak.

HUTNIK: Arkadiusz Leszczyński - Jakub Skrzyński (85 Krzysztof Dymek), Oskar Lejda, Dawid Żródlewski, Kamil Janecki, Kamil Broda (80 Sławomir Rozkrut) Daniel Wiśniewski, Oskar Świeca, Łukasz Kaczor , Sebastian Zdebski (66 Mateusz Wąchała), Patryk Górski (66 Damian Serafin ).

GARBARNIA: Kamil Nowak - Aleksander Strzeboński, Daniel Penszkal, Dawid Pasternak , Oskar Baranik - Patryk Paczka, Paweł Kloc (58 Grzegorz Kutrzeba), Marcin Kołton , Jakub Burkowicz (90+2 Marcin Buda) - Bartosz Baran (80 Kamil Radłowski), Daniel Obtułowicz (85 Mateusz Piotrowski).

1.10.2017 (AB)

W pierwszy dzień października na Suchych Stawach doszło do pojedynku Hutnika i Garbarni, dwóch czołowych jak do tej pory zespołów Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych. Trzeba przyznać, że zawodnicy obu ekip stworzyli emocjonujące, do samego końca trzymające w napięciu widowisko, a do wysokiego poziomu zawodów dostroili się sędziowie.

Choć akurat w przypadku pana Roberta Marciniaka, który poziomem sędziowania nigdy nie schodzi poniżej dość wysoko wyznaczonego pułapu, powinniśmy napisać odwrotnie: że to zawodnicy dostroili się do poziomu arbitrów. I dopiero kiedy się weźmie taką poprawkę, tytułowe "starcie tytanów" nabiera właściwego znaczenia.

Zawodnicy obu drużyn mieli świadomość zarówno rangi spotkania, jak i klasy rywali. Wzajemny respekt przejawiał się w poświęcaniu dużej uwagi w zabezpieczeniu własnych tyłów i zawężaniu pola gry, a obrana - i raczej trudno było się spodziewać innego rozwiązania - taktyka spowodowała, że szybki, pełen walki i zaangażowania mecz nie obfitował w wiele podbramkowych sytuacji.

W 6. minucie Marcin Kołton na 20. metrze sfaulował Sebastiana Zdebskiego. Rzut wolny na wprost bramki wykonywał Jakub Skrzyński, a dysponujący sporym zasięgiem ramion bramkarz Garbarni Kamil Nowak przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 9. minucie po kornerze wykonanym przez Kołtona zbyt słabo główkował Daniel Penszkal i Arkadiusz Leszczyński bez trudu wyłapał piłkę. W 14. minucie po dobrym przejęciu kapitan Garbarni, Patryk Paczka nie zaskoczył Leszczyńskiego siłą oddanego strzału.

W 25. minucie po dośrodkowaniu Daniela Wiśniewskiego z rzutu wolnego z 25. metrów Nowak wyjaśnił groźną sytuację, bo w podbramkowym zamieszaniu jeszcze któryś z zawodników trącił piłkę czubkiem buta. W 39. minucie Kołton przedarł się na lewym skrzydle przez dwóch zawodników Hutnika, dograł do Bartosza Barana, a ten po wymianie podań z Paczką oddał mocny strzał, po którym Leszczyński musiał się dobrze wyciągnąć aby sparować futbolówkę na korner.

W 40. minucie Kamil Janecki wygrał pojedynek z obrońcą Garbarni i zagrywał w pole karne, jednak Nowak w ostatniej chwili uprzedził Patryka Górskiego i sparował piłkę. Po rzucie rożnym Górski główkował nad bramką. W 43. minucie Penszkal w ostatniej chwili powstrzymał szarżującego Zdebskiego.

Druga połowa rozpoczęła się od szybko strzelonej przez gospodarzy bramki. W 48. minucie po bardzo dynamicznej akcji Oskar Świeca zagrał ze środka na prawo do wbiegającego w pole karne Łukasza Kaczora, a ten nie dał sobie odebrać piłki i pokonał Nowaka, który w tej sytuacji nie miał nic do powiedzenia.

W spotkaniach tej rangi o wyniku często decyduje jeden gol. Dlatego też w obozie gości zapanowała pewna konsternacja. Na szczęście krótkotrwała. Brązowi, co dobrze o nich świadczy, nie dali sobie podciąć skrzydeł i bardzo szybko odpowiedzieli Hutnikowi.

W 52. minucie Baran po akcji w swoim stylu minął dwóch rywali, wprowadził piłkę w pole karne i potężnie huknął w poprzeczkę. Futbolówka po odbiciu się od niej wróciła w boisko, a najszybciej dopadł do niej Burkowicz i uprzedzając obrońców gospodarzy głową skierował futbolówkę do bramki.

W 64. minucie po rzucie rożnym wykonanym przez Kołtona w sporym podbramkowym zamieszaniu Leszczyński "wypluł" piłkę przed siebie, a Dawid Pasternak znalazł lukę w gąszczu nóg obrońców i z bliska wpakował futbolówkę do siatki.

Gospodarze dążyli do wyrównania, ale nadziewali się na kontry Garbarzy. Po jednej z nich w 90. minucie Paczka po 20-metrowym rajdzie przerzucił piłkę do pędzącego jak dzik Mateusza Piotrowskiego, ten zaś "szukał" podaniem Kołtona - choć lepiej ustawiony był na linii pola karnego Paczka - i w efekcie jeden z gospodarzy przeciął tor lotu piłki.

W nerwowej końcówce już nikomu nie udało się stworzyć groźniejszych sytuacji i spotkanie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych trenera Stanisława Śliwy. Pokonanie na trudnym terenie bardzo mocnego przeciwnika daje Młodym Lwom - na obecną chwilę - fotel lidera MLJS, ale Hutnik ma do rozegrania jeszcze dwa zaległe spotkania. Jesienna walka juniorów o prymat z pewnością jeszcze się nie zakończyła...