(dobrze) Mariusz Kucia oraz Rafał Starmach i Artur Daniel (KS Kraków).

Mecz bez kartek.

GARBARNIA: Paździor - Łatka, Budek, Dolczak , Jaroszyński - Kozak (74 Jędrzejczyk), Borla (88 Palczewski), Rakowski (85 Pabiś), Matyasik (69 Biernacik) - Kozik (82 Szeląg ), Gigoń (61 Susuł).

GÓRNIK: Jasiorkowski - Gamoń, Bora, Górski (Olszowski), Jasiołek, Machowski, Czułowski, Zatorski (60 Jamróz), Pająk (46 Jeleń), Wójcik (60 Danda), Tatara.

Z prawej Piotr Dolczak, bardzo pewne ogniwo Garbarni zarówno w obronie, jak i w ataku.

21.05.2014 (AB)

Juniorzy starsi Garbarni pokonali na własnym boisku ze sztuczną nawierzchnią drużynę Górnika Wieliczka 4-1. Przewaga Młodych Lwów w całym spotkaniu była bezdyskusyjna, jednak goście napędzili Garbarzom nieco strachu w 50. minucie, kiedy to po jednej ze swoich nielicznych akcji doprowadzili do wyrównania. Podopieczni trenera Roberta Włodarza odpowiedzieli golem po upływie minuty, a później dołożyli jeszcze dwa celne trafienia.

Brązowi (tym razem na niebiesko) rozpoczęli od mocnego uderzenia. W 6. minucie po kornerze wykonywanym przez Kozika Gigoń i Rakowski przepuścili piłkę, a Dolczak potężnie przymierzył w bramkarza, a odbitą przez niego piłką trafił w słupek. Cztery minuty później było juz 1-0 dla gospodarzy: Kozik podążył z dobitką wyplutej przez Jasiorkowskiego piłki, po strzale Matyasika.

W 24. minucie Borla zagrał do Kozika, ten strzelił minimalnie obok słupka. W 31. minucie Dolczak wypalił jak z armaty z 25 metrów, bramkarz Górnika znów wybił piłkę przed siebie, ale nadbiegający Kozik nie zdążył z dobitką.. W 34. minucie Jasiorkowski w podobny sposób obronił strzał Borli, a odbitą piłkę opanowali obrońcy Górnika. W 36. bardzo aktywny w dzisiejszym spotkaniu Kozik po indywidualnej akcji posłał piłkę obok słupka. W dwie minuty później ten sam zawodnik nie zdołał opanować piłki w polu karnym. W 42. minucie Gigoń zwodem ograł w polu karnym obrońcę, ale posłał piłkę nad poprzeczką. W 44. minucie po rajdzie Budka przez dwie trzecie boiska "Gigi" trafił w poprzeczkę.

Tuż po wznowieniu gry po przerwie Rakowski strzałem ze środka boiska posłał piłkę w niewielkiej odległości nad poprzeczką. W 50. minucie po szybkiej kontrze gości stan meczu wyrównał - jak się później okazało tylko na chwilę - Wójcik. Przy jego strzale interwencję Paździorowi utrudniło mocno rażące słońce, pod które przyszło mu grać po zmianie stron.

Odpowiedź Garbarni była natychmiastowa, goście jeszcze nie zdążyli nacieszyć się wyrównującym golem, a już przegrywali ponownie. Po kornerze Kozika Gigoń kapitalnie ulokował piłkę głową pod poprzeczką.

W 53 minucie rzut wolny z 18 metrów wykonywał Machowski, ale posłał piłkę wysoko nad poprzeczką. W identyczny sposób, także z rzutów wolnych z niemal tego samego miejsca uderzali ponad bramką Tatara w 61. i Bora w 68. minucie. Były to najlepsze okazje Górnika w tym meczu.

W 58. minucie Jaroszyński z rzutu wolnego dośrodkował piłkę, Rakowski zgrał ją głową do Kozika, ale ten przestrzelił z 8 metrów. W 63. minucie po podaniu Kozika Susuł znalazł się przy piłce ułamek sekundy wcześniej niż Jasiorkowski, ale posłał ją obok słupka.  W 66. minucie Dolczak głową podwyższył prowadzenie gospodarzy, po dobrym podaniu Kozika.

W 85. minucie w ogromnym zamieszaniu pod bramką Górnika Garbarze zdobyli czwartego gola. Piłkę po strzałach Gigonia i Susuła (głowa) instynktownie odbijał przed siebie Jasiorkowski, aż wreszcie wprowadzony trzy minuty wcześniej na boisko Szeląg bezapelacyjnie trafił do bramki. "Bambo" ustalił tym samym wynik spotkania, choć jeszcze w 87. minucie oko w oko z bramkarzem  stanął Susuł, ale przegrał ten pojedynek.

Juniorzy Garbarni zaprezentowali się w dzisiejszym spotkaniu korzystnie, prezentując na boisku zespołową solidność. Szwankowała jedynie skuteczność, ale i tak Młode Lwy zasługują za ten mecz, jeśli trzymać się szkolnej skali ocen, na czwórkę.

Pamiętać przy tym należy, że za szkolnych czasów piszącego niniejszą relację "czwórka" była oceną mocną, zaraz po "bardzo dobrym"...

Zdjęcia z meczu Pana Janusza Matyasika, w piątek  po południu.