(bez zarzutu) Artur Kijak oraz Zbigniew Marszałek i Artur Karasiewicz (KS Małopolski ZPN).

GARBARNIA: Mateusz Buryło - Aleksander Strzeboński , Daniel Penszkal, Dawid Pasternak , Oskar Baranik -
Patryk Paczka , Kamil Radłowski (74 Kacper Klimczyk), Marcin Kołton, Jakub Burkowicz (46 Michał Bujas) - Bartosz Baran , Mateusz Piotrowski (61 Marcin Buda).

DUNAJEC: Oskar Kucia - Arkadiusz Skoczeń, Bartłomiej Kohli, Bartosz Talar, Paweł Obrzud (55 Jakub Żuchowicz), Filip Bembenik, Arkadiusz Janikowski, Maciej Kłębczyk , Bartosz Tomczuk, Marcin Ciastoń (65 Michał Zawartka),
Jakub Janisz .

21.10.2017 (AB)

Juniorzy Garbarni wyciągnęli wnioski ze słabych początków meczów z Limanovią i AP Profi Zielonki. W spotkaniu z nowosądeckim Dunajcem nie czekali na to, co ma im do zaproponowania rywal, ale sami narzucili ostre tempo gry od pierwszych minut.

W 7. minucie po jednym z kolejnych ataków gospodarzy w polu karnym Dunajca w starciu z jego obrońcą na ziemi wylądował Kamil Radłowski. Arbiter orzekł, ze "Rado" nie został sprowadzony do parteru wskutek naruszenia przepisów, a obrońcy gości zabrali się do wyprowadzania piłki z własnej strefy obronnej. Futbolówkę przejął jednak Jakub Burkowicz i strzałem po długim rogu pokonał Oskara Kucię.

W 10. minucie po zgraniu piłki głową przez Daniela Penszkala Burkowicz trafił w poprzeczkę, ale w 13. minucie po kapitalnej akcji Młodych Lwów było już 2-0.

Gospodarze zdobyli gola po rzucie rożnym dla ...Dunajca. Radłowski jeszcze we własnym polu karnym przejął piłkę, zagrał ją szybko do Marcina Kołtona, a ten posłał futbolówkę do Bartosza Barana. Diagonalne podanie najlepszego jak do tej pory snajpera Garbarni strzałem nie do obrony sfinalizował pędzący na prawym skrzydle jej kapitan Patryk Paczka.

W 19. minucie po rzucie wolnym Barana groźnie główkował Penszkal, ale obrońcy Dunajca poradzili sobie z piłką, W 21. minucie z rzutu wolnego z boku boiska dośrodkował Maciej Kłębczyk, a w polu karnym Garbarni obok słupka główkował Jakub Janisz. W 23. minucie Janisz posłał podanie do wbiegającego w pole karne Marcina Ciastonia, jednak o pół kroku uprzedził go bramkarz Garbarni Mateusz Buryło. W 26. minucie Baran uruchomił na lewej flance Oskara Baranika, którego dośrodkowanie spod końcowej linii robinsonadą sparował Kucia, uprzedzając nadbiegających Garbarzy.

W 33. minucie Kucia ratował się faulem w sytuacji sam na sam z Paczką, a piłek ustawionych na punkcie 11 metrów nie zwykł marnować Baran. Tak też się stało i tym razem, a do snajperskiego konta Barana w tym sezonie dopisaliśmy 11 gola.

W 39. minucie po dośrodkowaniu Mateusza Piotrowskiego Kucia w ostatniej chwili uprzedził Burkowicza. W rewanżu po podaniu Ciastonia Buryło uprzedził w ostatniej chwili Bartosza Tomczuka.

W 47. minucie wprowadzony po przerwie Michał Bujas dośrodkował piłkę po swojej akcji na lewej flance, a groźny, mocny strzał Radłowskiego padł łupem Kuci. W 54. minucie po rzucie wolnym wykonanym przez Barana Radłowski z 18. metrów splasował piłkę w bramce Dunajca tuż przy lewym słupku, obok interweniującego golkipera nowosądeczan.

W 58. minucie po rzucie wolnym podyktowanym za faul Dawida Pasternaka na Janiszu Kłębczyk precyzyjnym strzałem zza linii pola karnego pokonał Buryłę. Dwie minuty później po szybkiej akcji gości i podaniu Bartosza Talara Janisz nie dał golkiperowi Garbarni żadnych szans lokując piłkę tuż przy słupku.

W 63. minucie Kołton podał do Barana, ten wygrał potyczkę z mimo wszystko niezbyt czysto interweniującym obrońcą, zdołał jeszcze oddać strzał, po którym Kucia musiał ratować się instynktowną interwencją. W 65. minucie po dograniu Penszkala jeden z obrońców Dunajca w ostatniej chwili pozbawił piłki Marcina Budę. W 70. minucie po podaniu Bujasa Buda strzelił obok słupka. Za moment po kornerze wykonanym przez Kołtona próbował szczęścia Paczka, ale przy asekuracji Talara piłką zaopiekował się Kucia. W 72. minucie Buryło uprzedził w szesnastce Janisza, po akcji na pograniczu ofsajdu.

W 77. minucie po doskonałym podaniu Barana w tempo do Paczki kapitan Brązowych ustalił wynik spotkania. Paczka mógł w tym spotkaniu ustrzelić hat-tricka, jednakże w 80. minucie - po dośrodkowaniu Kołtona z rzutu wolnego z 20. metrów - główkował obok słupka.

Podopieczni trenera Stanisława Śliwy odnieśli zasłużone zwycięstwo w meczu, w którym styl ich gry mógł przypaść do gustu nawet najbardziej wyrafinowanym obserwatorom. Nawiązując do słów klubowego hymnu mówiących o tym, że "gramy ładnie, składnie, piłka chodzi jak po sznurku" Brązowi pokazali jeszcze jedną, również wyeksponowaną w tymże hymnie wartość. Zaprezentowali się otóż na boisku jako złożona z dobrze współpracujących ze sobą zawodników, zdolna do sięgania po zwycięstwa nawet w trudniejszych momentach drużyna.

Ale to było już widać w drugiej połowie ubiegłotygodniowej, wyjazdowej potyczki z AP Profi Zielonki, kiedy juniorzy Garbarni grając w dziesiątkę zdeklasowali wysoko notowanego rywala.