(bardzo dobrze) Jakub Kupczak oraz Maciej Młynarczyk i Andrzej Gomółka (KS Nowy Sącz.

DUNAJEC: Jakub Chudy (65 Maciej Wiktorowski) - Adrian Jawor, Konrad Siwiec, Radosław Niemas, Jakub Czernecki (50 Artur Król), Patryk Łatka, Kamil Perla, Patryk Kulig, Kamil Skoczeń, Dariusz Prusak, Oskar Obrzut (75 Łukasz Górski).

GARBARNIA: Mikołaj Wiewióra - Paweł Pasionek, Adam Tomaszewski, Bartosz Gubała (46 Łukasz Kowalski), Paweł Marczyk (82 Mateusz Kowalski) - Wojciech Waś , Marcin Szczurek (65 Jakub Mróz), Jan Przybyszewski, Dominik Gaudyn (75 Mateusz Przesławski) - Mateusz Ciesielski (58 Jakub Kozioł), Mikołaj Pyś (58 Adam Jawor ).

Trener Robert Włodarz.

Radość Wojtka Wasia po zdobyciu gola na 1-0 dla Garbarni.

24.10.2015 (AB)

Juniorzy starsi Garbarni pokonali w Nowym Sączu rówieśników z Dunajca 5:0. Po szybkim zdobyciu prowadzenia Brązowi pozwolili się nieco "wyszumieć" rywalom, by później przejąć całkowitą kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami.

W 6. minucie Wojciech Waś zdecydował się na strzał lewą nogą z 18 metrów, piłka po palcach Jakuba Chudego wpadła do bramki. Zdaniem gospodarzy ich bramkarz był w tej sytuacji faulowany przez jednego z rywali, ale arbiter nie dopatrzył się przewinienia i Dunajec wznawiał grę od środka.

W 13. minucie Marcin Szczurek podał na prawe skrzydło do Dominika Gaudyna, ten po rajdzie na flance dograł na głowę Mikołaja Pysia, jednak świetną interwencją popisał się Chudy, parując piłkę na korner. Po rzucie rożnym wykonanym przez Ciesielskiego Waś główkował obok bramki. W 16. minucie po dobrym odbiorze Ciesielski podał do Bartosza Gubały, jego strzał padł łupem bramkarza gospodarzy.

W 17. minucie Oskar Obrzut sprytnie wypuścił sobie piłkę przed obrońców Garbarni, ale w polu karnym w ostatniej chwili ubiegł go Mikołaj Wiewióra. W 21. minucie Dariusz Prusak zdecydował się na uderzenie z 18 metrów, piłka przeszła nad poprzeczką. W 23. minucie Obrzut strzelał z narożnika pola karnego, jednak to uderzenie nie mogło zaskoczyć Wiewióry.

W 35. minucie po dobrym podaniu Ciesielskiego i rajdzie na prawym skrzydle Gaudyn nie dał żadnych szans Chudemu, strzelając obok niego.

W 45. minucie Paweł Pasionek po fenomenalnym wręcz rajdzie na lewym skrzydle, w którym ograł dwóch rywali, wystawił piłkę Szczurkowi. Ten dołożył nogę i skierował futbolówkę do pustej bramki.

W 50. minucie po rogu Ciesielskiego Jan Przybyszewski główkował obok bramki. W 54. minucie po świetnej asyście Szczurka Ciesielski przelobował Chudego.

W 70. minucie po kornerze bitym przez Adama Jawora strzelał Gaudyn, ale piłkę zablokowali obrońcy Dunajca. W tej samej minucie po podaniu Jawora Jakub Kozioł znalazł się z piłką w polu karnym gospodarzy, ale Maciej Wiktorowski zdołał mu ją wyłuskać spod nóg.

W 75. minucie Gaudyn odebrał piłkę rywalom, zagrał do Pawła Marczyka, który wystawił piłkę Jaworowi. Ten lobem pokonał Wiktorowskiego.

W 78. minucie przed szansą stanęli gospodarze, po dograniu Dariusza Prusaka tuż obok słupka główkował Łukasz Górski. W 80. minucie po rzucie rożnym Prusaka także obok bramki główkował Kamil Perla.

W 84. minucie po akcji Kozioła z Pasionkiem stuprocentowej okazji nie zdołał wykorzystać Jawor. W 87. minucie jeden z zawodników gospodarzy wybił piłkę z bramki po kornerze Jawora.

"Zaczęliśmy niemrawo, ale w miarę upływu czasu moi podopieczni grali coraz lepiej. Drużyna nie pozwoliła rywalom na wiele, mając mecz pod całkowitą kontrolą. Goli mogło paść więcej, ale trzeba się cieszyć z tego, co mamy. Dunajec na własnym boisku był dla nas zawsze groźny" - powiedział po zawodach trener juniorów Garbarni, Robert Włodarz.

>>>6 kolejka: MKS Trzebinia/Siersza - Garbarnia 1:0 (1:0)<<<

>>>5 kolejka: Garbarnia - AS Progres '98 Kraków 1:3 (0:3) - zdjęcia<<<

>>>4 kolejka: Soła Oświęcim - Garbarnia 0:2 (0:0) - zdjęcia<<<

>>>3 koejka: Garbarnia - Termalika-Brukbet Nieciecza 2:1 (2:0) - zdjęcia<<<

>>>2 kolejka: Dalin Myślenice - Garbarnia 0:5 (0:2)<<<

>>>1 kolejka: Garbarnia - Unia Tarnów 7:1 (3:0)<<<