MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH

BRĄZOWI LEPSI Z WIATREM I POD WIATR

 

  

 

GARBARNIA - DALIN Myślenice 5:1 (2:1)

1-0 Bartosz Baran 23

2-0 Bartosz Prochownik 26 (głową)

2-1 Mateusz Pietrzyk 28 (głową)

3-1 Marcin Kołton 64 (karny)

4-1 Piotr Apostolski 74

5-1 Piotr Apostolski 89.

 

(bez zarzutu) Sławomir Radwański oraz Grzegorz Malada i Zbigniew Marszałek (Małopolski ZPN).

Rafał Witaszyk - Daniel Topa I, Mateusz Pietrzyk, Gabriel Kopta.

 

GARBARNIA: Mikołaj Wiewióra - Łukasz Kowalski (73 Grzegorz Kutrzeba), Jakub Mróz, Dawid Pachel, Rafał Witaszyk (80 Mateusz Kowalski) - Patryk Paczka (66 Kamil Antkiewicz), Bartosz Baran (46 Paweł Kloc), Marcin Kołton (73 Adam Jawor), Mikołaj Pyś - Daniel Obtułowicz (46 Piotr Apotolski ), Bartosz Prochownik .

 

DALIN: Radosław Borycki (46 Jakub Żaba) - Alan Chrzanowski (65 Konrad Pilch), Jakub Florczyk, Jacek Górszczak, Gabriel Kopta , Kacper Moskal, Mateusz Pietrzyk , Jakub Stasiak, Filip Szlachetka, Daniel Topa I , Daniel Topa II.

 

Marcin Kołton wykonuje rzut karny w 64. minucie.

 

29.10.2016 (AB)

Juniorzy starsi Garbarni odnieśli dziewiąte zwycięstwo w Małopolskiej Lidze, tym razem odprawiając z Rydlówki, z bagażem pięciu goli, myślenicki Dalin. Mecz toczył się przy dość mocno wiejącym wietrze, który do przerwy był sprzymierzeńcem Dalinu, a Garbarnia korzystała z jego podmuchów w drugiej połowie. Grając zarówno pod, jak i z wiatrem, Brązowi okazali się lepsi od rywali.

 

W 1. minucie Kołton przejął piłkę od obrońców Dalinu, wpadł z nią w pełnym biegu w pole karne, ale strzelił minimalnie obok słupka. W 7. minucie Daniel Topa II sfaulował Kołtona. Rzut wolny z około 20 metrów wykonywał Baran, z dobrze dośrodkowaną piłką rozminęli sie Paczka i Kołton. Akcję usiłował jeszcze na wślizgu zamknąć Obtułowicz, ale spóźnił się minimalnie. W 10. minucie Pyś przerzucił piłkę do Prochownika, ten po dryblingu zagrał ja wzdłuż linii bramkowej, ale żaden z "garbarzy" nie podążył za akcją.

 

W 12. minucie bardzo groźnie zrobiło się pod bramką gospodarzy. Akcję Dalinu finalizował Moskal, Wiewióra musiał się mocno wyciągnąć, aby sparować piłkę na korner.

 

W 23. minucie Baran po "klepce" z Prochownikiem przyziemnym strzałem z linii pola karnego ulokował piłkę w bramce Boryckiego, tuż przy słupku. W 26. minucie Baran dograł do Paczki, którego strzał wypiąstkował do boku bramkarz gości, a Prochownik głową skierował piłkę do pustej już bramki.

 

Wydawało sie, ze korzystnie prezentujący się do tej pory podopieczni trenera Kazimierza Wincenciaka zostali rozmontowani, ale nic z tych rzeczy. W 28. minucie po dośrodkowaniu Chrzanowskiego z rzutu wolnego piłkę do bramki skierował głową Pietrzyk, a futbolówka po drodze odbiła się jeszcze od słupka.

 

W 29. minucie Kołton strzelał z 25 metrów, groźnie, ale minimalnie obok słupka. W 34. minucie po podaniu Obtułowicza Prochownik nie trafił czysto w piłkę i ułatwił udaną interwencję Boryckiemu. W 36. minucie po podaniu Kołtona Obtułowicz
z boku pola karnego posłał piłkę tuż nad poprzeczką. W 38. minucie zza szesnastki nad poprzeczką strzelił Florczyk. W 39. minucie po dograniu Paczki Baran z linii pola karnego posłał piłkę minimalnie nad bramką.

 

W 48. minucie po podaniu Ł. Kowalskiego Paczka trafił w słupek. W 64. minucie Daniel Topa I mało nie rozerwał  Prochownikowi koszulki, a że rzecz miała miejsce w polu karnym, decyzja arbitra mogła być tylko jedna. "Wapno" na gola zamienił Kołton.

 

Dziesięć minut później Apostolski skorzystał z podania Kołtona i zdobył gola na 4-1 dla Garbarni. W 80. minucie Witaszyk z dystansu, zewnętrzną częścią stopy trafił w słupek. Wynik ustalił Apostolski, obsłużony idealnym podaniem przez Pysia.

 

Podopiecznych trenera Roberta Włodarza czeka teraz prawdziwy sprawdzian, jakim będzie "wyjazdowe" spotkanie
z Progresem, które zostanie rozegrane w niedzielę 6 listopada o godzinie 14:00 na boisku przy ul. Ptaszyckiego.

 

Zdjęcia Pana Piotra Prochownika:

 

 

Czytaj także:

 

>>>11 kolejka: Garbarnia -Unia Tarnów 3:0 91:0) - zdjęcia<<<

 

>>>10 kolejka: Garbarnia - Nowa Proszowianka Proszowice 9:0 (3:0) - zdjęcia<<<

 

>>>9 kolejka: Garbarnia - Sandecja Nowy Sącz 10:0 (4:0) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

 

>>>7 kolejka; Garbarnia - Wolania Wola Rzędzińska 7:1 (2:1) - zdjęcia<<<

 

>>>8 kolejka: Soła Oświęcim - Garbarnia 1:3 (1:0) - zdjęcia<<<

 

>>>6 kolejka: Zatorzanka Zator - Garbarnia 1:3 (0:1) - zdjęcia<<<

 

>>>5 kolejka: Garbarnia - AS Progres '99 Kraków 0:1 (0:1)<<<

 

>>>4 kolejka: Dalin Myślenice - Garbarnia 1:1 (1:0) - zdjęcia<<<

 

>>>3 kolejka: Garbarnia - Krakus Nowa Huta 2:1 (0:1) - zdjęcia<<<

 

>>>2 kolejka: Unia Tarnów - Garbarnia 3:2 (2:1) - zdjęcia<<<

 

>>>1 kolejka: Proszowianka - Garbarnia 0:3 (0:1) - zdjęcia, film<<<

 

 

 

 Galerie zdjęć

PARTNER KLUBU
Sponsor I Drużyny
Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni