MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH

TRZY PUNKTY BEZ FAJERWERKÓW

 

    

 

BOREK Kraków - GARBARNIA 0:2 (0:1)

 0-1 Marcin Szczurek 45

0-2 Adam Jawor 84.

 

Artur Kijak oraz Paweł Sikora i Artur Daniel (KS Kraków).

Krzysztof Wilk - Wojciech Waś.

 

BOREK: Maciej Sopata - Damian Koziołek, Krzysztof Wilk , Mirosław Tyl, Filip Bendkowski, Bartłomiej Gąsior, Sebastian Dziekan (75 Patryk Sokołowski), Maciej Wcisło (85 Kamil Woźniak), Karol Mosio, Mateusz Jabłonka, Kamil Doros.

 

GARBARNIA: Piotr Syrek - Paweł Pasionek, Adam Tomaszewski, Rafał Witaszyk (85 Bartosz Gubała), Paweł Marczyk - Wojciech Waś , Marcin Szczurek (46 Jakub Mróz), Łukasz Kowalski, Mateusz Przesławski (75 Piotr Apostolski) - Mateusz Ciesielski (46 Adam Jawor ), Jakub Kozioł (46 Dominik Gaudyn).

 

Na ciężkiej płycie boiska przy ul. Żywieckiej Brązowi pokonali Borek 2:0.

 

10.10.2015 (AB)

Juniorzy Borku i Garbarni nie stworzyli na boisku przy ul. Żywieckiej porywającego widowiska. Zwycięstwo w derbach rywali "zza miedzy" przypadło ostatecznie Brązowym, ale wynik dość długo pozostawał sprawą otwartą. Gole dla Młodych Lwów w spotkaniu, w którym fajerwerków raczej nie było, zdobyli Marcin Szczurek i Adam Jawor.

 

W 11. minucie Jakub Kozioł zacentrował w pole karne do Pawła Pasionka, ten przymierzył z pierwszej piłki po długim rogu, ale Maciej Sopata sparował piłkę na korner. Po rzucie rożnym wykonanym przez Mateusza Ciesielskiego Wojciech Waś główkował w poprzeczkę.

 

Właśnie te stałe fragmenty gry wykonywane przez Ciesielskiego stanowiły spore zagrożenie dla gospodarzy. W 16. minucie po kolejnym kornerze Waś posłał piłkę głową obok słupka. W 26. minucie znów kończył Waś, tym razem nad poprzeczką. W 27. minucie, oczywiście po kornerze Ciesielskiego, Łukasz Kowalski zgrał piłkę do Pawła Marczyka, ten strzelił nad poprzeczką.

 

W 37. minucie gospodarze po raz pierwszy znaleźli się w polu karnym Garbarni. W podbramkowym zamieszaniu strzał Macieja Wcisły sparował do boku Piotr Syrek, a piłką zaopiekował się Marczyk.

 

W 41, minucie Kozioł strzelił z rzutu wolnego, golkiper Borku przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 45, minucie na strzał zdecydował się Kozioł, Sopata wypluł piłkę przed siebie, a Marcin Szczurek w półleżącej pozycji zdołał ją jeszcze przerzucić nad bramkarzem.

 

Druga połowa była bardzo wyrównana i - jak powiedział kierownik drużyny juniorów Garbarni, Jerzy Wojciechowski - bliżej było gospodarzom do remisu niż Brązowym do podwyższenia wyniku. Jednak klarownych sytuacji było jak na lekarstwo.

 

 W 78. minucie Łukasz Kowalski zablokował bardzo groźny strzał jednego z zawodników Borku. W 84. minucie Piotr Apostolski zagrał do Pasionka, ten prostopadłym podaniem uruchomił Adama Jawora, który strzałem przy dalszym słupku ustalił ostateczny rezultat. Już w doliczonym czasie gry Syrek interwencją na 15 metrze zażegnał niebezpieczeństwo pod własną bramką.

 

Czytaj także:

 

>>>9 kolejka: Garbarnia - Wolania Wola Rzędzińska 16:0 (4:0)<<<

 

>>>8 kolejka: Orkan Raba Wyżna - Garbarnia 1:2 (0:1)<<<

 

>>>7 kolejka: Garbarnia - SMS Kraków 1:2 (1:2)<<<

 

>>>6 kolejka: MKS Trzebinia/Siersza - Garbarnia 1:0 (1:0)<<<

 

>>>5 kolejka: Garbarnia - AS Progres '98 Kraków 1:3 (0:3) - zdjęcia<<<

 

>>>4 kolejka: Soła Oświęcim - Garbarnia 0:2 (0:0) - zdjęcia<<<

 

>>>3 koejka: Garbarnia - Termalika-Brukbet Nieciecza 2:1 (2:0) - zdjęcia<<<

 

>>>2 kolejka: Dalin Myślenice - Garbarnia 0:5 (0:2)<<<

 

>>>1 kolejka: Garbarnia - Unia Tarnów 7:1 (3:0)<<<

 

Zdjęcia Pana Pawła Apostolskiego:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni