(wzorowo): Łukasz Marek oraz Artur Karasiewicz i Michał Jasiulewicz (KS Kraków).

GARBARNIA: 12. Mikołaj Wiewióra - 13. Bartosz Gubała, 8. Jakub Mróz, 6. Dawid Pachel ,  14. Łukasz Kowalski - 15. Patryk Paczka (75' 16. Łukasz Lenik), 7. Bartosz Baran (52' 2. Łukasz Lipowski), 10. Mikołaj Pyś (67' 19. Szymon Porębski), 11. Bartosz Prochownik - 9. Piotr Apostolski (71' 17. Kamil Antkiewicz), Adam Jawor (80' 18. Rafał Witaszyk).

TS WISŁA: 1. Kacper Chorążka - 7. Antoni Mielecki (41' 4. Piotr Kazek), 3. Piotr Świątko, 5. Piotr Martuszewski, 16. Marcin Jaworski , 11. Patryk Skrzypniak, 8. Błażej Skórski (41' 15. Norbert Stachura), 13. Adrian Kudelski (41' 14. Miłosz Stawowy), 19. Jakub Łyczak, 9. Krzysztof Wydra (55' 17. Bartosz Żak ), 18. Łukasz Sochacki (55' 10. Patryk Kura).

Adam Jawor zdobył pierwszego i miał udział przy pozostałych dwóch golach dla Młodych Lwów.

03.06.2015 (AB)

Po bardzo emocjonującym i stojącym na dobrym poziomie spotkaniu juniorzy młodsi Garbarni ograli na Rydlówce krakowską Wisłę. W 5. minucie obrońca Garbarni Łukasz Kowalski wyjaśnił groźną sytuację we własnym polu karnym po akcji Marcina Jaworskiego i Krzysztofa Wydry. Nikt wtedy jeszcze nie mógł przypuszczać, że "Kowal" w pierwszej minucie doliczonego czasu gry zdobędzie gola na wagę zwycięstwa Młodych Lwów.

W pierwszej połowie podopieczni trenera Pawła Regulskiego byli częściej w posiadaniu piłki, jednak skoncentrowani od początku spotkania Brązowi nie dopuszczali rywali na własne przedpole. Garbarze pozwalali Wiślakom na ich harce, dopóki toczyły się na połowie Białej Gwiazdy. Sami zaś szukali okazji w szybkich kontrach.

Po jednej z nich w 15. minucie Mikołaj Pyś zagrał do Piotra Apostolskiego, ten poszukał w polu karnym Adama Jawora, a były zawodnik ...Wisły mocnym strzałem po palcach bramkarza zdobył prowadzenie dla gospodarzy.

W 23. minucie Bartosz Baran odebrał piłkę rywalom i ostemplował poprzeczkę. Futbolówka wróciła w boisko, a dobita przez Jawora przeszła tuż obok słupka.

Minutę później było już 2-0. Jawor zaadresował podanie przed szesnastkę do Bartosza Prochownika, ten wpadł  z piłką w pole karne i mimo asysty obrońcy na plecach technicznym strzałem lewą nogą znalazł lukę pomiędzy bramkarzem a słupkiem.

W 37. minucie z rzutu wolnego z 25. metrów chytrze uderzył Jawor, jednak Kacper Chorążka w znakomitym stylu wyekspediował na korner zmierzającą do jego bramki tuż przy słupku piłkę.

W 38. minucie strzał z rzutu wolnego Patryka Skrzypniaka wypiąstkował Mikołaj Wiewióra, a Bartosz Gubała głową wybił piłkę poza boisko. W 39. minucie Wiewióra obronił strzał Jakuba Łyczaka. W 40. minucie Apostolski przedarł się na przedpole Wisły. Zobaczył, że żaden z jego kolegów nie zdecydował się na wsparcie w tej akcji i zdecydował się na strzał z ostrego kąta, po którym Chorążka z kłopotami odbił piłkę przed siebie.

W drugiej odsłonie nie mająca nic do stracenia Wisła rozpoczęła pogoń za wynikiem, ale pierwsi okazję mieli gospodarze. W 48. minucie Apostolski zaadresował piłkę do znajdującego się na ofsajdzie Jawora. Obrońcy Białej Gwiazdy - spodziewając się gwizdka arbitra - stanęli. Zatrzymał się także Jawor, który zorientował się w sytuacji i nie dotknął piłki. Moment zawahania rywali wykorzystał "Apo", który podążył za własnym podaniem, jednak w polu karnym został w końcu zablokowany przez defensora gości.

W 57. minucie Bartosz Żak, który został wprowadzony na boisko zaledwie dwie minuty wcześniej, wykorzystał dobre podanie Marcina Jaworskiego i zdobył kontaktową bramkę dla Wisły.

W 58. minucie Jawor dalekim crossem uruchomił na skrzydle Patryka Paczkę, jednak Chorążka wykazał się czujnością i ubiegł zawodnika Garbarni. W 59. minucie golkiper Wisły zdołał odbić piłkę po mocnym i oddanym z bliskiej odległości strzale Apostolskiego. Jaworowi, który pośpieszył z dobitką, zabrakło centymetrów do zdobycia gola.

W 62. minucie Żak strzelił nad poprzeczką, a chwilę później jego strzał wspólnie wybili na rzut rożny Wiewióra i Dawid Pachel.

W 64. minucie Marcin Jaworski po dynamicznej szarży w polu karnym doprowadził do wyrównania.

Uskrzydlona nim Wisła zamknęła Garbarnię w jej własnym polu karnym. Wydawało się, że jedyną zdobyczą, jaką mogą mieć w tym meczu gospodarze, będzie - chwilami rozpaczliwie - broniony punkt. W 79. minucie Wiewióra efektowną robinsonadą sparował piłkę na rzut rożny po atomowym strzale Łyczaka.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry, po sprytnie wykonanym przez Kamila Antkiewicza i Adama Jawora rzucie rożnym, piłkę do bramki Chorażki głową skierował wspomniany na wstępie Łukasz Kowalski.

I tak oto po raz drugi w tym sezonie juniorzy młodsi Garbarni pokonali swoich rówieśników z Wisły, zwiększając nad nimi przewagę w tabeli do czterech punktów. Spotkanie było zażarte, zacięte, nie brakowało w nim walki, ale było też toczone bez wzajemnych złośliwości i w duchu fair-play. Obie ekipy podziękowały sobie nawzajem po końcowym gwizdku arbitra, który - wraz ze swoimi asystentami - dał pokaz rzetelnej sędziowskiej roboty w niełatwym przecież meczu.

Juniorom młodszym Garbarni gratulacje za naszym pośrednictwem składa były kierownik tej drużyny, Pan Aleksander Skórnicki, Był bardzo wzruszony zwycięstwem nad Białą Gwiazdą, jakie za jego kadencji Młodym Lwom się nie zdarzyło.

Obu zespołom nalezą się słowa uznania za stworzone na Rydlówce widowisko, które zadowoliłoby najbardziej wybrednych amatorów futbolu. Zwycięstwo - może nawet szczęśliwe - przypadło gospodarzom, którzy mimo niekorzystnego dla siebie obrotu sytuacji, nie stracili wiary do samego końca spotkania.

- Pierwsza połowa była wyrównana, natomiast więcej sytuacji stworzyła sobie w niej Garbarnia. Gdyby moi zawodnicy je wykorzystali, mogliby schodzić na przerwę z trzema, czterema bramkami przewagi. W drugiej odsłonie to Wisła miała dużo więcej z gry, zaprezentowała także dobry, techniczny futbol. Zmiany dokonane przez trenera Pawła Regulskiego przyniosły zamierzony efekt. Z przebiegu całego spotkania najsprawiedliwszym jego rezultatem byłby chyba remis, jednak w futbolu nie zawsze wynik jest sprawiedliwy, czego my także doświadczyliśmy całkiem niedawno na własnej skórze  - podsumował spotkanie trener juniorów młodszych Garbarni, Stanisław Śliwa.