WISŁA:  Kacper Chorążka (70 Michał Bartków) - Piotr Martuszewski, Antoni Mielecki, Miłosz Stawowy, Bartosz Żak (30 Mark Dimaggio), Marcin Jaworski, Patryk Skrzypniak (41 Norbert Stachura), Jakub Łyczak (50 Kacper Czernicki), Łukasz Sochacki (50 Karol Kuczek), Patryk Kura, Krzysztof Wydra (65 Michał Boniecki).

GARBARNIA: Mikołaj Wiewióra - Bartosz Gubała , Jakub Mróz, Dawid Pachel, Łukasz Kowalski - Patryk Paczka (65 Szymon Porębski), Bartosz Baran (76 Kamil Trojan), Mikołaj Pyś , Bartosz Prochownik - Adam Jawor , Piotr Apostolski (70 Kamil Antkiewicz).

Pierwszy z prawej Bartosz Prochownik, autor gola otwierającego wynik spotkania.

26.04.2015 (AB)

W sobotę 25 kwietnia juniorzy młodsi Garbarni pokonali na boisku rywala rówieśników z krakowskiej Wisły. W ostatnich latach pojedynki pomiędzy tymi drużynami w tej kategorii wiekowej bywały zacięte i wyrównane, przeważnie jednak górowała Wisła, co najwyżej padał remis.

Trudno się zatem dziwić radości młodych zawodników Garbarni, spontanicznie okazanej po końcowym gwizdku arbitra z odniesionego zwycięstwa.  I – jak dodaje kierownik drużyny juniorów młodszych Garbarni Krzysztof Torba - zwycięstwa całkowicie zasłużonego i odniesionego w dobrym stylu.

Jako pierwsi okazję do zdobycia gola mieli gospodarze. Po ich akcji już w 3. minucie jeden z wiślaków w dogodnej sytuacji główkował obok słupka.  Niewykorzystana szansa zemściła się już po upływie czterech minut. Po crossowym zagraniu Dawida Pachela Bartosz Prochownik stanął w oko w oko z Kacprem Chorążką i pewnie pokonał bramkarza Wisły strzałem po długim rogu.

W 13. minucie Prochownik dobrym podaniem zaadresował piłkę do Patryka Paczki, a ten celnym uderzeniem głową przy bliższym słupku ulokował piłkę w bramce Chorążki.

Po zdobyciu dwóch goli podopieczni trenera Stanisława Śliwy nie spoczęli na laurach i dążyli do podwyższenia rezultatu.  W 28. minucie po podaniu Mikołaja Pysia Piotr Apostolski przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Wisły.

W 34. minucie jeden z gospodarzy dał zatrudnienie Mikołajowi Wiewiórze, ten jednak złapał piłkę po strzale z rzutu wolnego z około 25 metrów.  W ostatniej minucie pierwszej połowy Piotr Martuszewski strzelił nad poprzeczką i była to jedna z nielicznych okazji Wisły w tym meczu.

W  46. minucie Chorązka znów wyszedł obronną ręką z pojedynku sam na sam z Apostolskim. Tym razem do „Apo” zagrywał Adam Jawor. W 54. minucie Prochownik otworzył drogę Apostolskiemu, ten jednak posłał piłkę minimalnie obok słupka. W 58. minucie także obok słupka strzelił Prochownik po podaniu Bartosza Barana.

W 76. minucie wprowadzony za Chorążkę do bramki Wisły Michał Bartków dwukrotnie bronił strzały Prochownika, piłka wyszła poza pole karne, a najszybciej znalazł się przy niej Jawor i plasowanym strzałem przy lewym słupku zdobył trzeciego gola dla Garbarni.

W pierwszej minucie doliczonego już czasu gry Dawid Pachel dopuścił się przewinienia w szesnastce, a rzut karny wykorzystał Karol Kuczek, zdobywając honorowego gola dla gospodarzy.

- Trzeba by dobrze „poszperać” w klubowych kronikach, ale pokonanie Wisły w ligowym spotkaniu zdarzyło nam się chyba po raz pierwszy.  Nasi zawodnicy werbalnie manifestowali swoje zadowolenie, trochę ich nawet poniosło. Efektem tego były zaordynowane drużynie przez trenera  Śliwę pompki, jednak biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, była to chyba najprzyjemniejsza kara, jaka spotkała chłopaków w dotychczasowej przygodzie z piłką – podsumowuje kierownik Krzysztof Torba.

Następne spotkanie juniorzy młodsi rozegrają na Rydlówce w środę 29 kwietnia o godzinie 17:00. Ich rywalem będzie Dunajec Nowy Sącz.