(dobrze) Aleksander Najman oraz Maciej Koster i Sylwia Biernat (KS Małopolski ZPN).

Dominik Wójcik, Jakub Laszczyk, Maciej Augustyńczyk - Grzegorz Janiczak.

GARBARNIA: Konstanty Karagiannakos - Piotr Buczek (51 Oskar Madej), Jakub Pulchny, Jakub Laszczyk , Piotr Sabat - Dominik Wójcik (60 Robert Wilk), Antoni Suwała, Dominik Kraszewski (41 Maciej Augustyńczyk ), Szymon Piotrowicz (71 Filip Bednarz) - Mateusz Grzybowski (41 Szymon Mazur), Dawid Cieślak (69 Kamil Ciszek).

WISŁA: Maciej Kantyka - Szymon Windys (41 Damian Korczyk ), Kamil Pachel (70 Dawid Jampich), Michał Zając, Adrian Gałka (55 Jakub Zawada), Dariusz Partyka (50 Jan Sejdak), Kamil Bentkowski, Grzegorz Janiczak , Sławomir Chmiel (67 Jakub Kościelniak ). Michał Cienkosz (67 Wojciech Ruśniak), Jan Dziadkowiec (41 Kacper Durda ).

23.09.2017 (AB)

Wisła była zdecydowanym faworytem spotkania z Garbarnią i boisko potwierdziło to całkowicie. Czy Brązowi mogli stawić renomowanemu rywalowi większy opór? Początek drugiej odsłony meczu pokazał, że tak. Ale zanim to nastąpiło, Smoki prowadziły z Młodymi Lwami już 6:1.

Podopieczni trenera Marcina Pluty (byłego piłkarza i trenera trampkarzy w Garbarni) od początku narzucili swoje warunki. W 2. minucie po ładnej i szybkiej akcji Grzegorza Janiczaka, Michała Cienkosza i i Jana Dziadkowca ostro strzelił Sławomir Chmiel, a Konstanty Karagiannakos sparował piłkę na rzut rożny. Po upływie zaledwie 60. sekund Dziadkowiec zamknął podanie Chmiela i tym razem "Kostek" był juz bezradny.

W 10. minucie Chmiel podawał do Cienkosza, który przegrał pojedynek oko w oko z bramkarzem Garbarni. Ale po chwili było juz 0-2, tym razem Janiczak wykończył akcję Wiślaków. W 11. minucie Karagiannakos wyłuskał piłkę spod nóg Dziadkowca, ale po chwili wyciągał piłkę z bramki po golu Cienkosza.

W 14. minucie Dziadkowiec ponownie pokonał Karagiannakosa. Pierwszy kwadrans gry zamknęli jednak gospodarze. Po szybkiej akcji Szymona Piotrowicza na lewej flance, który w dynamicznym rajdzie minął kilku rywali Jakub Laszczyk przedłużył podanie do Dominika Wójcika, a ten nie zmarnował sytuacji sam na sam.

Gol podopiecznych trenera Roberta Włodarza ostudził nieco Wiślaków, którzy zaczęli poświęcać więcej uwagi obronie.  To bardzo dobrze dla "Garbarzy", bo tempo w jakim zawodnicy "Białej Gwiazdy"  zdobywali gole, zapowiadało na Rydlówce katastrofę gospodarzy.

A i tak goście przed przerwą dołożyli jeszcze dwa trafienia, w 29. minucie Janiczak wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na samym sobie, a jeszcze przed przerwą, w 36. minucie hat-tricka ustrzelił Dziadkowiec. W 38. minucie Antoni Suwała z rzutu wolnego przymierzył tuż nad spojeniem i zawodnicy obu zespołów udali się do szatni.

Z pewnością wysokie prowadzenie Wiślaków sprawiło, że nie forsowali juz takiego tempa jak na początku spotkania. Ale też Brązowi zaczęli drugą połowę zupełnie inaczej niż pierwszą, w której dali się zepchnąć do rozpaczliwej obrony.

W 42. minucie Suwała o mały włos nie zaskoczył golkipera Wisły bezpośrednio z kornera, Maciej Kantyka w ekwilibrystyczny sposób zażegnał niebezpieczeństwo. W 43. minucie Szymon Mazur po dynamicznym rajdzie wprowadził piłkę w pole karne, ale został uprzedzony przez bramkarza. W 44. minucie Wójcik uruchomił w polu karnym Dawida Cieślaka, jednak po jego strzale jeden z obrońców przerzucił piłkę nad poprzeczką.

W rewanżu sam na sam z Karagiannakosem znalazł się Kacper Durda, ale nie trafił czysto w piłkę i ta wylądowała w rękawicach "Kostka". W 47. minucie Kantyka wypiąstkował piłkę po strzale z rzutu wolnego Suwały.

W 53. minucie bramkarz Garbarni odbił wprawdzie piłkę po strzale Cienkosza, ale wobec dobitki Durdy był bezradny. W 55. minucie Wójcik po indywidualnej dynamicznej akcji zdecydował się na strzał z 25 metrów i wpakował piłkę w samo okno wiślackiej bramki.

W 57. i 63. minucie Karagiannakos wygrał pojedynki z Janiczakiem, a w 65. minucie po rzucie wolnym wykonanym niemal z połowy boiska przez Oskara Madeja jeden z obrońców Wisły główkował na róg. W 68. minucie Mazur kapitalnie strzelił z 20 metrów, bramkarz Białej Gwiazdy zdołał jeszcze trącić piłkę, która wyszła poza plac gry tuż obok słupka.

Niewykorzystane sytuacje lubią się zemścić i ostatnie słowo należało do Wiślaków, którzy za sprawą Jakuba Kościelniaka i Damiana Korczyka dołożyli jeszcze dwa trafienia.