Mateusz Pytel oraz Paweł Sikora i Artur Daniel (KS Kraków).

Kamil Trojan, Adam Pac - Kacper Pandyra.

GARBARNIA: Mateusz Kulesza (75 Oskar Knap) - Aleksander Strzeboński, Kamil Trojan , Łukasz Lipowski, Jan Jędrzejowski (54 Krzysztof Koczwara) - Patryk Paczka (56 Sebastian Sarga), Bartosz Baran , Dawid Kałuża ((54 Bartosz Stoch), Kamil Antkiewicz (68 Marcin Kołton) - Kamil Ignyś (54 Adam Pac ), Marcin Buda (70 Łukasz Lenik).

WISŁA: Michał Bartków - Kacper Pandyra , Miłosz Stawowy, Hubert Krusinowski (41 Kacper Laskoś), Błażej Skórski (65 Karol Rak), Piotr Martuszewski (70 Jakub Żółkoś), Marcin Jaworski (55 Norbert Stachura), Patryk Plewka , Jakub Łyczak, Michał Banik (55 Łukasz Sochacki), Mateusz Wyjadłowski (70 Dawid Pasternak).

Juniorzy młodsi Garbarni mimo wstydliwego wyniku nie muszą się wstydzić za swoją grę w spotkaniu z Wisłą.

20.10.2015 (AB)

W niedzielne przedpołudnie juniorzy młodsi Garbarni zmierzyli się na własnym boisku z krakowską Wisłą. Spotkanie zostało rozegrane w ramach 1 kolejki tzw. "grupie mistrzowskiej" Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych, która ma wyłonić dwóch reprezentantów Małopolski w Makroregionie.

Brązowi przegrali w tym sezonie dwa wcześniejsze mecze z Wisłą, w identycznych rozmiarach po 0-3. W każdej z tych rywalizacji gra podopiecznych trenera Stanisława Śliwy była lepsza niż wynik. Tak też było w niedzielnym spotkaniu na Rydlówce. I chociaż rozmiary porażki, patrząc na suchy wynik, można by rozpatrywać w kategoriach klęski, to nikogo z obecnych na meczu nie zdziwią słowa szkoleniowca Brązowych, który po ostatnim gwizdku powiedział:

- " Wynik jest druzgocący, ale moi zawodnicy zostawili na boisku sporo zdrowia i charakteru. Nie muszę się wstydzić ich postawy, bo przez długi czas stanowili równorzędnego rywala dla Wisły. Ostatnie gole dla rywali padły po naszych bardzo dużych błędach, ale wynikały one na pewno także ze zmęczenia. Zostaliśmy srogo skarceni przez Wisłę za podjęcie otwartej gry, ale postawić "autobus" we własnym polu karnym to żadna sztuka".

Te słowa oddają w pełni to, co działo się na boisku. Gospodarze - zwłaszcza do przerwy - przeprowadzili kilka groźnych akcji.

W 16. minucie Patryk Paczka strzałem obok słupka sfinalizował akcję Garbarni. W 17. minucie Patryk Plewka rozmontował obronę Brązowych i zdobył gola dla Wisły.

W 18. minucie Marcin Buda główkował obok słupka, po podaniu Kamila Antkiewicza. W 23. minucie po dośrodkowaniu Bartosza Barana i strzale głową Budy, piłka znów przeszła minimalnie obok celu. W 24. minucie Buda przejął piłkę w polu karnym, jego strzał nogą obronił Michał Bartków.

W 28. minucie Jakub Łyczak z rzutu wolnego trafił z 20 metrów w poprzeczkę. W 32. minucie po akcji w trójkącie Kamil Ignyś - Antkiewicz - Buda jeden z Wiślaków wyjaśnił sprawę w polu karnym. W 37. minucie Paczka po doskonałym odbiorze piłki zagrał do Jana Jędrzejowskiego, ten strzelił obok słupka. W 38. minucie Plewka po raz drugi pokonał Mateusza Kuleszę, strzałem w samo okienko, po podaniu Mateusza Wyjadłowskiego.

W 46. minucie Michał Banik wykorzystał złe zagranie obrony gospodarzy. W 47. minucie po kontrze Paczka został zablokowany w polu karnym przez Piotra Martuszewskiego i Michała Bartkowa. W 53. minucie Michał Banik przejął piłkę w polu karnym i zdobył gola na 0-4. Także bramki Martuszewskiego i Plewki zostały niejako "podarowane" przez gospodarzy. W ostatniej minucie rzut karny wykorzystał Baran, zdobywając honorowego gola dla Brązowych.

Kto wie. jak potoczyłoby się to spotkanie, gdyby w bramce mógł zagrać pauzujący za czerwoną kartkę bramkarz Garbarni, Jakub Ostroga. Tak naprawdę - co zauważył po spotkaniu jeden z arbitrów liniowych - Wisła miała 7 sytuacji, z których wykorzystała 6. A nie na wszystkie sama zapracowała...

>>>4 kolejka: Garbarnia - SMS Kraków 2:0 (2:0) - zdjęcia<<<

>>>3 kolejka: Tarnovia - Garbarnia 3:2 (2:1)<<<

>>>2 kolejka: Garbarnia - Wisła Kraków 0:3 (0:1) - zdjęcia<<<

>>>1 kolejka: Garbarnia - Biegoniczanka Nowy Sącz 2:2 (2:1) - zdjęcia<<<