MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

WISŁA LEPSZA. BRĄZOWYM ZABRAKŁO SZCZĘŚCIA I SKUTECZNOŚCI

 

 

 

 GARBARNIA - WISŁA Kraków 0:3 (0:1)

0-1 Michał Banik 3

0-2 Michał Banik 43

0-3 Marcel Wilczyński 70.

 

Magdalena Syta oraz Magdalena Bilska i Jarosław Jaźwiecki (KS Kraków).

Adam Pac (Garbarnia).

 

GARBARNIA: Jakub Ostroga - Jan Jędrzejowski, Daniel Smolski, Kamil Trojan, Aleksander Strzeboński (77 Oskar Baranik) - Patryk Paczka (70 Sebastian Sarga), Łukasz Lipowski, Bartosz Baran (70 Kamil Ignyś), Kamil Antkiewicz - Adam Pac (60 Marcin Buda), Łukasz Lenik (49 Marcin Kołton).
Trener Stanisław Sliwa.

 

WISŁA: Kacper Loranc - Hubert Krusinowski (50 Dawid Pasternak), Wiktor Zajadlik (50 Adrian Kudelski), Piotr Martuszewski, Patryk Plewka, Kacper Laskoś, Kacper Pandyra, Karol Rak (70 Norbert Stachura), Łukasz Sochacki (60 Marcel Wilczyński ), Michał Banik , Hubert Sobolewski (65 Jakub Żółkoś).
Trener Paweł Regulski.

 

Rzadko zdarza się, by po meczu przegranym 0-3 bramkarz mógł uznać występ za udany. W przypadku Jakuba Ostrogi z Garbarni tak właśnie było.

 

29.08.2015 (AB)

W rundzie wiosennej ubiegłego sezonu juniorzy młodsi Garbarni dwukrotnie ograli rówieśników Białej Gwiazdy, co w dużej mierze zadecydowało o zajęciu przez nich 1 miejsca w  Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych. Dziś na Rydlówce lepsza okazała się Wisła, choć z przebiegu gry Młode Lwy nie zasłużyły na tak wysoką porażkę.

 

Początek spotkania to zdecydowana przewaga gości, którzy już w 3. minucie zdobyli gola. Michał Banik technicznym strzałem, po którym piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki, pokonał Jakuba Ostrogę. Wykończył tym samym akcję, która zaczęła się od utraty piłki przez jednego z graczy Brązowych w środku pola. W pozornie niegroźnej sytuacji...

 

W 6. minucie bramkarz Garbarni wygrał pojedynek sam na sam z Patrykiem Plewką. Za chwilę Ostroga efektownie wybił piłkę spod nóg szarżującego na bramkę Banika.

 

W 11. minucie Patryk Paczka po 30 metrowym rajdzie z obrońcą Wisły "na plecach" przegrał pojedynek z Kacprem Lorancem. W 15. minucie Ostroga wygrał w sytuacji oko w oko z Plewką.

 

Duże szanse na wyrównanie miał kilkukrotnie Bartosz Baran. W 18, 25 i 29. minucie pomocnik Garbarni wykonywał rzuty wolne, po których piłka nieznacznie mijała cel. Za trzecim razem futbolówka przed opuszczeniem boiska odbiła się od poprzeczki.

 

 W 36. minucie Ostroga ponownie stanął na wysokości zadania, broniąc strzał Banika. W 40. minucie Baran przeprowadził w polu karnym Wisły indywidualną akcję w stylu Diego Maradony. Po minięciu w piłkarskim slalomie trzech rywali przegrał jednak potyczkę z bramkarzem gości.

 

Na początku drugiej połowy po raz kolejny w tym meczu świetnie interweniował Ostroga, po strzale Banika. Ten zaś w 43. minucie skutecznie wykończył podręcznikową kontrę młodych Wiślaków.

 

W 46. minucie przed szansą zdobycia gola stanął Adam Pac, po dobrej wymianie podań Kamila Antkiewicza i Łukasza Lenika. Początek tej akcji to długie, przytomne zagranie Barana na skrzydło do "Antenki", Pac uderzył jednak za wysoko.

 

W 53. minucie Baran z rzutu wolnego z 35 metrów znów pomylił się niewiele.

 

 Ostatnie słowo nalezało do Wisły, w 70. minucie Marcel Wilczyński wykorzystał podanie jednego ze swoich kolegów i stało się jasne, że przez dziesięć ostatnich minut Młode Lwy nie zdołają odrobić trzybramkowej straty.

 

Czytaj także:

 

>>>1 kolejka: Garbarnia - Biegoniczanka Nowy Sącz 2:2 (2:1) - zdjęcia<<<

 

Zdjęcia Pana Piotra Prochownika:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni