UNIA: Wojciech Kwiecień - Paweł Jękosz, Daniel Duż (60 Mikołaj Sztorc), Igor Dubas, Patryk Suchowski, Adam Mikos
(33 Gabriel De Rosa), Mateusz Chwistek (53 Dariusz Rajczyk) Patryk Musiał (53 Bartłomiej Pilus), Damian Duda
 (61 Gracjan Migas), Michał Miłkowski (61 Sebastian Siedlik), Piotr Podstawski.

GARBARNIA: Mateusz Kozak (77 Krzysztof Stec) - Tomasz Zapiór (72 Kamil Ciszek), Jakub Pulchny, Jakub Kicek , Piotr Sabat - Kamil Kaczmarczyk, Szymon Piotrowicz (60 Szymon Mazur), Antoni Suwała (72 Jakub Lis), Dominik Wójcik (55 Robert Wilk) - Mateusz Grzybowski (69 Oskar Madej), Maciej Augustyńczyk (65 Dominik Kraszewski).

Juniorzy młodsi Garbarni po zwycięstwie nad Unią w Tarnowie: od lewej Szymon Piotrowicz, Tomasz Zapiór, Mateusz Grzybowski, Krzysztof Stec, Dominik Wójcik, Maciej Augustyńczyk i Antoni Suwała.

28.10.2017 (AB, JW)

W 28. minucie spotkania po zdobyciu przepięknego gola strzałem oddanym z odległości ponad 35. metrów Tomasz Zapiór łapiąc się za głowę dał wyraz zaskoczenia takim stanem rzeczy nawet samego siebie. W zachowaniu młodego zawodnika Garbarni nie było jednak nic dziwnego, bo takie uderzenia zwykło się określać mianem "strzałów życia".

Mecz, który przyszło juniorom młodszym Unii i Garbarni rozegrać na bardzo grząskim boisku, podczas cały czas padającego deszczu i silnych podmuchów wiatru, nie rozpoczął się jednak dobrze dla gości. Co prawda już w 6. minucie po akcji przeprowadzonej lewą stroną przez Dominika Wójcika i dośrodkowaniu w pole karne Zapiór oddał mocny strzał, a piłka po rykoszecie minęła słupek, a w 9. minucie po strzale Antoniego Suwały z ponad 30. metrów futbolówka przeszła tuż nad spojeniem, to jednak wynik otworzyły "Jaskółki".

W 22. minucie po prostopadłym podaniu - na pograniczu ofsajdu - Patryka Musiała do Mateusza Chwistka ten drugi ulokował piłkę w bramce Mateusza Kozaka. Ten gol był, jak się za moment okazało, "płachtą na byka" dla podopiecznych trenera Roberta Włodarza. Już w pierwszej akcji po wznowieniu gry w 23. minucie Suwała posłał prostopadłą piłkę w kierunku pola karnego Unii, a Mateusz Grzybowski na 15. metrze uprzedził wybiegającego z bramki Wojciecha Kwietnia.

W 27. minucie po akcji Zapióra na prawej flance, w której "wyprowadził w pole" jednego z rywali i przedarł się do końcowej linii, skąd wycofał piłkę w okolice szesnastki Szymon Piotrowicz ładnym strzałem z woleja z 15.metrów zdobył drugiego gola dla Brązowych.

W 28. minucie gola na 3-1 dla Garbarni w sposób opisany na wstępie niniejszej relacji, po uprzednim odbiorze piłki w środkowej strefie boiska zdobył pełniący w tym meczu - pod nieobecność Jakuba Laszczyka - obowiązki kapitana Tomasz Zapiór. Naszemu tytułowemu "niedowiarkowi" kapitańska opaska najwyraźniej nie ciążyła, bo oprócz strzału po którym piłka wylądowała w samym okienku bramki gospodarzy Zapiór zanotował także asystę przy poprzednim golu dla Młodych Lwów.

Prowadzenie 3-1 sprawiło, że goście juz do końca mieli kontrolę nad przebiegiem zawodów. Co prawda tuż po przerwie w sytuacji sam na sam z Kozakiem znalazł się Chwistek, ale chyba zbyt wcześnie oddał strzał i z 15.  metrów posłał piłkę obok słupka.

Tymczasem w 48. minucie po dośrodkowaniu Wójcika w pole karne Grzybowski w zamieszaniu strzałem z pierwszej piłki umieścił ją w bramce. W 57. minucie po swojej "firmowej" akcji na prawym skrzydle w pole karne dośrodkował Piotr Sabat, jeden z obrońców Unii wprawdzie odbił piłkę głową, ale zrobił to tak, że na chwilę zawisła ona w powietrzu. Najszybciej zorientował się w tej sytuacji Jakub Kicek i z 7 metra głową skierował futbolówkę do bramki.

Wysokie prowadzenie Garbarni odebrało gospodarzom wszelkie nadzieje na zmianę losów tego meczu, a trener Włodarz pozwolił sobie na wykorzystanie całego przysługującego mu limitu zmian, łącznie z bramkarzem.

Brązowi już przed spotkaniem znali wynik meczu Hutnika z Tarnovią (2-2), który zapewniał im awans do pierwszej ósemki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych, w związku z tym z "Jaskółkami" zagrali bez obciążeń. Czy tak będzie także w meczu na Rydlówce ze zgłaszającą aspiracje do zajęcia pierwszego miejsca Sandecją, przekonamy się już w sobotę 4 listopada br.o 13:30.