MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

PIĘĆ MINUT NA KLASYCZNY HAT-TRICK APOSTOLSKIEGO

 

 

 

GARBARNIA - TARNOVIA 7:0 (1:0)

1-0 Adam Jawor 34 (karny)
2-0 Piotr Apostolski 42
3-0 Piotr Apostolski 44
4-0 Piotr Apostolski 47
5-0 Łukasz Kowalski 56 (głową)
6-0 Dawid Pachel 58 (głową)
7-0 Adam Jawor 71.

(wzorowo) Magdalena Syta oraz Piotr Turcza i Kamil Dąbrowski (KS Kraków).

Apostolski - Kubik.

 

GARBARNIA: Wiewióra (48 Biesiadecki) – Gubała, Mróz (68 Witaszyk), Pachel , Kowalski (55 Jędrzejowski) – Paczka (55 Lenik), Baran (68 Antkiewicz), Pyś (55 Lipowski), Prochownik (59 Porębski) – Apostolski , Jawor .

 

 TARNOVIA: Kubik (41 Łyczko) – Stańczyk, Kowalski, Kądziołka, Wójcik (41 Szot), Morys, Nowak, Sz. Oszust, Smagacz, Niemiec, Pacura.

 

Piotr Apostolski w zaledwie pięć minut ustrzelił klasyczny hat-trick.

 

23.05.2015 (AB)

Ostre strzelanie urządzili sobie juniorzy młodsi Garbarni w meczu z Tarnovią, choć do przerwy prowadzili zaledwie 1-0 po golu zdobytym przez Adama Jawora z rzutu karnego.  Jednak ilość stworzonych przez Brązowych podbramkowych sytuacji w pierwszych czterdziestu minutach zapełniła reporterski notes w sposób wyczerpujący niekiedy seniorskie zawody.

 

W 3. minucie Jawor wykonywał rzut wolny, a Patryk Paczka piętą posłał piłkę tuż obok słupka. W 12. minucie Dawid Kubik obronił soczysty strzał Jawora. W 13. minucie po akcji Jawora z Bartoszem Baranem Piotr Apostolski nie opanował piłki przed bramką Tarnovii. W 14. minucie Baran widząc wysuniętego z bramki Kubika zdecydował się na strzał z 40 metrów, piłka przeszła nad poprzeczką. W 17. minucie Baran zagrał w tempo do Apostolskiego, ten przyjął piłkę i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, Kubik wygrał ten pojedynek. W 23. minucie Jawor z 15 metrów strzelił obok słupka. W 25. minucie akcję gospodarzy finalizował Baran, Kubik interweniował nogą. Instynktownie, ale skutecznie. W 28. minucie bramkarz gości obronił strzał z półobrotu Jawora z 20 metrów. W 30. minucie Maciej Smagacz widząc niemoc własnego zespołu zdecydował się na strzał z 35 metrów, Mikołaj Wiewióra nie miał jednak kłopotów z wyłapaniem piłki. W 30. minucie Mikołaj Pyś podał do Bartosza Prochownika, ten do Apostolskiego, jednak szybszy od snajpera Garbarni okazał się Kubik.


W 31. i 32. minucie piłkę z linii bramkowej wybijali obrońcy Tarnovii, za pierwszym razem Szymon Oszust interweniował po strzale głową Łukasza Kowalskiego, za drugim uderzał Jawor.

 

W 34. minucie bramkarz gości sfaulował w polu karnym Barana, a jedenastkę pewnie wykorzystał Jawor. W 35, minucie po dograniu Paczki na czystą pozycję wychodził Jawor, jednak strzelił nad poprzeczką. W 37. minucie Baran wypuścił w uliczkę Apostolskiego, ale Kubik ponownie był szybszy. W 38. minucie po strzale głową Apostolskiego piłka trafiła w poprzeczkę.

 

W drugiej połowie gospodarze nie zwalniali tempa. Pomiędzy 42. a 47. minutą klasyczny hat-trick ustrzelił Piotr Apostolski.  Najpierw, po bardzo ładnej akcji Pysia z Jaworem, „Apo” uderzeniem  z pierwszej piłki pokonał Przemysława Łyczkę. Następnie napastnik Garbarni przejął piłkę po błędzie tarnowskiego golkipera i skarcił zespół gości za niepotrzebną zabawę na własnym przedpolu. Drogę do zdobycia trzeciego gola, znów strzałem z pierwszej piłki, otworzył Apostolskiemu Jawor.

 

W 56 minucie po rzucie rożnym celnym strzałem głową popisał się Łukasz Kowalski.  W 60. minucie po dograniu Barana Dawid Pachel szczupakiem skierował piłkę do bramki Tarnovii.

 

W 61. minucie kapitalną akcję przeprowadził Prochownik, w pełnym biegu minął z piką kilku rywali, dośrodkował, a nadbiegający Jan Jędrzejowski z najbliższej odległości strzelił mocno w poprzeczkę. Odbita piłka wpadła w ręce Łyczki.

 

W 71. minucie Jawor dobił odbitą przez bramkarza piłkę po strzale Apostolskiego, a autorem otwierającego podania był Rafał Witaszyk. W 73, minucie poprzeczka po raz trzeci w tym spotkaniu uratowała  gości od utraty gola, tym razem po strzale z dystansu Szymona Porębskiego. W78. minucie Jawor kapitalnie wymanewrował w polu karnym Smagacza, ale strzelił obok słupka.

 

I tak po kapitalnym spotkaniu Młode Lwy zaksięgowały kolejne trzy punkty. Trener Stanisław Śliwa nie ukrywał zadowolenia z postawy swojego zespołu, który potwierdził, że nieprzypadkowo jest liderem Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych. Osiągnięty w pięć minut hat-trick Apostolskiego, zostanie zapewne na dłużej rekordowym wpisem w klubowych kronikach Garbarni.

 

Wyniki i tabelę MLJM znajdą Państwo na portalu :

 

 

Czytaj także:

 

>>>8 kolejka: Hutnik - Garbarnia 1:3 (1:2) - zdjęcia, film<<<

 

>>>7 kolejka: Garbarnia - Sandecja 6:1 (3:0)- zdjęcia<<<

 

>>>6 kolejka: SMS Kraków - Garbarnia 0:1 (0:1) - zdjęcia<<<

 

>>>5 kolejka: Garbarnia - Dunajec Nowy Sącz 1:2 (0:2) - zdjęcia<<<

 

>>>4 kolejka: Wisła Kraków - Garbarnia 1:3 (0:2) - zdjęcia<<<

 

>>>3 kolejka: Garbarnia - Prądniczanka 4:1 (2:0) - zdjęcia<<<

 

>>>2 kolejka: Tarnovia - Garbarnia 0:1 (0:0) - zdjęcia<<<

 

>>>1 kolejka: Garbarnia - Hutnik 5:1 (3:1) - zdjęcia<<<

 

 

Zdjęcia Pana Piotra Prochownika:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni