MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

DESZCZOWA PIOSENKA MŁODYCH LWÓW

 

 

 

 GARBARNIA - TARNOVIA 4:0 (1:0)

1-0 Marcin Buda 20

2-0 Bartosz Baran 27

3-0 Marcin Buda 57 (głową)

4-0 Sebastian Sarga 80+2.

 

(dobrze) Daria Listwan oraz Magdalena Bilska i Mariusz Gawrzeń (KS Kraków).

Mieszko Paluchowski (Tarnovia).

 

GARBARNIA:  Mateusz Kulesza - Jan Jędrzejowski, Łukasz Lipowski, Kamil Trojan, Aleksander Strzeboński -
Patryk Paczka (66 Sebastian Sarga ) , Dawid Kałuża, Bartosz Baran , Kamil Antkiewicz - Adam Pac (66 Kamil Ignyś), Marcin Buda (75 Łukasz Lenik).

 

TARNOVIA: Dawid Kubik (41 Szymon Leśniak) - Dawid Pacura, Mateusz Sarat, Karol Witek, Mateusz Sutkowski, Patryk Klich (41 Szymon Marciniec), Piotr Golonka, Mieszko Paluchowski , Oktawian Majchrowicz+Andolfi (41 Dominik Rzepka), Maciej Kuchta, Damian Jop (58 Karol Włodek).

 

Marcin Buda (z lewej, zdjęcie z meczu z Wisła) trafił do bramki Taronovii dwukrotnie.

 

26.09.2015 (AB)

Juniorzy młodsi Garbarni wysoko pokonali na własnym boisku Tarnovię, a gole dla Brązowych zdobyli Marcin Buda (2), Bartosz Baran i Sebastian Sarga. Mecz toczył się przy ciągle padającym deszczu, mimo to - nieliczna wprawdzie -publika zgromadzona na trybunach nie mogła się nudzić...

 

W 4. minucie spotkania Bartosz Baran oddał mocny strzał z 20 metrów, Dawid Kubik sparował piłkę na korner. W 10. minucie Baran z dystansu posłał piłkę nad poprzeczką. W 12. minucie Piotr Golonka raczej dośrodkowywał, niż strzelał, ale piłka przechodząc obok słupka o mały włos nie wpadła do bramki Mateusza Kuleszy.

 

W 15. minucie Patryk Paczka umieścił piłkę w sieci, jednak orzeczony został ofsajd. Za chwilę Paczka zagrywał do Marcina Budy, ale tym razem na spalonym był napastnik Garbarni. W 17. minucie Baran, strzelając zza pola karnego, pomylił się nieznacznie.

 

W 20. minucie wynik otworzył Buda, który z bliska dosłownie wepchnął piłkę do siatki, po doskonałym podaniu Janka Jędrzejowskiego. W 27. minucie po dograniu Antkiewicza Baran chytrym strzałem z 15 metrów podkręcił futbolówkę, która wpadła w samo okienko bramki gości. Kubik był w tym wypadku bez szans. Bardzo dobrze spisujący się w środku pola pomocnik Garbarni wykonał robotę, którą śmiało można nazwać "majstersztykiem".

 

W 34. minucie Buda kropnął z bliska nad poprzeczką. W 39. minucie rzut wolny dla Tarnovii z 25 metrów wykonywał Mieszko Paluchowski. Uderzył nad murem, ale piłką bez problemu zaopiekował się Kulesza.

 

W 43, minucie strzał Barana wybronił Szymon Leśniak. W 45. minucie w indywidualnej akcji Buda ograł trzech rywali i wyłożył piłkę Paczce, ten z 5 metrów strzelił obok słupka. W 52. minucie po wymianie podań z Paczką Baran strzelił wprost w bramkarza. W 56. minucie po rzucie rożnym groźnie główkował jeden z zawodników gości, na szczęście dla Brązowych obok słupka.

 

Minutę później Paczka po rajdzie na prawym skrzydle przerzucił piłkę do Kamila Antkiewicza, który dograł na głowę Budy. Napastnik gospodarzy skrzętnie skorzystał z nadarzającej się okazji i mieliśmy już wynik 3:0.

 

Pieczęć na zwycięstwie Garbarni postawił w doliczonym czasie gry Sebastian Sarga, który w pełnym biegu przyjął piłkę po świetnym podaniu Barana w tempo i posłał ją pod poprzeczkę bramki Leśniaka.

 

"Deszczowa piosenka" Garbarzy pozwoliła obserwatorom zapomnieć o panującym chłodzie i sprawiła, że Tarnovia wyjechała z Rydlówki z bagażem czterech goli. Nie dlatego, że grała źle, ale dlatego, że Brązowi nie pozwolili gościom na wiele.

 

Podopieczni trenera Stanisława Śliwy stanowili dziś monolit w każdej formacji udowadniając, że mimo niezbyt dobrego startu do sezonu ich drugie miejsce w tabeli nie jest dziełem przypadku.

 

>>>7 kolejka: Wisła Kraków - Garbarnia 3:0 (1:0)<<<

 

>>>6 kolejka: Biegoniczanka Nowy Sącz - Garbarnia 1:2 (0:1)<<<

 

>>> 5 kolejka: Dalin Myślenice - Garbarnia 0:2 (0:2)<<<

 

>>>4 kolejka: Garbarnia - SMS Kraków 2:0 (2:0) - zdjęcia<<<

 

>>>3 kolejka: Tarnovia - Garbarnia 3:2 (2:1)<<<

 

>>>2 kolejka: Garbarnia - Wisła Kraków 0:3 (0:1) - zdjęcia<<<

 

>>>1 kolejka: Garbarnia - Biegoniczanka Nowy Sącz 2:2 (2:1) - zdjęcia<<<

 

 

 Galerie zdjęć

Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni