(bardzo dobrze) Tomasz Pilarski oraz Marek Szczecina i Michał Ślaski (KS Tarnów).

TARNOVIA: Tomasz Marek - Gabriel Hanusiak , Jakub Budzik (70 Norbert Dembosz), Igor Lichocki, Igor Król, Kacper Mącior,
Daniel Leszczyński , Kamil Cygan (58 Michał Padoł), Francis Bigas , Filip Herduś (62 Mikołaj Stańczyk), Krystian Dumara (51 Kacper Kijowski).

GARBARNIA: Konstanty Karagiannakos - Tomasz Zapiór (74 Robert Wilk), Jakub Kicek, Jakub Laszczyk , Piotr Sabat - Kamil Kaczmarczyk, Antoni Suwała, Tomasz Misiorek (61 Jakub Pulchny), Dominik Wójcik (56 Szymon Mazur) - Szymon Piotrowicz (80 Maciej Augustyńczyk), Dawid Cieślak (51 Oskar Madej).

04.09.2017 (AB)

W 4 kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych Garbarnia pokonała w wyjazdowym spotkaniu Tarnovię 2:1. W dniu meczu w Tarnowie panowała iście "angielska" pogoda: siąpił deszcz i wiał wiatr. A że Anglia uchodzi za kraj dżentelmenów, stąd budzący meteorologiczne skojarzenia tytuł niniejszego sprawozdania...

W 10. minucie zza szesnastki uderzał Antoni Suwała, piłka odbiła się od pleców obrońcy i spadła pod nogi Dominika Wójcika, ten strzelił po krótkim rogu ale Tomasz Marek sparował futbolówkę na korner. W 12. minucie Krystian Dumara przedarł się lewą flanką pod pole karne Garbarni, dośrodkował na 6 metr, skąd Jakub Kicek wyekspediował piłkę. Ta trafiła przed szesnastkę pod nogi Francisa Bigasa, który mocnym strzałem posłał ją niewiele nad poprzeczką.

W 15. minucie Kicek wykonywał rzut wolny z 35 metrów, piłka w podbramkowym zamieszaniu odbiła się od ziemi i po koźle wyszła ponad bramką. W 20. minucie Dawid Cieślak przejął futbolówkę na 30 metrze, podprowadził ją w pole karne mijając po drodze obrońcę, strzelił po ziemi ale Marek był na posterunku.

W 23. minucie bramkarz gospodarzy miał mnie szczęścia, po rzucie wolnym Kicka z 40 metrów nie utrzymał piłki w rękach, równocześnie dopadli do niej Jakub Laszczyk i Tomasz Zapiór, a kapitan Brązowych uprzedził swojego kolegę z zespołu i z bliska wpakował futbolówkę do bramki.

W 25. minucie Laszczyk posłał prostopadłe podanie pomiędzy obrońcami do Szymona Piotrowicza, a ten technicznym strzałem prawą nogą pokonał Marka, który jeszcze się pośliznął na nieco grząskiej murawie.

W 35. minucie gospodarze powinni byli zdobyć kontaktowego gola. Filip Herduś strzelił zza pola karnego, piłkę sparował przed siebie Konstanty Karagiannakos, a nadbiegający Dumara fatalnie skiksował.

W 46. minucie to z kolei goście mieli idealną okazję na tzw. "dobicie rywala". Po ładnej akcji i dośrodkowaniu Zapióra z prawej strony mniej więcej z 8 metrów nie trafił do bramki Wójcik.  W 65. minucie Kacper Kijowski dostał prostopadłe podanie, w polu karnym "objechał" Karagiannakosa i mając przed sobą już tylko pustą bramkę strzelił w boczną siatkę. W 68. minucie Oskar Madej pognał prawa stroną, wpadł w pole karne i dograł do Szymona Mazura, ten został jednak zablokowany przez obrońcę. W 69. minucie Kijowski strzelił z 16 metrów z pierwszej piłki, jednak kilka centymetrów obok słupka.

W 73. minucie Daniel Leszczyński wykonywał rzut wolny z 25 metrów. Piłka znalazła lukę w murze Garbarzy i myląc Karagiannakosa wtoczyła się po ziemi do jego bramki.

-Od tego momentu na boisku zapanował totalny chaos, zwłaszcza w naszej obronie zrobiło się bardzo nerwowo. Rzut wolny wykonywał jeszcze raz Leszczyński, a już w doliczonym czasie gry gospodarze bili dwa kornery, jednak na nasze szczęście nie zdołali wyrównać. Wracamy więc do Krakowa z trzema punktami i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni - podsumował spotkanie Jerzy Wojciechowski, kierownik drużyny juniorów młodszych Garbarni, któremu zawdzięczamy szczegóły tego meczu.