SPARING JUNIORÓW MŁODSZYCH

ZABÓJCZE ROGI "CHŁOPCÓW ŚLIWY"

GARBARNIA - KRAKUS Nowa Huta 5:1 (2:0)

1-0 Pilch 4 , 2-0 Jaroszyński 19 (głową), 3-0 Testowany 46 (głową), 3-1 Grochalski 68, 4-1 Testowany 71, 5-1 Testowany 80.

Rafał Wiewiór.

GARBARNIA: Ropek - Łatka, Budek (41 Głuchaczka), Onderka (41 Tomaszewski), Jaroszyński (41 Przybyszewski) - Biernacik (41 Pasionek), Kozik (41 Mróz), Pilch , Susuł (41 Ciesielski) - Szeląg (41 Prochownik), Palczewski (41 Testowany ).

KRAKUS: Dominik - Borkowski, Filipek, Jasiołek, Radziak - Ostrowski, Rakoczy, Perzowski, Manterys - Wiczkowski, Grochalski .

Sebastian Ropek obronił w 15 minucie strzał z rzutu karnego i dobitkę.

9.03 2013 (RŁ, AB)

W sobotnie przedpołudnie młodzi Garbarze pokonali Krakusa Nowa Huta aż 5-1.

Hat - trickiem popisał się po przerwie zawodnik przymierzany do występów w zespole trenera Stanisława Śliwy, a po jednym trafieniu zaliczyli Patryk Pilch i Antoni Jaroszyńśki.Tym wynikiem Brązowi zrewanżowali się swoim rówieśnikom z Krakusa za remis w Halowych Mistrzostwach Krakowa (3:3), który mógł dość mocno pokrzyżować plany późniejszych mistrzów Małopolski.

Już w 4 minucie Patryk Pilch skierował piłkę do siatki po rzucie rożnym wykonywanym przez Grzegorza Biernacika.
W 15 minucie spotkania Krakus stanął przed idealną szansą na wyrównanie, bowiem arbiter podyktował rzut karny za faul jednego z graczy Garbarni w obrębie "szesnastki". Jednak Sebastian Ropek wykazał się sporą intuicją przy obronie strzału Jacka Radziaka, a także przy dobitce tego samego zawodnika, aż wreszcie jeden z obrońców Młodych Lwów wyekspediował piłkę poza boisko.

W 19 minucie Antek Jaroszyński podwyższył prowadzenie swojego zespołu, znów po rzucie rożnym. Także trzeci gol to efekt skutecznego wykorzystania stałego fragmentu gry przez Garbarzy. Tym razem do siatki skierował piłkę głową zawodnik testowany. Piłkarz ten zdobył jeszcze dwa gole, za pierwszym razem wykańczając akcję zespołu, za drugim po własnej akcji.

Bramkę dla Krakusa zdobył Krystian Grochalski strzałem z 17 metrów.