GARBARNIA - SANDECJA Nowy Sącz 6:1 (3:0)

(bez zarzutu) Sławomir Steczko raz Artur Daniel i Bartosz Pałetko  (KS Kraków).

Mecz bez kartek.

GARBARNIA: Mikołaj Wiewióra - Bartosz Gubała, Jakub Mróz, Dawid Pachel, Łukasz Kowalski (63 Rafał Witaszyk) - Patryk Paczka (50 Kamil Antkiewicz), Mikołaj Pyś , Bartosz Baran (50 Łukasz Lipowski), Bartosz Prochownik (70 Łukasz Lenik) - Adam Jawor (70 Jan Jędrzejowski), Piotr Apostolski (58 Szymon Porębski).

SANDECJA: Kacper Tomasik - Mariusz Woźniak, Dawid Podobiński, Mateusz Jurczak (70 Filip Bembenik), Szymon Baran , Nikodem Gniecki, Patryk Grądziel, Mateusz Krupa, Karol Matras, Jakub Brudziński, Tomasz Puch.

Przy piłce Adam Jawor, asystent przy czterech i zdobywca jednego z goli w dzisiejszych zawodach.

11.05.2015 (AB)

Juniorzy młodsi Garbarni w siódmej kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych rozgromili na własnym boisku Sandecję Nowy Sącz 6:1. To zwycięstwo pozwoliło powrócić podopiecznym trenera Stanisława Śliwy na utracony na kilka tygodni na rzecz Dunajca fotel lidera.

Młode Lwy ze strzelaniem bramek zaczekały na swojego kierownika Krzysztofa Torbę, który z racji obowiązków zawodowych dotarł na mecz dopiero w 20 minucie. I mimo, że wcześniej Garbarnia miała trzy dogodne okazje, to gole padały już w obecności "Kiera"...

W 23. minucie Adam Jawor wykonywał rzutu rożny, dobrze "poszukał" dogodnej pozycji Mikołaj Pyś i zamknął akcję celnym strzałem głową.

W 30. minucie Jawor dośrodkował  - znów z kornera - w pole karne. W zamieszaniu uderzał Pyś, piłka odbiła się od poprzeczki i wróciła w boisko pod nogi Jawora, który ponownie posłał ją w szesnastkę. Tam wybił ją jeden z zawodników gości, wprost pod nogi ...Jawora. Tym razem zawodnik Garbarni dokładnie podał futbolówkę Piotrowi Apostolskiemu, który przełożył ją sobie z nogi na nogę i z odległości 6 metrów podwyższył prowadzenie swojego zespołu.

W 32. minucie Jawor podał do Bartosza Prochownika, a ten strzałem po ziemi w długi róg pokonał Kacpra Tomasika.

Do przerwy wynik się już nie zmienił, a w drugiej połowie jako pierwsi zanotowali celne trafienie zawodnicy Sandecji. Prostopadłe podanie Tomasza Pucha na gola zamienił Szymon Baran. Bramka zdobyta przez gości w 47. minucie okazała się dla nich tylko trafieniem honorowym.

W 56. minucie Prochownik podał do Jawora, któy przyjął piłkę na klatkę piersiową i strzałem obok słupka nie dał szans bramkarzowi Sandecji.

W 58. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez doskonale usposobionego Adama Jawora (cztery asysty i gol w tym spotkaniu) Łukasz Kowalski strzałem z pierwszej piłki pokonał Tomasika.

W 71. minucie po ładnym dograniu Szymona Porębskiego przytomnym strzałem tuż przy słupku Mikołaj Pyś ustalił ostateczny rezultat meczu.

Tym samym juniorzy młodsi Garbarni zakończyli pierwszą rundę na pierwszym miejscu w tabeli. Jednak do mistrzostwa MLJM droga jeszcze daleka, gdyż to dopiero półmetek rozgrywek. Już w niedzielę 17 maja o godzinie 17:30 Młode Lwy zmierzą się na Suchych Stawach z Hutnikiem, którego na Rydlówce gładko pokonali 5:1.