MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

BRĄZOWI WRÓCILI NA FOTEL LIDERA

 

 

GARBARNIA - SANDECJA Nowy Sącz 6:1 (3:0)

 1-0 Mikołaj Pyś 23 (głową)

2-0 Piotr Apostolski 30

3-0 Bartosz Prochownik 32.

3-1 Szymon Baran 47

4-1 Adam Jawor 56

5-1 Łukasz Kowalski 58

6-1 Mikołaj Pyś 71.

 

(bez zarzutu) Sławomir Steczko raz Artur Daniel i Bartosz Pałetko  (KS Kraków).

Mecz bez kartek.

 

GARBARNIA: Mikołaj Wiewióra - Bartosz Gubała, Jakub Mróz, Dawid Pachel, Łukasz Kowalski (63 Rafał Witaszyk) - Patryk Paczka (50 Kamil Antkiewicz), Mikołaj Pyś , Bartosz Baran (50 Łukasz Lipowski), Bartosz Prochownik (70 Łukasz Lenik) - Adam Jawor (70 Jan Jędrzejowski), Piotr Apostolski (58 Szymon Porębski).

 

SANDECJA: Kacper Tomasik - Mariusz Woźniak, Dawid Podobiński, Mateusz Jurczak (70 Filip Bembenik), Szymon Baran , Nikodem Gniecki, Patryk Grądziel, Mateusz Krupa, Karol Matras, Jakub Brudziński, Tomasz Puch.

 

Przy piłce Adam Jawor, asystent przy czterech i zdobywca jednego z goli w dzisiejszych zawodach.

 

11.05.2015 (AB)

Juniorzy młodsi Garbarni w siódmej kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych rozgromili na własnym boisku Sandecję Nowy Sącz 6:1. To zwycięstwo pozwoliło powrócić podopiecznym trenera Stanisława Śliwy na utracony na kilka tygodni na rzecz Dunajca fotel lidera.

 

Młode Lwy ze strzelaniem bramek zaczekały na swojego kierownika Krzysztofa Torbę, który z racji obowiązków zawodowych dotarł na mecz dopiero w 20 minucie. I mimo, że wcześniej Garbarnia miała trzy dogodne okazje, to gole padały już w obecności "Kiera"...

 

W 23. minucie Adam Jawor wykonywał rzutu rożny, dobrze "poszukał" dogodnej pozycji Mikołaj Pyś i zamknął akcję celnym strzałem głową.

 

 W 30. minucie Jawor dośrodkował  - znów z kornera - w pole karne. W zamieszaniu uderzał Pyś, piłka odbiła się od poprzeczki i wróciła w boisko pod nogi Jawora, który ponownie posłał ją w szesnastkę. Tam wybił ją jeden z zawodników gości, wprost pod nogi ...Jawora. Tym razem zawodnik Garbarni dokładnie podał futbolówkę Piotrowi Apostolskiemu, który przełożył ją sobie z nogi na nogę i z odległości 6 metrów podwyższył prowadzenie swojego zespołu.

 

W 32. minucie Jawor podał do Bartosza Prochownika, a ten strzałem po ziemi w długi róg pokonał Kacpra Tomasika.

 

Do przerwy wynik się już nie zmienił, a w drugiej połowie jako pierwsi zanotowali celne trafienie zawodnicy Sandecji. Prostopadłe podanie Tomasza Pucha na gola zamienił Szymon Baran. Bramka zdobyta przez gości w 47. minucie okazała się dla nich tylko trafieniem honorowym.

 

W 56. minucie Prochownik podał do Jawora, któy przyjął piłkę na klatkę piersiową i strzałem obok słupka nie dał szans bramkarzowi Sandecji.

 

W 58. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez doskonale usposobionego Adama Jawora (cztery asysty i gol w tym spotkaniu) Łukasz Kowalski strzałem z pierwszej piłki pokonał Tomasika.

 

W 71. minucie po ładnym dograniu Szymona Porębskiego przytomnym strzałem tuż przy słupku Mikołaj Pyś ustalił ostateczny rezultat meczu.

 

Tym samym juniorzy młodsi Garbarni zakończyli pierwszą rundę na pierwszym miejscu w tabeli. Jednak do mistrzostwa MLJM droga jeszcze daleka, gdyż to dopiero półmetek rozgrywek. Już w niedzielę 17 maja o godzinie 17:30 Młode Lwy zmierzą się na Suchych Stawach z Hutnikiem, którego na Rydlówce gładko pokonali 5:1.

 

Wyniki i tabelę MLJM znajdą Państwo na portalu :

 

 

Czytaj także:

 

>>>6 kolejka: SMS Kraków - Garbarnia 0:1 (0:1) - zdjęcia<<<

 

>>>5 kolejka: Garbarnia - Dunajec Nowy Sącz 1:2 (0:2) - zdjęcia<<<

 

>>>4 kolejka: Wisła Kraków - Garbarnia 1:3 (0:2) - zdjęcia<<<

 

>>>3 kolejka: Garbarnia - Prądniczanka 4:1 (2:0) - zdjęcia<<<

 

>>>2 kolejka: Tarnovia - Garbarnia 0:1 (0:0) - zdjęcia<<<

 

>>>1 kolejka: Garbarnia - Hutnik 5:1 (3:1) - zdjęcia<<<

 

Zdjęcia Pana Piotra Prochownika:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni