SANDECJA Nowy Sącz - GARBARNIA 0:3 (0:2)

(bezbłędnie) Krzysztof Ziaja oraz Krzysztof Olchawa i Stanisław Kumor (KS Nowy Sącz).

SANDECJA: Kacper Tomasik (41 Filip Bembenik) - Mariusz Woźniak, Jakub Brudziński, Dawid Podobiński, Bartłomiej Kania, Nikodem Gniecki (41 Antoni Owsiak), Patryk Grądziel, Wiktor Weber, Karol Matras, Tomasz Puch, Patryk Szarek.

GARBARNIA: Mikołaj Wiewióra - Bartosz Gubała, Jakub Mróz, Łukasz Kowalski (75 Kamil Trojan), Jan Jędrzejowski (57 Rafał Witaszyk) - Patryk Paczka (54 Kamil Antkiewicz ), Mikołaj Pyś, Bartosz Baran (68. Aleksander Strzeboński), Bartosz Prochownik - Adam Jawor, Piotr Apostolski .

Z prawej Bartosz Prochownik, super-asystent w meczu z Sandecją.

21.06.2015 (AB)

Juniorzy młodsi Garbarni pewnie pokonali na boisku w Piątkowej swoich rówieśników z Sandecji. Po ostatnim gwizdku arbitra wykonali na środku placu gry taniec radości nie tylko z powodu zwycięstwa w tym spotkaniu. Młode Lwy wygrały bowiem wiosenną rywalizację w Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych i uczyniły to w imponującym stylu, wygrywając dwanaście z czternastu ligowych spotkań.

Od samego początku zawody toczyły się pod dyktando podopiecznych trenera Stanisława Śliwy, którzy ze sporej ilości podbramkowych sytuacji w pierwszej połowie wykorzystali zaledwie dwie.

W 9. minucie faulu na Mikołaju Pysiu dopuścił się w polu karnym Sandecji jej bramkarz, Kacper Tomasik. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Bartosz Baran.

W 38. minucie kapitalny rajd na lewej stronie przeprowadził Bartosz Prochownik, dośrodkował w pole karne, a Piotr Apostolski strzałem z pierwszej piłki nie dał żadnych szans Tomasikowi.

Po przerwie obraz gry się nieco zmienił, nie mający czego bronić gospodarze ruszyli do odrabiania strat. Mecz się otworzył, a zawodnicy stwarzali sytuacje raz pod jedną, raz pod drugą bramką.

W 43. minucie strzałem z 17 metrów Apostolski posłał piłkę nad poprzeczką, po indywidualnej akcji i podaniu Adama Jawora. W 49. minucie Mikołaj Wiewióra ubiegł w polu karnym Patryka Grądziela. W 52. minucie szarżował w polu karnym Garbarni Tomasz Puch, defensorzy gości zdołali wybić piłkę na korner. W 54. minucie główkował Bartłomiej Kania, Wiewióra złapał piłkę bez większych problemów. W 55. minucie po rzucie wolnym wykonanym przez Dawida Podobińskiego w polu karnym Brązowych powstało spore zamieszanie, które ostatecznie wyjaśnił Łukasz Kowalski, wybijając piłkę poza boczną linię.

W 60. minucie po świetnej akcji lewą stroną boiska Bartosz Prochownik dograł do Kamila Antkiewicza, który zdobył trzeciego gola dla Młodych Lwów. „Proszek” rozegrał w Piątkowej świetny mecz i zapisał na swoim koncie dwie super-asysty (obie lewą nogą, którą sam zawodnik uważa za piłkarsko słabszą).

W 68. minucie Garbarnia mogła prowadzić 4-0. Adam Jawor po kapitalnej indywidualnej akcji przez pół boiska, w której mijał kolejno czterech rywali, „położył” Filipa Bembenika i mając przed sobą już tylko pustą bramkę oddał zbyt lekki strzał. Zamiast piłki do bramki wpadł podążający za nią Jakub Brudziński, ofiarną interwencją zapobiegając utracie gola.

Wynik mógł zmienić jeszcze Prochownik, który w 72. minucie w indywidualnej akcji minął z piłką dwóch rywali, jednak przegrał pojedynek z Bembenikiem.

Bardzo dobrze wywiązali się ze swoich obowiązków sędziowie zawodów. Współpraca trójki arbitrów, nawet w trudnych dla nich momentach, zasługuje po tym spotkaniu na niekłamany szacunek.