MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

OBŁĘD 44...

 

 

GARBARNIA - MKS SMS Kraków 5:1 (4:0)

 1-0 Adam Jawor 5

2-0 Bartosz Baran 17

3-0 Bartosz Gubała 26

4-0 Bartosz Prochownik 30

5-0 Patryk Paczka 44

5-1 Maksymilian Brzana 80+1 (karny).

(bez zarzutu) Grzegorz Malada oraz Mikołaj Korcala i Piotr Koźmiński (KS Kraków).

Rafał Witaszyk (Garbarnia)

Bartosz Biesiadecki (Garbarnia, 80).

 

GARBARNIA: Mikołaj Wiewióra (50 Bartosz Biesiadecki ) - Bartosz Gubała , Jakub Mróz, Dawid Pachel, Łukasz Kowalski (75 Jan Jędrzejowski) - Patryk Paczka (50 Łukasz Lenik), Bartosz Baran (63 Rafał Witaszyk ),
Mikołaj Pyś (72 Aleksander Strzeboński), Bartosz Prochownik (67 Kamil Antkiewicz) - Adam Jawor ,
Piotr Apostolski (54 Szymon Porębski).

 

MKS SMS: Jakub Kuraś (41 Bartosz Matwiejków) - Michał Kusak (41 Mariusz Kwaśniowski), Tomasz Mrozowicz, Kacper Zacharek, Adrian Żmuda, Sebastian Romek, Maksymilian Brzana , Daniel Biłos (55 Michał Łącki), Kamil Nowak (52 Michał Kot), Dawid Rzadkosz (41 Oskar Filek), Grzegorz Stasik.

 

Juniorzy młodsi Garbarni na kolejkę przed końcem zapewnili sobie pierwsze miejsce w I Lidze Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych.

 

13.06.2015 (AB)

Pan Radosław Adamski, "etatowo" sprawujący opiekę medyczną podczas spotkań zespołów Garbarni na Rydlówce, jest miłośnikiem upadającego ponoć w naszym kraju czytelnictwa. Bardzo często można go zobaczyć na ławce rezerwowych z książką w ręku. Dziś był to tom "Obłęd 44", który autorowi niniejszej relacji skojarzył się z kapiącym z nieba żarem i wysoką temperaturą. Ta, mierzona w stopniach Celsjusza - w słońcu z pewnością dorównywała zawartej w tytule wspomnianej książki liczbie...

 

Tak ciężkie warunki nie przeszkodziły zawodnikom Garbarni w sięgnięciu, na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek, po pierwsze miejsce w I Lidze Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych. Przypomnijmy, że jesienią do Makroregionu awansowały AS Progres i Cracovia, a Brązowi wiosną toczyli boje w najsilniejszej grupie na szczeblu Małopolski. Podopieczni trenera Stanisława Śliwy zaprezentowali się w niej z jak najlepszej strony, ogrywając między innymi krakowską Wisłę (dwukrotnie).

 

Trudno się zatem dziwić, że po ostatnim gwizdku Pana Grzegorza Malady - dzięki zapobiegliwości jednego z rodziców - na Ludwinowie znalazł się szampan, który towarzyszył fecie Młodych Lwów.

 

Już w 5. minucie Adam Jawor po rajdzie lewym skrzydłem sfinalizował podanie Bartosza Barana. W 17. minucie po faulu na Jaworze arbiter podyktował rzut karny. Za wymierzanie sprawiedliwości zabrał się sam poszkodowany. Jakub Kuraś wyczuł intencje strzelca i odbił piłkę przed siebie, ale wobec dobitki czujnego Barana był bezradny. W 26. minucie Piotr Apostolski dosłownie "nastrzelił" kapitana Brązowych Bartosza Gubałę i piłka po raz trzeci znalazła się w bramce SMS. W 30. minucie Baran po indywidualnej akcji wyłożył piłkę na 7 metr Bartoszowi Prochownikowi, który dopełnił formalności.

 

W 44. minucie rzut wolny wykonywał Jawor, zmiennik Kurasia Bartosz Matwiejków wybił piłkę przed siebie, a w powstałym zamieszaniu Patryk Paczka, który był już w parterze, czubkiem buta skierował piłkę do "sieci".

 

Honorowe trafienie dla gości zdobył już w doliczonym czasie gry z rzutu karnego Maksymilian Brzana. Bramkarz Garbarni, Bartosz Biesiadecki w ostatniej minucie ratował sytuację faulem taktycznym, za co obejrzał czerwony kartonik.

 

- Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa w dzisiejszym spotkaniu i z wygrania całej ligi. Jeszcze niedawno mówiło się o utworzeniu Centralnej Ligi Juniorów Młodszych, której jednak raczej nie będzie. Pierwsze miejsce mogło nam dać udział w barażach o szczebel centralny. Mamy trzecie miejsce w Małopolsce, za Progresem i Cracovią, z którą jesienią przegraliśmy dwumecz o Makroregion. Jestem dumny z postawy naszych chłopców na boisku. W takiej formie, jaką podopieczni trenera Stanisława Śliwy prezentują w rundzie wiosennej, moglibyśmy się ze sporymi nadziejami mierzyć z każdym rywalem - podsumował spotkanie kierownik juniorów młodszych Garbarni, Krzysztof Torba.

 

Wyniki i tabelę MLJM znajdą Państwo na portalu :

 

 

Czytaj także:

 

>>>12 kolejka: Dunajec Nowy Sącz - Garbarnia 0:4 (0:3) - zdjęcia<<<

 

>>>11 kolejka: Garbarnia - Wisła Kraków 3:2 (2:0) - zdjęcia<<<

 

>>>10 kolejka: Prądniczanka - Garbarnia 1:0 (0:0) - zdjęcia, film<<<

 

>>>9 kolejka: Garbarnia - Tarnovia 7:0 (1:0) - zdjęcia<<<

 

>>>8 kolejka: Hutnik - Garbarnia 1:3 (1:2) - zdjęcia, film<<<

 

>>>7 kolejka: Garbarnia - Sandecja 6:1 (3:0)- zdjęcia<<<

 

>>>6 kolejka: SMS Kraków - Garbarnia 0:1 (0:1) - zdjęcia<<<

 

>>>5 kolejka: Garbarnia - Dunajec Nowy Sącz 1:2 (0:2) - zdjęcia<<<

 

>>>4 kolejka: Wisła Kraków - Garbarnia 1:3 (0:2) - zdjęcia<<<

 

>>>3 kolejka: Garbarnia - Prądniczanka 4:1 (2:0) - zdjęcia<<<

 

>>>2 kolejka: Tarnovia - Garbarnia 0:1 (0:0) - zdjęcia<<<

 

>>>1 kolejka: Garbarnia - Hutnik 5:1 (3:1) - zdjęcia<<<

 

 

Filmy Pana Pawła Apostolskiego:

 

 

 

 

 

 

Zdjęcia Pana Piotra Prochownika:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni