MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

HEROICZNY BÓJ MŁODYCH LWÓW

 

  

 

 GARBARNIA - MKS SMS Kraków 2:0 (2:0)

1-0 Patryk Paczka 21

2-0 Marcin Buda 25.

 

 (bardzo dobrze) Rafał Pąchalski oraz Jakub Boligłowa i Bronisław Mazur (KS Kraków).

Bartosz Sttoch, Adam Pac, Krzysztof Koczwara - Mateusz Kania.

Jan Jędrzejowski (Garbarnia, 35).

 

GARBARNIA: Jakub Ostroga - Jan Jędrzejowski , Łukasz Lipowski, Kamil Trojan, Krzysztof Koczwara - Patryk Paczka , Bartosz Stoch , Bartosz Baran, Kamil Antkiewicz - Adam Pac (62 Sebastian Sarga),
Marcin Buda (74 Kamil Ignyś).
Trener Stanisław Śliwa.

 

SMS: Wojciech Pol - Michał Kot, Hubert Wójcik, Hubert Kasia, Kacper Zacharek, Bartłomiej Susło (75 Norbert Myrda), Bartłomiej Piwowar (41 Grzegorz Stasik), Mateusz Kania (76 Daniel Wojas), Maciej Tarasek (70 Kamil Kantor), Bogusław Witek, Mateusz Brania (55 Tomasz Sproch).
Trener Dariusz Wójtowicz.

 

Pojedynek dwóch "jedenastek": Patryk Paczka (Garbarnia) kontra Mateusz Brania (SMS).

 

06.09.2015 (AB)

Po nienajlepszym starcie do ligi - jeden remis i dwie porażki - juniorzy młodsi Garbarni pokonali dziś na Rydlówce krakowski SMS 2:0. Młode Lwy stoczyły heroiczny pojedynek, bowiem na pięć minut przed końcem pierwszej połowy za tyleż naganne, co głupie zachowanie w stosunku do sędziego czerwoną kartkę obejrzał Jan Jędrzejowski.

 

Paradoksalnie, konieczność gry w liczebnym osłabieniu wyzwoliła w podopiecznych trenera Stanisława Śliwy charakter drużyny, który jakoś nie mógł się uwolnić w poprzednich spotkaniach.

 

Gospodarze od pierwszej minuty narzucili szybkie tempo gry. Zaowocowało to dwoma bardzo groźnymi akcjami. Najpierw Krzysztof Koczwara uruchomił na lewym skrzydle Kamila Antkiewicza, a do dośrodkowanej w pole karne piłki o sekundę wcześniej niż Marcin Buda dopadł bramkarz SMS. Za chwilę po bliźniaczej akcji Budę uprzedził jeden z obrońców gości. W 7. minucie Kamil Stoch zagrał na prawe skrzydło do Patryka Paczki, a w polu karnym uprzedzony został Antkiewicz.

 

W 10. minucie strzał Michała Kota nie sprawił problemów Jakubowi Ostrodze.  W 11. minucie Jędrzejowski wrzucił piłkę w pole karne, gdzie w ostatniej chwili jeden z rywali wybił ją na korner spod nóg Antkiewicza. W 14. minucie Ostroga, wprawdzie na raty, ale poradził sobie ze strzałem Kota. Za chwilę, po rozegranym rzucie rożnym, Bartosz Baran próbował zaskoczyć Wojciecha Pola strzałem z narożnika pola karnego, bezskutecznie.

 

W 21. minucie Baran zagrał do Paczki, ten oszukał przed polem karnym obrońcę SMS i bardzo precyzyjnym, przyziemnym strzałem zza szesnastki pokonał Pola. W  25. minucie Adam Pac (za pośrednictwem głowy jednego z obrońców rywali) uruchomił długim podaniem Barana, ten wpadł z piłką w pole karne, nie dał jej sobie odebrać obrońcom i bramkarzowi SMS-u i wyłożył futbolówkę Budzie, który z najbliższej odległości skierował ją do pustej bramki. To była świetna akcja gospodarzy.

 

W 35. minucie miała miejsce sytuacja zakończona całkowicie zasłużonym pokazaniem czerwonej kartki Jędrzejowskiemu. Takie zachowanie zawodnika Garbarni mocno pokrzyżowało szyki gospodarzom.

 

Na początku drugiej połowy, w 42. minucie SMS zmarnował doskonałą sytuację do zdobycia gola. Po strzale Bogusława Witka bramkarz Garbarni odbił piłkę przed siebie, dopadł do niej na 15 metrze Mateusz Brania i przeniósł ją nad poprzeczką.

 

Młode Lwy w drugiej połowie bardzo dzielnie stawiały opór dążącym do zdyskontowania liczebnej przewagi gościom. Na tyle skutecznie, że poza wspomnianą sytuacją SMS nie stworzył poważniejszego zagrożenia pod bramką Ostrogi. Ba, bliżsi zdobycia gola byli nawet Brązowi, którzy po końcowym gwizdku arbitra nie ukrywali swojej wielkiej radości z pierwszego w sezonie zwycięstwa.

 

Kolejny mecz juniorzy młodsi Garbarni rozegrają we wtorek 8 września o godzinie 16:30 z Dalinem w Myślenicach.

 

Czytaj także:

 

>>>3 kolejka: Tarnovia - Garbarnia 3:2 (2:1)<<<

 

>>>2 kolejka: Garbarnia - Wisła Kraków 0:3 (0:1) - zdjęcia<<<

 

>>>1 kolejka: Garbarnia - Biegoniczanka Nowy Sącz 2:2 (2:1) - zdjęcia<<<

 

Zdjęcia Pana Piotra Prochownika:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

==========================================================

 

 

 Galerie zdjęć

Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni