MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

ZADECYDUJE OSTATNIA KOLEJKA

 

   

 

 MKS SMS Kraków - GARBARNIA 2:1 (2:0)

1-0 Maciej Tarasek 7

2-0 Michał Kot 35

2-1 Bartosz Baran 65 (karny).

 

(dobrze) Artur Kijak oraz Paweł Milka i Krzysztof Patyk (KS Kraków).

Adam Pac, Patryk Paczka (obaj Garbarnia).

Hubert Kasia (SMS, 64).

 

SMS: Hubert Opyrchał (72 Bartosz Matwiejków) - Mateusz Brania (68 Hubert Wójcik), Łukasz Kadłubek, Mateusz Kania, Hubert Kasia , Michał Kot , Bartosz Rokicki (70 Bartłomiej Piwowar), Bartłomiej Susło, Maciej Tarasek (77 Maciej Piątek), Bogusław Witek, Kacper Zacharek.

 

GARBARNIA: Mateusz Kulesza - Jan Jędrzejowski, Łukasz Lipowski, Kamil Trojan, Aleksander Strzeboński (48 Sebastian Sarga) - Patryk Paczka , Bartosz Baran , Dawid Kałuża (53 Marcin Kołton), Kamil Antkiewicz - Adam Pac (41 Kamil Ignyś), Marcin Buda.

 

Mina trenera Stanisława Śliwy w nie każdym meczu jest radosna...

(Foto archiwum).

 

4.10.2015 (AB)

Juniorzy młodsi Garbarni przegrali w sobotę wyjazdowe spotkanie z SMS. Młode Lwy nie mogą zaliczyć swojego występu do udanych. Na ich szczęście w niedzielę Dalin pokonał w Myślenicach Biegoniczankę Nowy Sącz, dzięki czemu rywalizacja o drugie miejsce w grupie 3 MLJM i awans do tzw. "grupy silniejszej" rozstrzygnie się dopiero w ostatniej kolejce. Co ciekawe, do gry włączył się na finiszu pierwszej fazy rozgrywek SMS.

 

W 7. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego jednego z zawodników SMS obrońca Garbarni strącił piłkę głową pod nogi Macieja Taraska, który z 5 metrów przymierzył po długim rogu. Mateusz Kulesza tylko odprowadził piłkę wzrokiem, po czym musiał po nią sięgać do własnej bramki. W 22. minucie mogło paść wyrównanie, ale z ładnym strzałem Bartosza Barana na raty poradził sobie Hubert Opyrchał. W 24. minucie Kulesza obronił strzał Kacpra Zacharka z 25 metrów.

 

W 35. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w polu karnym Garbarni z piłką minął się Kulesza, a Michał Kot głową skierował ją do pustej bramki.

 

W 64. minucie Baran wypracował pozycję sam na sam Marcinowi Budzie, który mijał już bramkarza SMS-u. Nadbiegający z odsieczą obrońca gospodarzy Hubert Kasia zagarnął futbolówkę ręką, za co obejrzał czerwony kartonik i musiał przedwcześnie opuścić boisko. Jego drużyna została ukarana rzutem karnym, którego na kontaktowego gola dla Brązowych pewnym strzałem zamienił Baran.

 

Młode Lwy grając przez ostatni kwadrans z przewagą jednego zawodnika nie zdołały dogonić wyniku. Najlepszą okazję do wyrównania miał Baran, który z w 71. minucie z rzutu wolnego z 25 metrów trafił w poprzeczkę. Wracającą w boisko piłkę usiłował przejąć Kamil Trojan, ale w wyskoku sfaulował Opyrchała.

 

Bardzo ciekawie zapowiada się ostatnia kolejka tej grupy MLJM. Na zajęcie drugiego miejsca, oprócz Garbarni, szanse mają SMS i Biegoniczanka. SMS czeka pojedynek z krakowską Wisłą, nowosądeczanie podejmą u siebie Tarnovię, a Brązowi zmierzą się w decydującym meczu w sobotę 10 października o godzinie 14:30 z Dalinem Myślenice na Rydlówce.

 

Czytaj także:

 

>>>8 kolejka: Garbarnia - Tarnovia 4:0 (1:0)<<<:

 

>>>7 kolejka: Wisła Kraków - Garbarnia 3:0 (1:0)<<<

 

>>>6 kolejka: Biegoniczanka Nowy Sącz - Garbarnia 1:2 (0:1)<<<

 

>>> 5 kolejka: Dalin Myślenice - Garbarnia 0:2 (0:2)<<<

 

>>>4 kolejka: Garbarnia - SMS Kraków 2:0 (2:0) - zdjęcia<<<

 

>>>3 kolejka: Tarnovia - Garbarnia 3:2 (2:1)<<<

 

>>>2 kolejka: Garbarnia - Wisła Kraków 0:3 (0:1) - zdjęcia<<<

 

>>>1 kolejka: Garbarnia - Biegoniczanka Nowy Sącz 2:2 (2:1) - zdjęcia<<<

 

 

 Galerie zdjęć

Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni