AS PROGRES 2001 Kraków - GARBARNIA 3:1 (2:1)

(wzorowo): Mariusz Kucia oraz Mariusz Aleksa i Paweł Dominiak (KS Małopolski ZPN).

Jakub Laszczyk (Garbarnia).

AS PROGRES: Nikodem Capek - Jakub Smoleń, Norbert Wojtuszek, Wiktor Martuszewski (52 Piotr Ciszewski), Damian Urban (76 Mateusz Wygoda), Wiktor Karkoszka, Krystian Chrabąszcz (57 Bartłomiej Bujnarowski), Patryk Król , Maciej Grojec (66 Maciej Wrzesień), Michał Stachera (69 Rafał Krupa), Konrad Gruszkowski (72 Piotr Helbin).

GARBARNIA: Mateusz Kozak - Kamil Kaczmarczyk, Jakub Pulchny (76 Filip Bednarz), Jakub Laszczyk , Piotr Sabat - Dominik Wójcik (66 Kamil Ciszek), Antoni Suwała, Oskar Madej (46 Robert Wilk), Maciej Augustyńczyk (41 Mateusz Grzybowski) - Szymon Mazur (70 Dominik Kraszewski), Dawid Cieślak (58 Jakub Lis).

30.09.2017 (AB)

Juniorzy młodsi Garbarni przegrali wyjazdową potyczkę z jednym z głównych kandydatów do awansu do Centralnej Ligi AS Progres. Rywale Brązowych stworzyli sobie więcej sytuacji bramkowych, ale podopieczni trenera Roberta Włodarza także mieli swoje okazje.

W 10. minucie po podaniu ze środka boiska Michała Stachery uderzał Patryk Król, jednak bramkarz Garbarni - choć z kłopotami - poradził sobie z obroną. W 12. minucie Mateusz Kozak uprzedził na 15. metrze Konrada Gruszkowskiego, znów po podaniu Stachery. W 14. minucie Gruszkowski pięknym strzałem  z ponad 20. metrów ulokował piłkę w okienku bramki Kozaka, nie dając mu żadnych szans na obronę.

W 16. minucie Damian Urban z boku pola karnego zagrywał po ziemi do Gruszkowskiego, w ostatniej chwili zablokował piłkę Piotr Sabat. W 18. minucie Oskar Madej wygrał pojedynek przy linii bocznej z Jakubem Smoleniem, a wysoko grający bramkarz Progresu Nikodem Capek nie zdążył wrócić pomiędzy słupki. Madej wprowadził piłkę w pole karne i w pełnym biegu strzelił obok pustej bramki. To była wymarzona okazja do zdobycia gola, ten jednak nie padł...

Za chwilę Brązowi znów nie wykorzystali nadarzającej się okazji. Po akcji prawą flanką Dawid Cieślak zagrał do Szymona Mazura, ten jednak źle przyjął piłkę na 15. metrze. Wydaje się, ze w tym wypadku młody zawodnik Garbarni mógł pokusić się o strzał z woleja.

W 22. minucie po dynamicznej akcji gospodarzy Stachera mocno dośrodkowywał do Gruszkowskiego, w ostatniej chwili piłkę poza boisko wyekspediował Jakub Laszczyk. W 29. minucie Norbert Wojtuszek strzelił z 25. metrów, Kozak "pofrunął" w powietrzu i przeniósł piłkę ponad bramką. W 30. minucie bramkarz Garbarni obronił strzał Gruszkowskiego.

W 34. minucie było juz 2-0 dla gospodarzy. W sporym podbramkowym zamieszaniu, przy wydatnym udziale jednego z obrońców Młodych Lwów Gruszkowski złapał Kozaka na tzw. wykroku i podwyższył prowadzenie Progresu.

W 39. minucie Capek sfaulował mijającego go w polu karnym Dominika Wójcika i doskonale prowadzący zawody pan Mariusz Kucia bez wahania wskazał na "wapno". Rzut karny został zamieniony na gola przez Mazura. Capek wprawdzie doskonale wyczuł intencje strzelca, ale piłka została tak mocno uderzona, że wpadając do bramki mogła się tylko prześlizgnąć przez palce bramkarza.

W drugiej połowie to gospodarze mieli więcej z gry, choć w 53. minucie Robert Wilk strzałem w kierunku długiego rogu mógł doprowadzić do wyrównania, ale pika minęła słupek o kilka centymetrów. Po kontrze Progresu Kamil Kaczmarczyk w ostatniej chwili zablokował w polu karnym Wojtuszka.

Jednak w 55. minucie było juz 3-1. Po rzucie rożnym trzech zawodników gospodarzy przepuściło piłkę, ta została wycofana przed pole karne, a Król ładnym uderzeniem sprzed szesnastki - po którym futbolówka odbiła się jeszcze od słupka zanim wpadła do bramki - zdobył trzeciego gola dla swojego zespołu.

W 62. minucie Kozak przerzucił piłkę nad poprzeczką po strzale Stachery z 18. metrów. W 66. i w 68. minucie bliski szczęścia był Mazur. Za pierwszym razem strzelił z dystansu obok słupka, za drugim po jego strzale poprzedzonym przyjęciem piłki na pierś i wykonaniem obrotu na 16. metrze skutecznie interweniował Capek. W 69. minucie Wiktor Karkoszka zdecydował się na potężne uderzenie niemal z połowy boiska, a piłka nieznacznie minęła słupek.

W 73. minucie wybiegający z bramki Capek ryzykownie głową uprzedził na 30. metrze Mateusza Grzybowskiego. Niewiele brakło, aby "Grzybek" znalazł się z piłką przed pustą bramką Progresu. W 80. minucie Dominik Kraszewski strzałem z 30. metrów posłał piłkę tuż nad poprzeczką. Już w doliczonym czasie gry Grzybowski został zablokowany wślizgiem przez obrońcę w polu karnym Progresu.

Po meczu doszło do spotkania dwóch sędziowskich składów, bowiem na jednym z sąsiednich boisk o tej samej porze rozgrywane były - również w Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych - zawody pomiędzy Hutnikiem i Sandecją (0-2). Podajemy tę informację po to, aby nikt z naszych czytelników po przeglądnięciu zdjęć nie pomyślał, że mecz juniorów młodszych Progresu i Garbarni wymagał podwójnej obsady arbitrów...