PIĄTA PORAŻKA BRĄZOWYCH W GRUPIE MISTRZOWSKIEJ

AS PROGRES '99 Kraków - GARBARNIA 2:0 (1:0)

Mateusz Reczulski - Bartosz Baran, Jan Jędrzejowski, Bartosz Stoch.

AS PROGRES: Przemysław Łyczko - Adrian Grzybek (78 Dawid Smbatyan), Szymon Gwiazda (60 Krystian Nowak), Tomasz Kurek, Dawid Linca, Michał Ozga, Mateusz Reczulski , Karol Stanek (73 Kacper Wolański), Jakub Wojtaczka, Kamil Woźniak, Michał Zięba.

GARBARNIA: Jakub Ostroga - Jan Jędrzejowski , Łukasz Lipowski, Bartosz Stoch , Aleksander Strzeboński,  Patryk Paczka, Dawid Kałuża (70 Kacper Guguła), Marcin Kołton (57 Sebastian Sarga), Kamil Antkiewicz (65 Kamil Ignyś), Bartosz Baran , Marcin Buda.

12.11.2015 (AB)

We wtorek 10 listopada w ostatniej kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych w grupie 1-6 Garbarnia doznała piątej porażki, tym razem z Progresem. Gospodarze byli faworytem meczu, nie tylko ze względu na atut własnego boiska - wszak to właśnie Progres wraz z Wisłą awansował do rozgrywek makroregionalnych.

Młode Lwy na boisku w Nowej Hucie wstydu nie przyniosły, mogąc się pokusić o strzelenie gola. Zapis wydarzeń z tych zawodów przygotował - pod czujnym okiem trenera Stanisława Śliwy - rezerwowy bramkarz Garbarni, Mateusz Kulesza.

2' - uderzenie z dystansu jednego z gospodarzy, pewna interwencja Jakuba Ostrogi.

6' - z odległości 8 metrów strzela Adrian Grzybek, "Ostry", choć z problemami, poradził sobie z piłką.

8' - po rzucie rożnym Progresu, po niepewnym piąstkowaniu bramkarza Garbarni sytuację wyjaśnił Aleksander Strzeboński.

13' - strzał z 25 metrów Mateusza Reczulskiego broni Ostroga, dobitka okazała się niecelna.

14' - Bartosz Stoch stracił piłkę w środku pola. przed szansą stanął jeden z gospodarzy, jednak obrońcy gości zachowali zimną krew.

30' - bardzo dobra akcja Garbarni, po wymianie kilku podań Marcin Buda został sfaulowany w polu karnym, jednak gwizdek arbitra milczy jak zaklęty.

36' - błąd w obronie Dawida Kałuży zaowocował golem dla gospodarzy, którego zdobył Tomasz Kurek.

39' - z 16 metrów strzela Karol Stanek, piłka trafia w poprzeczkę, po czym zaopiekował się nią Bartosz Stoch.

40' - Ostroga zatrudniony przez Kurka wykazał się refleksem.

48' - bramkarz Garbarni ponownie wykazał się dobrą interwencją.

50' - kapitalna indywidualna akcja Tomasza Kurka, który po minięciu z piłką pięciu Garbarzy nie dał szans Ostrodze.

56' - fantastyczny strzał Jana Jędrzejowskiego z rzutu wolnego z 30 metrów, zmierzającą w okienko piłkę kapitalnie broni Przemysław Łyczko.

60' - Ostroga broni groźny strzał z dystansu Kurka.

65' - Bartosz Baran uderza z 16 metrów, odbitą przez bramkarza do boku piłkę przejmuje Buda, ale nie udaje mu się skutecznie dobić.

70' - Łukasz Lipowski strzałem z 40 metrów trafił w poprzeczkę.

74' - po kapitalnej akcji Garbarni Łyczko uratował gospodarzy od utraty gola, broniąc strzał Barana i dobitkę Kamila Ignysia.