MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

PORAŻKA BRĄZOWYCH NA BOBOLI,

PRĄDNICZANKA OPARTA NA SOLIDNYM FUNDAMENCIE...

 

 

PRĄDNICZANKA Kraków - GARBARNIA 1:0 (0:0)

1-0 Jan Paszkiewicz 68.

 

(bez zarzutu) Robert Marciniak oraz Przemysław Hibner i Piotr Turcza (KS Kraków).

Jakub Mróz (Garbarnia).

 

PRĄDNICZANKA: Grzegorz Fundament - Kacper Olkuski, Szymon Staroń, Marcin Dembiński, Maciej Przybyła, Łukasz Paciorek, Kacper Wadowski, Kacper Ochwat, Jan Paszkiewicz , Artur Lechowicz (60 Filip Mielecki), Przemysław Gaweł.

 

GARBARNIA: Mikołaj Wiewióra - Bartosz Gubała, Jakub Mróz , Dawid Pachel, Łukasz Kowalski - Patryk Paczka (55 Szymon Porębski), Bartosz Baran, Mikołaj Pyś, Bartosz Prochownik - Piotr Apostolski (66 Łukasz Lenik), Łukasz Lipowski (73 Kamil Antkiewicz).

 

 

30.05.2015 (AB, KT)

Juniorzy młodsi Garbarni doznali drugiej na wiosnę porażki. Przegrana z Prądniczanką sprawiła, że walka o prymat w Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych nabrała kolorytu, a spory ciężar gatunkowy będzie miał mecz Brązowych z Wisłą, który odbędzie się na Rydlówce już w środę 3 czerwca o godzinie 18:00.

 

Młode Lwy mogły rozstrzygnąć spotkanie już przed przerwą, tak się jednak  - mimo kilku okazji - nie stało. W 10. minucie Patryk Paczka obsłużony idealnym podaniem przez Łukasza Kowalskiego przegrał pojedynek z Grzegorzem Fundamentem. W 13. minucie Mikołaj Wiewióra obronił strzał Jana Paszkiewicza. W 25. minucie po ni to strzale, ni dośrodkowaniu Jakuba Mroza Fundament podbił piłkę do góry, a ta dosłownie zatańczyła na poprzeczce. W 30. minucie bramkarz gospodarzy nie dał się pokonać Mikołajowi Pysiowi. W 34. minucie Mróz ograł obrońcę gospodarzy, przymierzył z 25 metrów, jednak Fundament i tym razem potwierdził dobrą formę.

 

Tuż po przerwie po dograniu Paczki piłkę przejął Bartosz Prochownik, ale i jemu nie było dane pokonać golkipera Prądniczanki. W 49. minucie po akcji tego samego duetu zawodników Garbarni piłka minęła słupek bramki gospodarzy. W 50. minucie Mróz strzelał z rzutu wolnego z 35 metrów, Fundament sparował piłkę na korner. W 51. minucie po dwóch kolejnych rzutach rożnych główkowali Kowalski i Pachel, obaj obok celu. W 52. minucie bramkarz Prądniczanki intuicyjnie przerzucił piłkę na rzut rożny po strzale Piotra Apostolskiego.

 

W 68. minucie Jan Paszkiewicz wykorzystał dośrodkowanie Łukasza Paciorka i zdobył zwycięskiego, jak się okazało, gola dla Prądniczanki. W ostatniej minucie regulaminowgo czasu gry po dobrym dośrodkowaniu Bartosza Barana przed szansą zdobycia wyrównania stanął Dawid Pachel. Intuicyjna obrona tego strzału przez bramkarza gospodarzy jeszcze raz w tym meczu pokazała, że Prądniczanka jest oparta na solidnym Fundamencie...

 

Już w przedłużonym przez arbitrów czasie gry kotłowało się raz pod jedną, raz pod drugą bramką. W ostatnich sekundach w roli ratownika wystąpił kapitan Garbarni, Bartosz Gubała, dwukrotnie wybijając piłkę z linii bramkowej.

 

Skrót filmowy Pana Adama Murzańskiego:

 

 

 

 

Wyniki i tabelę MLJM znajdą Państwo na portalu :

 

 

Czytaj także:

 

>>>9 kolejka: Garbarnia - Tarnovia 7:0 (1:0) - zdjęcia<<<

 

>>>8 kolejka: Hutnik - Garbarnia 1:3 (1:2) - zdjęcia, film<<<

 

>>>7 kolejka: Garbarnia - Sandecja 6:1 (3:0)- zdjęcia<<<

 

>>>6 kolejka: SMS Kraków - Garbarnia 0:1 (0:1) - zdjęcia<<<

 

>>>5 kolejka: Garbarnia - Dunajec Nowy Sącz 1:2 (0:2) - zdjęcia<<<

 

>>>4 kolejka: Wisła Kraków - Garbarnia 1:3 (0:2) - zdjęcia<<<

 

>>>3 kolejka: Garbarnia - Prądniczanka 4:1 (2:0) - zdjęcia<<<

 

>>>2 kolejka: Tarnovia - Garbarnia 0:1 (0:0) - zdjęcia<<<

 

>>>1 kolejka: Garbarnia - Hutnik 5:1 (3:1) - zdjęcia<<<

 

Zdjęcia Panów Piotra Prochownika i Pawła Apostolskiego:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni