MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

DUNAJEC WYWOZI PUNKTY Z RYDLÓWKI

 

 

GARBARNIA - DUNAJEC Nowy Sącz 1:2 (0:2)

0-1 Patryk Łatka 1, 0-2 Bartłomiej Kohli 24, 1-2 Piotr Apostolski 52.

 

(bez zarzutu) Jan Dzik oraz Paweł Bagan i Mateusz Pytel (KS Kraków).

Dawid Pachel, Kamil Antkiewicz - Karol Smaga.

GARBARNIA: Mikołaj Wiewióra - Jan Jędrzejowski (72 Bartosz Gubała), Jakub Mróz, Dawid Pachel , Łukasz Kowalski (68 Szymon Porębski) - Patryk Paczka (60 Kamil Antkiewicz ), Bartosz Baran (72 Kamil Burda), Łukasz Lipowski (41 Mikołaj Pyś), Bartosz Prochownik - Adam Jawor, Piotr Apostolski .

 

DUNAJEC: Jakub Chudy - Szymon Werajtis (61 Paweł Janisz), Bartłomiej Kohli , Konrad Siwiec, Arkadiusz Skoczeń, Kamil Perla, Patryk Łatka (70 Szymon Michalik), Dariusz Prusak (79 Kamil Skoczeń), Jakub Janisz, Jakub Kowalski, Karol Smaga (75 Artur Król).

 

Z prawej strony Bartosz Baran z Garbarni.

 

30.04.2015 (AB)

Po sobotnim zwycięstwie z krakowską Wisłą na jej terenie przyszło juniorom młodszym Garbarni przełknąć gorycz porażki z Dunajcem na własnym boisku. Zadecydowały o niej błędy w defensywie oraz nieskuteczność, a Brązowi, choć  zeszli z boiska pokonani, nie zagrali wcale złego spotkania. W piłce nożnej punkty jednak zdobywa się nie za wrażenia artystyczne, ale za to, co udaje się skierować do bramki i w środę 29 kwietnia Dunajec wywiózł z Rydlówki komplet „oczek”.

 

Goście już w 1. minucie wykorzystali dekoncentrację Młodych Lwów pod własną bramką, w zamieszaniu piłkę pomiędzy słupki skierował Patryk Łatka.

 

Gospodarze mieli kilka okazji do wyrównania. W 5. minucie po akcji Garbarni Bartosz Prochownik przegrał pojedynek sam na sam z Jakubem Chudym. W 8. minucie golkiper „Górali” poradził sobie ze strzałem Bartosza Barana, a w 11. minucie kapitalną interwencją zażegnał niebezpieczeństwo po bardzo groźnym uderzeniu Adama Jawora zza szesnastki.

 

W 24. minucie w „kotle” pod bramką Mikołaja Wiewióry piłkę do bramki wepchnął Bartłomiej Kohli i Dunajec prowadził już różnicą dwóch goli.

 

W 27. minucie Wiewióra obronił groźny strzał z 20 metrów oddany przez jednego z zawodników gości. W 30. minucie Piotr Apostolski trafił w boczną siatkę. W 32. minucie po dalekim strzale Jawora  piłkę z linii bramkowej wybił jeden z defensorów Dunajca.

 

W 52. minucie rzut rożny wykonywał Baran, Łukasz Kowalski przedłużył piłkę głową, Mikołaj Pyś zagrał na 5 metr do Apostolskiego i Garbarnia zdobyła kontaktowego gola.

 

W 57. minucie Jawor strzelił obok słupka. W 70. minucie poprzeczka za to uratowała Brązowych, po jednej z kontr zespołu gości. Wyrównanie mogło paść w ostatniej minucie, po podaniu Apostolskiego uderzał Prochownik, ale stojący w bramce Dunajca Chudy w dobrym stylu wyłapał piłkę.

 

„Szkoda porażki, bo z przebiegu gry mogliśmy uzyskać chociaż remis. Niestety popełnione w obronie błędy i brak skuteczności kosztowały nasz zespół bardzo drogo” – skomentował spotkanie kierownik zespołu juniorów młodszych Garbarni, Krzysztof Torba.

 

Czytaj także:

 

>>>4 kolejka: Wisła Kraków - Garbarnia 1:3 (0:2) - zdjęcia<<<

 

>>>3 kolejka: Garbarnia - Prądniczanka 4:1 (2:0) - zdjęcia<<<

 

>>>2 kolejka: Tarnovia - Garbarnia 0:1 (0:0) - zdjęcia<<<

 

>>>1 kolejka: Garbarnia - Hutnik 5:1 (3:1) - zdjęcia<<<

 

Zdjęcia Panów Piotra Prochownika i Pawła Apostolskiego:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni