HUTNIK: Kamil Czarnecki – Przemysław Antoniak, Jakub Cieśla (70. Damian Guzik), Mariusz Bienias , Kacper Orłowski – Mateusz Gamrot , Mateusz Majcherczyk, Karol Filipek (64. Michał Zdziński ), Sebastian Prochwicz (75. Jerzy Kołakowski), Krzysztof Świątek – Damian Lubera (46. Mateusz Stanek).

GARBARNIA: Jakub Sypniewski – Mariusz Stokłosa , Mateusz Kowalski, Tomasz Baliga, Norbert Piszczek –
Marek Masiuda , Paweł Nowak , Marcin Siedlarz (72. Jakub Górecki ), Piotr Kaczor (90+1. Konrad Kuliszewski), Tomasz Ogar (83. Michał Górecki ) – Jakub Wcisło.

Trener Mirosław Hajdo.

Marek Masiuda zdobył dwa gole na Suchych Stawach.

Pierwszy zespół Garbarni w derbowym meczu wystąpił w strojach ufundowanych przez LASERLAND.

25.10.2014 (JC)

Od dwóch bardzo szybko strzelonych goli rozpoczął się dzisiejszy mecz pomiędzy Hutnikiem a Garbarnią. Do przerwy utrzymywał się stan remisowy, ale po zmianie stron warunki niepodzielnie podyktowali „Garbarze”, wygrywają różnicą aż trzech bramek. Dzięki zwycięstwu na Suchych Stawach Garbarnia minęła Hutnika w tabeli.

Już w 6. minucie było 1:1. Najpierw szczęśliwie wpisał się na listę pomocnik gości Masiuda, który zmienił kierunek piłki po uderzeniu Stokłosy. Bardzo szybko odpowiedział Gamrot, popisując się efektownym rajdem.

Od tej chwili jednak dominował chaos, mnożyły się niecelne podania. Krótko przed gwizdkiem na przerwę podopieczni Mirosława Hajdy mieli powody do narzekań na pecha. Z woleja huknął Siedlarz, ale piłka w bliskiej odległości minęła słupek z jego zewnętrznej strony.

Po pauzie wyższość Garbarni nie podlegała dyskusji, co zaowocowało aż trzema trafianiami. Pierwszy gol padł po wyegzekwowaniu rzutu rożnego przez Nowaka i efektownym strzale Stokłosy z 20 metrów. Czarnecki był bez szans. W ślady Stokłosy powinien podążyć Ogar, ale w sytuacji „sam na sam” nie zdołał pokonać golkipera Hutnika.

Gospodarze odpowiedzieli doskonałą sytuacją, którą zmarnował Zdziński. Było to jednak już przy stanie 1:3, bowiem wcześniej ustrzelił dublet Masiuda. Tym razem dzięki oddaniu plasowanego strzału.

Ostatni akcent postawił świeżo wprowadzony do gry M. Górecki. Nowak efektownie lobował Czarneckiego, któremu w sukurs przyszła poprzeczka. Dobitka głową M. Góreckiego była skuteczna.

W ostatnich sekundach przedłużonego czasu gry rozmiary porażki gospodarzy śmiało mógł zmniejszyć Stanek. Kiedy Garbarnia wygrała na Suchych Stawach tak wysoko? Zapewne nigdy, przed czterema laty „Brązowi” dzięki hat trickowi Praciaka i bramce Chodźki zwyciężyli 4:2.

Relację on-line prowadził Adam Delimat na portalu:

STRZELCY GOLI (16):

3 - Michał Górecki, Krzysztof Kalemba

2 - Marek Masiuda

1 - Sebastian Kokoszka, Mateusz Kowalski, Paweł Nowak, Tomasz Ogar, Mateusz Pawłowicz, Marcin Siedlarz,
Mariusz Stokłosa, Jakub Wcisło.

>>>9 kolejka: Garbarnia - Wisla II Kraków 2-1 (1-1) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>7 kolejka: Garbarnia - Beskid Andrychów 2:0 (0:0) - relacja, zdjęcia, materiały Garca TV<<<

>>>6 kolejka: Wierna Małogoszcz - Garbarnia 1:1 (0:1) - relacja<<<

>>>5 kolejka: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Garbarnia 2:1 (0:1) - relacja, zdjęcia, skrót TV<<<

>>>4 kolejka: Garbarnia - Unia Tarnów 1-1 (0-0) - relacja, zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>3 kolejka: Granat Skarżysko-Kamienna - Garbarnia 2-1 (1-0) - relacja<<<

>>>1 kolejka: Korona II Kielce - Garbarnia 2-1 (1-0) - relacja, zdjęcia<<<