Grzesiak 65 (dwie żółte).

Widzów 200.

GARBARNIA: Drzewiecki - Piszczek, Baliga , Kalemba, Pawłowicz, Stokłosa (43 Siedlarz), Kostrubała, Masiuda, Kaczor (84 Ferens), M. Górecki, Ogar .

HUTNIK: Jasowicz - Antoniak, Orłowski, Grzesiak , Guzik, K. Filipek (79 Murzyn), Jacak (84 Sierakowski), Świątek , Gamrot (90 P. Filipek), Nawrot, Prochwicz (72 Silczuk).

Mateusz Pawłowicz był bardzo bliski zdobycia gola, po jego strzale piłka trafiła w poprzeczkę.

23.05.2015 Relacja Pana Jerzego Cierpiatki:

Jesienią na Suchych Stawach było 4:1 dla Garbarni, ale rewanż należał do Hutnika, który w dzisiejsze przedpołudnie wziął udany "odwer" na Brązowych. A najcenniejszy kapitał zgromadził błyskawicznie. Już w 3. minucie spotkania.

Wtedy Pawłowicz zagrał piłkę ręką w obrębie pola karnego i sędzia podyktował „jedenastkę”. Drzewiecki wprawdzie wyczuł intencje Świątka, ale skapitulował. Nikt jeszcze nie wiedział, że następnych trafień już w tym meczu nie będzie.

Chwilę później ryzykowna współpraca Pawłowicza z Drzewieckim umożliwiła Świątkowi stworzenie kolejnego zagrożenia. Pech Hutnika polegał na tym, że drogę piłki do siatki zagrodził bodaj… Nawrot.

Garbarnia przeprowadziła w późniejszej fazie pierwszej połowy groźne akcje prawą flanką, ale dogrywaniu piłki przez Kaczora i Stokłosę brakowało precyzji. Za to na bramkę Drzewieckiego pięknie uderzył Nawrot, interwencja golkipera też była przedniej klasy. Krótko przed gwizdkiem na pauzę głębokie dośrodkowanie oddał Kalemba, strzał głową Siedlarza przeszedł obok celu. To była stuprocentowa okazja do wyrównania.

W 55. minucie, po zagraniu Kostrubały, Masiuda skutecznie „główkował”, gol został anulowany z powodu ofsajdu. W rewanżu Prochwicz konkretnie zatrudnił Drzewieckiego. Równo po godzinie meczu Grzesiak taktycznie sfaulował Ogara, zaś arbiter wprawdzie ukarał winowajcę żółtą kartką, ale uczynił to pochopnie, bez uzasadnionego w tym przypadku skorzystania z przywileju korzyści. Pięć minut później Grzesiak miał na koncie dwie żółte kartki. Teraz - zdaniem arbitra - za celowe zagranie piłki ręką. Można polemizować z tym surowym werdyktem, dla wielu obserwatorów zbyt surowym.

Garbarnia szukała przynajmniej remisu, bezskutecznie. W dogodnej sytuacji zbyt słabo strzelał Siedlarz. Już w przedłużonym czasie gry i po świetnie wykonaniu kornera przez Ferensa, Kostrubała dosłownie z metra nie zdołał pokonać Jasowicza. Temu za chwilę przyszła w sukurs poprzeczka, po potężnym strzale Pawłowicza. Wreszcie, w ogromnym zamieszaniu wepchnął piłkę do siatki Piszczek, ale i ten gol nie został uznany.

Z jakiego powodu? Trudno odpowiedzieć. Tak samo jak nie da się doszukać sensu w przywożeniu sędziów ze Skarżyska-Kamiennej na derby Krakowa. Tym bardziej, że pokazu sztuki sędziowskiej w wykonaniu arbitra Łosiaka nikt się nie doczekał… Za to pełne pole do popisu mają klubowe księgowe.

Młody Hutnik w siódmym niebie. Garbarni coraz bardziej dokucza zmęczenie trudami sezonu, co widać na boisku.

Zapis relacji on-line:

Zdjęcia Urszuli Rymarczyk:

Skrót spotkania:

>>>26 kolejka: Wisła II Kraków - Garbarnia 1:1 (1:1) - video<<<

>>>25 kolejka: Garbarnia - Soła Oświęcim 2:0 (0:0) - zdjęcia, skrót Małopolska TV<<<

>>>24 kolejka: Beskid Andrychów - Garbarnia 1:2 (1:2) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>23. kolejka: Garbarnia - Wierna Małogoszcz 2:0 (0:0) - zdjęcia, skrót Garca TV<<<

>>>22 kolejka: Garbarnia - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2-0 (1-0) - zdjęcia, materiały filmowe.<<<

>>>20. kolejka: Garbarnia - Granat Skarżysko Kamienna 2-2 (1-0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>19. kolejka: Wisła Sandomierz - Garbarnia 0:0 - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>18 kolejka: Garbarnia - Korona II Kielce 2:1 (1:0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>17 kolejka: Garbarnia - Partyzant Radoszyce 6-1<<<