HALOWE MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH

MISTRZ, MISTRZ, RKS !!!

Podopieczni trenera Stanisława Śliwy po zdobyciu Halowego Mistrzostwa Małopolski 2012/13.

03.03.2013 (AB)

Juniorzy młodsi Garbarni zdobyli tytuł Halowego Mistrza Małopolski!
W  finale "Młode Lwy" po bezbramkowym remisie z  Wisłą Kraków lepiej od rywali egzekwowali rzuty karne, co przyniosło im końcowy sukces.

Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Damian Paździor z Garbarni.

Skupienie przyszłych mistrzów przed turniejem zaowocowało zdobyciem pierwszego miejsca.

TARNOVIA - GARBARNIA 0:4

0-1 Antek Jaroszyński (7'), 0-2 Michał Susuł (9'), 0-3 Michał Kozik (14'), 0-4 Paweł Pasionek (17').

Tomasz Żelazny i Tadeusz Sadowski.

TARNOVIA: Krzysztof Michałek - Tomasz Sanok, Michał Kubis, Patryk Ziaja, Łukasz Noga, Patryk Maciosek, Filip Wójcik, Przemysław Bury, Hubert Król, Bartłomiej Mądel, Łukasz Siedlik, Kamil Kowal, Piotr Kras.
Trener: Krzysztof Świerzb.

GARBARNIA: Sebastian Ropek - Grzegorz Biernacik, Michał Budek, Antoni Jaroszyński , Michał Kozik , Robert Łatka, Michał Matyasik, Paweł Pasionek , Michał Susuł , Adam Tomaszewski, Karol Jędrzejczyk, Patryk Pilch.

Aby obejrzeć całą galerię zdjęć z meczu z Tarnovią, kliknij w zdjęcie.

Pierwszy mecz turnieju jest zawsze wielką niewiadomą, a jego wynik wyznacza szanse zespołu w następnych spotkaniach.
Młode Lwy zmierzyły się na dzień dobry z obrońcą tytułu Mistrza Małopolski Juniorów Młodszych z ubiegłego roku, Tarnovią.

W miarę upływu czasu Brązowi uzyskiwali coraz większą przewagę, już na początku (w 2 i 3 minucie) Krzysztof Michałek uratował tarnowian po strzałach Michała Susuła. Wynik otworzył w 7 minucie Antek Jaroszyński po dograniu Grzegorza Biernacika. Na 2-0 podwyższył Susuł, po przejęciu piłki w strefie obronnej Tarnovii.

W 10 minucie po strzale Karola Jędrzejczyka piłka trafiła w słupek. W 14 minucie gola zdobył Michał Kozik, a autorem ostatniego podania był Biernacik.

W 17 minucie Paweł Pasionek strzałem z dystansu w samo okienko ustalił wynik spotkania, a gol ten był ozdobą nie tylko tego meczu, ale także całego turnieju.

GARBARNIA - HALNIAK Maków Podhalański 2:0

1-0 Paweł Pasionek (9'), 2-0 Paweł Pasionek (19').

GARBARNIA: Damian Paździor - Grzegorz Biernacik, Michał Budek, Antoni Jaroszyński, Michał Kozik, Robert Łatka, Michał Matyasik, Paweł Pasionek , Michał Susuł, Adam Tomaszewski, Karol Jędrzejczyk, Patryk Pilch.

HALNIAK: Marcin Koper - Wojciech Nowak, Maciej Furman, Kamil Pyka, Marcin Kuszyk, Jacek Bobek, Mateusz Gruszeczka, Ernest Kiernicki, Rafał Tokarz, Klaudiusz Bryndza, Dorian Łukawski.

Trener: Maciej Melzer.

Aby obejrzeć całą galerię zdjęć z meczu z Halniakiem, kliknij w zdjęcie.

Po wygranej z Tarnovią przyszła kolej na potyczkę z Halniakiem. Garbarze znali już wyniki Dunajca Nowy Sącz, który ograł Halniaka 2-1 i pokonał Tarnovię 2-0. Mimo wielu prób (między innymi Jędrzejczyka w 1, Susuła w 3, Jaroszyńskiego w 4, Biernacika w 5 czy Patryka Pilcha w 6 minucie) piłka jakoś nie chciała wpaść do bramki rywali.
Sprawę zwycięstwa Młodych Lwów rozstrzygnął Pasionek, który najpierw przymierzył z narożnika pola karnego, a następnie dobił piłkę odbitą od jednego z obrońców Halniaka po strzale Michała Budka.
Po meczu stało się jasne, że do zajęcia pierwszego miejsca w grupie, które dawało jednocześnie finał, potrzebny jest Garbarni co najmniej remis w spotkaniu z Dunajcem.

GARBARNIA - DUNAJEC Nowy Sącz 2:2

1-0 Michał Susuł (2', głową), 1-1 Dawid Surma (7', głową), 2-1 Grzegorz Biernacik (10'), 2-2 Paweł Dobosz (20').

Bronisław Mazur i Magdalena Syta.
Kara 3 minuty: Michał Susuł (G).

GARBARNIA: Sebastian Ropek - Grzegorz Biernacik , Michał Budek, Antoni Jaroszyński, Michał Kozik, Robert Łatka, Michał Matyasik, Paweł Pasionek, Michał Susuł , Adam Tomaszewski, Karol Jędrzejczyk, Patryk Pilch.

DUNAJEC: Waldemar Hyclak, Szymon Poręba - Dawid Piszczek, Daniel Najduch, Paweł Dobosz , Michał Kliś,
 Dawid Surma , Damian Migacz, Michał Kurowski, Jakub Potoniec, Miłosz Groń, Kacper Ziemianek, Bartłomiej Olszanecki.
Trener: Piotr Pietruch.

Aby obejrzeć całą galerię zdjęć z meczu z Dunajcem, kliknij w zdjęcie.

Spotkanie godne dwóch najlepszych drużyn grupy A.
Już w 2 minucie Susuł głową zdobył gola po rzucie rożnym wykonanym przez Pasionka. W odpowiedzi jeden z napastników Dunajca przestrzelił w dogodnej sytuacji. W 5 minucie strzał Jędrzejczyka wybronił z trudem bramkarz, a po kontrze rywali pojedynek sam na sam wygrał Sebastian Ropek.

W 7 minucie celnym strzałem głową wyrównał stan spotkania Dawid Surma. Ponowne prowadzenie dał Garbarni Biernacik z podania Jaroszyńskiego. W chwilę później mogło być 2-2, ale w sukurs Ropkowi przyszła poprzeczka.

W 13 minucie strzał Adama Tomaszewskiego padł łupem bramkarza, a w 15 minucie Jędrzejczyk strzelił nad poprzeczką po dobrej akcji i podaniu Michała Matyasika.

Po kontrze sądeczan "Ropi" kapitalną interwencją zapobiegł utracie gola przez Brązowych.

W końcówce dwukrotnie próbował swych sił Kozik, ale bramkarz Dunajca nie dał się zaskoczyć, a strzał Biernacika był minimalnie niecelny.
Na pięć sekund przed końcową syreną stan meczu wyrównał Paweł Dobosz, ale już wtedy było wiadomo, że to Garbarnia jest w finale.

4 TRZEBINIA 3 1 2:6

W meczu o 3 miejsce Dunajec Nowy Sącz pokonał Okocimskiego Brzesko 3:1.

FINAŁ

GARBARNIA - WISŁA Kraków 0:0, karne 2-1.

0-1 Adrian Wójcik, 1-1 Grzegorz Biernacik, 2-1 Patryk Pilch.

karnych nie strzelili Michał Susuł (G) oraz Mateusz Mlostek i Oskar Wąsikowski (W).

GARBARNIA: Damian Paździor, Sebastian Ropek - Grzegorz Biernacik , Michał Budek, Antoni Jaroszyński, Michał Kozik, Robert Łatka, Michał Matyasik, Paweł Pasionek, Michał Susuł, Adam Tomaszewski, Karol Jędrzejczyk, Patryk Pilch .

WISŁA: Mateusz Zając - Wiktor Maziarka, Kevin Kuźba, Jakub Janur, Dominik Gaudyn, Adam Bolek, Adrian Ryś, Arkadiusz Chlebowski, Mateusz Mlostek, Adrian Wójcik , Oskar Wąsikowski, Tomasz Kolanko.

Trener: Jacek Matyja.

Aby obejrzeć całą galerię zdjęć z meczu z Wisłą, kliknij w zdjęcie.

W spotkaniu finałowym Garbarnia spotkała się z faworyzowaną ekipą trenera Jacka Matyji. Oba zespoły awansowały do halowych Mistrzostw Małopolski po zajęciu dwóch pierwszych miejsc w Mistrzostwach Krakowa. Wisła jako mistrz, Garbarnia jako wicemistrz Grodu Kraka w kategorii juniorów młodszych.

W tamtych rozgrywkach w meczu pomiędzy tymi zespołami padł remis 1:1, z tym że Wisła wyrównała na kilkanaście sekund przed upływem regulaminowego czasu.

Nasza drużyna stoczyła zacięty pojedynek z wiślakami. Obaj rywale potraktowali się bardzo poważnie i podeszli do siebie z z wzajemnym respektem. W takich spotkaniach niekiedy jeden gol przesądza o zwycięstwie, wiec trudno się dziwić, że zawodnicy bardziej dbali o zabezpieczenie tyłów, niż decydowali się na brawurowe akcje ofensywne.

I właśnie w tym spotkaniu to Brązowi mieli dwie kapitalne sytuacje, które jednak nie przyniosły im powodzenia.

Już w 1 minucie strzał Michała Susuła z trudem obronił Mateusz Zając, a w 15 minucie kapitalna trójkowa akcja Jaroszyński - Kozik - Biernacik zakończyła się minimalnie niecelnym strzałem "Bercika".

Natomiast gra obronna Młodych Lwów była bez zarzutu, "Biała Gwiazda" miała zaledwie jedną groźną sytuację, w 18 minucie z kontrowersyjnego rzutu wolnego, niemiłosiernie zresztą sfuszerowanego przez wiślaków. Po bezbramkowym remisie o tytule Mistrza Małopolski musiały więc zadecydować rzuty karne.

Rzuty karne to zawsze loteria. Nie raz kibice byli świadkami niespodziewanych rozstrzygnięć i wojny nerwów pomiędzy zespołami.

Dlatego też trudno się dziwić łzom Michała Susuła po przestrzeleniu pierwszego "wapna".
Kiedy do siatki trafił Adrian Wójcik, w lepszej sytuacji była Wisła. Jednak później bramkarzowi "Białej Gwiazdy" nie dali żadnych szans  Grzegorz Biernacik i Patryk Pilch, natomiast Mateusz Mlostek i Oskar Wąsikowski  wogóle nie trafili w światło bramki (pierwszy strzelał obok, a drugi nad nią).

I tak łzy  smutku "Susiego" zamieniły się w łzy radości, a sam zawodnik oraz jego koledzy z drużyny wrócili z "piekła do nieba".

Juniorzy młodsi Garbarni odnieśli dziś wielki sukces i na trwałe wpisali się w najlepsze karty historii naszego Klubu.
Wielkie brawa dla zawodników i ich trenera, Stanisława Śliwy, który włożył mnóstwo pracy i zaangażowania w budowę tej drużyny.

Dziękujemy także kierownikowi zespołu, Krzysztofowi Torbie oraz fizjoterapeucie Panu Jurkowi Bielańskiemu, który towarzyszył "Chłopcom Śliwy" w Skotnikach.