WEEKEND JUNIORÓW MŁODSZYCH

ZWYCIĘSTWA NA KAŻDYM FRONCIE

 

24.11.2014 (AB)

 W sobotę 22 listopada 2014 ruszyły Halowe Mistrzostwa Krakowa Juniorów Młodszych (juniorzy starsi zainaugurują te rozgrywki za tydzień). Mecze rozgrywane są pod balonem Cracovii przy ul. Wielickiej. W 1 kolejce Garbarnia wygrała z Krakusem Nowa Huta 4:1. W tym samym dniu na Rydlówce podopieczni trenera Stanisława Śliwy pokonali w meczu kontrolnym zespół prowadzonej przez Andrzeja Niedzielana i Arkadiusza Radomskiego Akademii Piłkarskiej PROFI 6:3.

 

A w niedzielę 23 lipca oparta na juniorach młodszych Garbarni drużyna UKS Sobek Kraków wygrała pierwszy eliminacyjny turniej Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu U-16 w Kłaju.

 

 

HALOWE MISTRZOSTWA KRAKOWA JUNIORÓW MŁODSZYCH

ZWYCIĘSTWO NA DOBRY POCZĄTEK

 

 

KRAKUS Nowa Huta - GARBARNIA 1:4 (0:2)

0-1 Piotr Apostolski 6

0-2 Sebastian Sarga 25

0-3 Adam Jawor 39

0-4 Piotr Apostolski 46

1-4 Jan Bartoszek 47.

 

(dobrze) Radosław Wilk (KS Kraków).

 

KRAKUS: Witwicki - Bartoszek , Dolicki, Kołek, Korneluk, Nowak, Stępak, Zabrzeński, Żak, Zborowski.
Trener Robert Czub.

 

GARBARNIA: Biesiadecki - Dziedzic, Gubała, Jawor , Kowalski, Ochwat, Prochownik, Lipowski, Sarga , Lenik, Trojan, B. Baran, Witaszyk, Smolski, Pyś, Apostoslki .

Trener Stanisław Śliwa.

 

Piotr Apostolski otworzył wynik spotkania z Krakusem.

 

22.11.2014 (AB)

Zwycięstwem nad nowohuckim Krakusem zainaugurowali Halowe Mistrzostwa Krakowa juniorzy młodsi Garbarni. Jego rozmiary mogły być bardziej okazałe, gdyby Młode Lwy wykazały większą skuteczność. Dwa gole zdobył Piotr Apostolski, po jednym Adam Jawor i Sebastian Sarga. Mecz toczył się z widoczną przewagą Brązowych, ale że piłka halowa rządzi się swoimi prawami, to i Bartosz Biesiadecki miał co robić w bramce. Jego dobra postawa pomiędzy słupkami sprawiła, że rywale zdobyli tylko jednego gola.

 

Zdjęcia z meczu Pana Piotra Prochownika:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SPARING JUNIORÓW MŁODSZYCH

HAT-TRICK MAŁCZĘCIA,

BOLESNA KONTUZJA KRĘŻELOKA

 

 

 

GARBARNIA - AP PROFI Zielonki 6:3 (3:2)

0-1 Patryk Rząsa 3

1-1 Filip Małczęć 12

2-1 Filip Małczęć 20

2-2 Dawid Pachel 23 (samobójcza)

3-2 Filip Małczęć 27

4-2 Sebastian Sarga 46

4-3 Jakub Wrześniak 68

5-3 Łukasz Lenik 74

6-3 Łukasz Lenik 76.

 

(rewelacyjnie) Andrzej Niedzielan.

 

GARBARNIA: A. Baran (41 Testowany) - Jędrzejowski, Pachel , Trojan (41 Smolski), Witaszyk (41 Porębski) -
Antkiewicz (41 Paczka), Lipowski, Ochwat, Małczęć (41 Pyś) - Krężelok (41 Sarga ), Lenik .

Trener Stanisław Śliwa.

 

PROFI (skład wyjściowy): Niemczycki - Wonsik, Penszkal, Kowalczyk, Sudoł - Żychowicz, Jodłowski, Kieliś, Górski,
Rząsa - Wrześniak .

Trenerzy: Andrzej Niedzielan i Arkadiusz Radomski.

 

Filip Małczęć (z lewej) ustrzelił hat-tricka w sparingu z AP Profi.

 

22.11.2014 (AB)

Juniorzy młodsi Garbarni pokonali w rozegranym na Rydlówce sparingu rówieśników z Akademii Piłkarskiej PROFI, prowadzonej przez Andrzeja Niedzielana i Arkadiusza Radomskiego. Rezultat spotkania może być nieco mylący, gdyż przez długi czas na boisku trwała wzajemna wymiana ciosów, a ostateczne rozmiary zwycięstwa Brązowych przypieczętowały dwa gole Łukasza Lenika w końcowych minutach. Dobre występy zaliczyli także obaj bramkarze Garbarni. Zarówno interwencje Amadeusza Barana, jak i zawodnika testowanego w kilku przypadkach zapobiegły utracie goli przez gospodarzy.

 

Goście już w 3 minucie objęli prowadzenie: Patryk Rząsa wykorzystał niezdecydowanie garbarskiej obrony i pokonał Amadeusza Barana. Wyrównanie padło w 12. minucie. Piłkę po strzale Bartosza Krężeloka sparował na poprzeczkę Karol Niemczycki (bramkarz gości ma za sobą występy w drużynie z Ludwinowa), a ze skuteczną dobitką podążył Filip Małczęć. Ten sam zawodnik w 20. minucie przejął piłkę na 30 metrze i po indywidualnej akcji pokonał Niemczyckiego. W 23. minucie Dawid Pachel chcąc wybić piłkę po strzale Kacpra Jodłowskiego zrobił to tak niefortunnie, że nie dał swojemu bramkarzowi żadnych szans na obronę. W 27. minucie Małczęć trafił do bramki po raz trzeci w tym meczu: po otrzymaniu podania ze środka boiska, z narożnika pola karnego przelobował wychodzącego z bramki golkipera gości.

 

W 46. minucie Sebastian Sarga przejął piłkę, która padła łupem obrońców Profi po dobrej akcji Patryka Paczki i podwyższył prowadzenie Młodych Lwów. W 62. minucie Paczka strzelił o centymetry obok słupka, a w 65. skutecznie lobował Niemczyckiego, jednak piłka trafiła w słupek. W 68. minucie padł gol dla drużyny z Zielonek: Jakub Wrześniak wykorzystał błąd obrońcy gospodarzy i pokonał bramkarza, który w tej sytuacji był bez szans.

 

W 74. minucie Mikołaj Pyś przejął piłkę w strefie obronnej rywala i oddał mocny strzał, po którym Niemczycki odbił ją przed siebie. Czujnością w tej sytuacji wykazał się Łukasz Lenik, który dopadł do futbolówki i skierował ją do bramki obok lezącego obrońcy gości.

 

W 76. minucie za złapanie przez bramkarza piłki rękoma, po podaniu od własnego zawodnika, Młode Lwy wykonywały rzut wolny pośredni z 5 metrów. Sebastian Sarga wyłożył piłkę Lenikowi, który ustalił ostateczny rezultat.

 

Minutę po tym golu bardzo nieprzyjemna i bolesna kontuzja przydarzyła się Bartoszowi Krężelokowi, który został ponownie wpuszczony na boisko. Po wyskoku do piłki upadł on na ziemię tak nieszczęśliwie, że - jak się później okazało - zwichnął rzepkę. Koledzy z drużyny znieśli Bartka na noszach do szatni, interweniowała także karetka pogotowia, która zabrała zawodnika Garbarni do szpitala. Młody piłkarz ma już nogę w szynie, ból minął, a pierwsze rokowania co do powrotu do pełnej sprawności nie są najgorsze. Ze swej strony życzymy Bartkowi, aby te rokowania się spełniły.

 

Drużyna gospodarzy, która nie wystąpiła w najmocniejszym składzie (kilka godzin wcześniej Brązowi rozegrali pierwszy mecz w Halowych Mistrzostwach Krakowa, pokonując Krakusa Nowa Huta 4:1), poradziła sobie z dobrze prezentującym się na boisku rywalem.

 

Sparing sędziował Andrzej Niedzielan i z całkowicie czystym sumieniem można napisać, że wystawiona mu na wstępie ocena nie jest ani odrobinę przesadzona. Ale przecież nie należy się dziwić, że zawodnik mający w swojej karierze występy w takich klubach jak Górnik Zabrze, holenderski NEC Nijmegen, Wisła Kraków, Ruch Chorzów czy Cracovia doskonale czuje grę i rozumie, że to piłkarze są głównymi aktorami na boisku.

 

Zdjęcia z meczu Pana Piotra Prochownika:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI W FUTSALU (U-16)

UKS SOBEK Z KOMPLETEM PUNKTÓW PO PIERWSZYM TURNIEJU

 

23.11.2014 (AB)

 W niedzielę 23 listopada 2014 w Kłaju odbył się pierwszy turniej eliminacyjny grupy V Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu w kategorii Under-16. Udział wzięły zespoły Sprinter Kłaj, SCHLF Chrzanów, UKS II LO Chrzanów oraz UKS Sobek Kraków.

 

Uczniowski Klub Sportowy Sobek, działający przy II LO im. Jana III Sobieskiego w Krakowie, po raz drugi z rzędu (rozgrywki odbywają się w cyklu corocznym), wystawił drużynę opartą na juniorach młodszych Garbarni, z których kilku (Piotr Apostolski, Adam Jawor, Bartosz Gubała i Rafał Witaszyk) jest uczniami tejże szkoły.

 

Cztery wymienione zespoły rozegrają jeszcze trzy turnieje (każdy zespół będzie gospodarzem jednego z nich), a dwie najlepsze drużyny uzyskają awans do ogólnopolskich finałów, które odbędą się w Toruniu.

 

Dzisiejszy Turniej zakończył się zdecydowanym zwycięstwem UKS Sobek Kraków, który wygrał wszystkie spotkania, mimo iż w każdym z nich przegrywał na początku po 0-1. To dopiero pierwszy z czterech turniejów eliminacyjnych i droga do wyjścia z grupy jeszcze daleka, ale mały krok w tym kierunku został zrobiony.

 

Wyniki dzisiejszych meczów:

 

14:00 Sprinter Kłaj - UKS II LO Chrzanów 1:3

14:50 SCHLF Chrzanów - UKS Sobek Kraków 1:2

15:30 Sprinter Kłaj - UKS Sobek Kraków 3:5

16:20 UKS II LO Chrzanów - SCHLF Chrzanów 1:6

17:10 Sprinter Kłaj - SCHLF Chrzanów 4:2

18:00 UKS II LO Chrzanów - UKS Sobek Kraków 3:7

 

TABELA PO I TURNIEJU:

 

1 UKS SOBEK KRAKÓW 3 9 14-7

2 SCHLF CHRZANÓW 3 3 9-7

3 SPRINTER KŁAJ 3 3 8-10

4 UKS II LO CHRZANÓW 3 3 7-14

 

Mecze sędziowali Panowie: Mariusz Krupa, Wojciech Curyło i Łukasz Chowaniec (KS Kraków).

 

Najwięcej goli dla UKS Sobek zdobył Adam Jawor - 6. Kolejny turniej eliminacyjny odbędzie się w niedzielę 30 listopada w Krakowie. Więcej szczegółów wkrótce.

 

 

 

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

Sponsor II Drużyny

Sponsor najmłodszych piłkarzy


Partnerzy medialni