HALOWE MISTRZOSTWA KRAKOWA JUNIORÓW STARSZYCH

MOCNY AKCENT BRĄZOWYCH, "ZAJAWA" W ROLI GŁÓWNEJ

HUTNIK - GARBARNIA 2:3 (1:1)

1-0 Bartłomiej Chlebda 15', 1-1 Bartłomiej Chlebda 17' (samobójcza), 1-2 Paweł Rojek 27', 2-2 Szymon Żelasko 45', 2-3 Jan Barabasz 47'.

Kamil Sikora.

HUTNIK: Tomasz Jacaszek (Kacper Martyka) - Filip Cyganek, Bartłomiej Chlebda , Grzegorz Silczuk, Paweł Zieliński, Jakub Orłowski, Patryk Jaskólski, Szymon Żelasko , Łukasz Murzyn, Karol Madej, Kamil Butkiewicz, Sławomir Zdrzyłowski, Łukasz Kawa, Łukasz Gruca, Bartłomiej Króliczak, Kacper Kyrcz, Piotr Klima.

GARBARNIA: Jakub Zawartka - Jakub Kopeć, Paweł Rojek , Piotr Śwituszak, Piotr Kaczor, Jan Barabasz , Piotr Ropek, Jan Zygmunt, Bartosz Gawor, Michał Homoncik, Mateusz Ząbczyk, Marcin Mucha, Piotr Dolczak, Jędrzej Zegarek, Grzegorz Torba, Tomasz Chmura.

Po zaciętym boju Młode Lwy pokonały Hutnika w ostatnim spotkaniu Halowych Mistrzostw Krakowa.

23.02.2013 (AB)

Juniorzy starsi Garbarni mocnym akcentem zakończyli rozgrywki w ramach Halowych Mistrzostw Krakowa.
Po zaciętym, szybkim i stojącym na dobrym poziomie spotkaniu z Hutnikiem zeszli z boiska jako zwycięzcy. Zapewne tak by się nie stało, gdyby nie postawa bramkarza Młodych Lwów, Jakuba Zawartki. Bronił on bowiem dzisiaj jak w transie, w kilkunastu sytuacjach ratując swój zespół od utraty gola.

"Zajawa" obronił nawet rzut karny (w 32 minucie z "wapna" nie zdołał go pokonać Paweł Zieliński), i swoją postawą przyczynił się do sukcesu zespołu trenera Roberta Włodarza.

Już w 2 minucie Brązowi mogli objąć prowadzenie, ale szybka akcja trójkowa Piotr Śwituszak - Jan Barabasz - Paweł Rojek skończyła się groźnym, aczkolwiek niecelnym strzałem tego ostatniego. Chwilę później pod bramką Zawartki doszło do bliźniaczej akcji w wykonaniu zawodników Hutnika.

W 6 i 7 minucie "Zajawa" wykazał się doskonałymi interwencjami w sytuacjach  "sam na sam" z piłkarzami z Nowej Huty. Te dwie interwencje mocno rozgrzały naszego golkipera, który stopował akcje mającego przewagę w polu rywala. W 11 minucie Kuba końcami palców przeniósł piłkę nad poprzeczką po strzale Bartłomieja Króliczaka, a trzy minuty później wybronił piłkę w konfrontacji oko w oko z Pawłem Zielińskim.

W 15 minucie strzałem zza pola karnego Bartłomiej Chlebda pokonał "Zajawę", jednak bramkarz Garbarni nie był jedynym zawodnikiem stojącym między słupkami pokonanym przez Chlebdę w tym meczu.

W 17 minucie po akcji Śwituszaka i odbiciu piłki przez Tomasza Jacaszka, mocno naciskany przez Barabasza Chlebda pechowo zaskoczył także i własnego golkipera.

W 19 minucie Zawartka broni strzał Łukasza Murzyna, a w 22 minucie w jednej sytuacji obronił strzał i dobitkę po groźnym ataku juniorów Hutnika.

W drugiej połowie Brązowi szybko objęli prowadzenie, po dograniu Barabasza piłkę do bramki skierował Rojek. W 32 minucie sędzia (chyba zbyt pochopnie, dając się nabrać na teatralny upadek jednego z graczy Hutnika) podyktował rzut karny. Zawartka i tym razem wyczuł intencję Zielińskiego i wyłapał piłkę po jego strzale.

Hutnicy wytrwale dążyli do zdobycia wyrównania, jednak Zawartka znów był na posterunku, kapitalnie broniąc ich strzały (między innymi Pawła Zielińskiego  w 42 minucie i Filipa Cyganka w 43).

W 44 minucie po strzale Jana Zygmunta, do którego zagrywał Michał Homoncik, bramkarz Hutnika sparował piłkę na róg.

W 45 minucie Szymon Żelasko sfinalizował skutecznie atak rywali.

Wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów. Jednak w 47 minucie Barabasz zdołał ulokować piłkę w bramce Kacpra Martyki.

Drużyna z Nowej Huty dążyła do wyrównania, trener Hutnika wycofał nawet bramkarza, jednak Brązowi nie dali sobie już wydrzeć zwycięstwa. W 49 minucie mogli nawet zwiększyć jego rozmiary, ale piłki zagranej przez Rojka nie sięgnął tuż przy słupku Homoncik.

Polecamy zdjęcia i skrót filmowy z meczu autorstwa niezawodnej Urszuli Rymarczyk: