1-0 Krzysztof Kalemba 90 (karny).

Sebastian Załęski oraz Marek Witoń i Łukasz Ryfa.

Arbiter techniczny: Paweł Gwiazda (wszyscy Mazowiecki ZPN).

Łukasz Pietras, Krzysztof Kalemba, Szymon Kiebzak - Piotr Kołc, Piotr Okuniewicz, Łukasz Nadolski, Dawid Leleń, Mateusz Goerke.

GARBARNIA: Marcin Cabaj - Michał Mistrzyk, Arkadiusz Garzeł, Krzysztof Kalemba , Damian Nieśmiałowski - Filip Wójcik (63 Michał Kitliński), Łukasz Pietras , Wojciech Wojcieszyński (81 Karol Kostrubała), Szymon Kiebzak , Serhij Krykun - Patryk Serafin (76 Tomasz Liput).

GRYF: Dawid Leleń - Radosław Regliński, Krzysztof Wicki, Marcin Banaszak, Mateusz Goerke - Mikołaj Gabor (65 Jakub Ptak), Łukasz Nadolski , Piotr Kołc , Jacek Wicon, Rafał Maciejewski (52 Piotr Okuniewicz ) - Hieronim Gierszewski.

16.09.2017 Relacja Pana Jerzego Cierpiatki:

W takich sytuacjach mawia się, że o stylu odniesionego zwycięstwa zapomni się najpóźniej jutro rano. Za to trzech punktów na koncie nie odbierze nikt. Całkowita racja…

W trudnej, zwłaszcza dla beniaminka, drugoligowej rywalizacji trzeba przede wszystkim systematycznie powiększać dorobek. Garbarnia to konsekwentnie czyni, dzisiaj też. Po dramatycznej końcówce spotkania z Gryfem Wejherowo „Brązowi” zaksięgowali czwarte zwycięstwo w sezonie 2017/18. To kolejny dowód solidnego traktowania tematu pod tytułem „Spokojna zima”, choć do tego jeszcze bardzo daleko. Nie tylko w kalendarzu.

Podstawowy problem, z jaki musi się ostatnio zderzać Mirosław Hajdo przy ustalania wyjściowego składu to kontuzje napastników. Ogar pojawił się dziś na stadionie, w bucie ortopedycznym na lewej stopie… To skutek taktycznego faulu Januszkiewicza w niedawnym meczu z Gwardią Koszalin. Jeszcze przed rozpoczęciem meczu, wraz z defensorem Borovićaninem robili przebieżki na treningowym boisku Siedlarz i Ciesielski, ale o uwzględnieniu ich w meczowej „18” nie było mowy. Z konieczności zagrał na szpicy Kiebzak, za którego plecami operował Serafin.

Było pewne, że ze sforsowaniem defensywy gości będzie zatem ciężko.

Na wszystko jednak można znaleźć sposób, albo jak kto woli: antidotum. Zwartość szyków obronnych drużyny z Wejherowa starano się osłabiać akcjami oskrzydlającymi. Było ich do pauzy sporo, niektóre rozwijały się całkiem obiecująco, ale błąd tkwił w finalnym stadium. Albo dogrywano piłkę z bocznych sektorów boiska za mocno, albo brakowało „czucia bluesa” przez zawodników nabiegających na piłkę. Również w sensie pójścia na całość, czyli na wślizgu. Innym zauważalnym mankamentem było gubienie rytmu akcji w chwilach, kiedy zamiast ich przyspieszania (bo zdążono już zyskać teren…) nagle i bez konkretnej potrzeby je spowalniano.

Tak czy inaczej, Gryf miał konkretne powody, aby bezbramkowy stan po trzech pierwszych kwadransach przyjąć z zadowoleniem. Wystarczyło bowiem, aby przykładowo Krykun doszedł do pierwszorzędnego dogrania piłki przez Mistrzyka, albo ktoś zamienił na gola niemal idealną próbę asysty podjętą przez Kiebzaka. Aktywa gości w tej fazie gry można skwitować milczeniem.

Inaczej było w 63. minucie. Chwilę wcześniej Wojcieszyński uderzył nieco za wysoko z wolnego. Gryf błyskawicznie zrewanżował się dogodną sytuacją Gierszewskiego, który strzelił nad poprzeczką. W 71. minucie, po niezłej awanturze na przedpolu Cabaja, żółtymi kartkami zostali ukarani Kalemba (Garbarnia) oraz Okuniewicz (Gryf). Wkrótce obaj mieli sporo szczęścia, że mogli kontynuować udział w meczu. Kalemba po zagraniu faul, a Okuniewicz przy próbie wymuszenia karnego za urojony faul ze strony Nieśmiałowskiego. Kartkowej recydywy obu udało się uniknąć.

Akcjom Garbarni, choć znacznie rzadszym niż do przerwy, wciąż brakowało wykończenia. Bez wątpienia najbardziej przekonujący był piękny strzał Mistrzyka, piłka minimalnie przeszła nad celem, a efektem rykoszetowej zmiany kierunku był tylko korner. Z kolei nad poprzeczką bramki Cabaja ponownie uderzył Gierszewski.

Nadeszła 90. minuta i nagle zrobiło się goręcej niż w piekle. Kitliński w obrębie „16” zdołał uprzedzić opiekuna, ten bez przesady z ostrością interwencji spowodował upadek napastnika Garbarni. Arbiter wskazał na „wapno”, ta niewątpliwie kontrowersyjna decyzja wywołała zmasowany protest ze strony gości. Posypały się kartki (Kiebzak - Nadolski, Leleń) i dopiero trzy minuty po zaistnieniu incydentu Kalemba podbiegł do piłki ustawionej na 11. metrze. Egzekucja była jak z podręcznika kata. Bezlitosna, nie pozostawiająca skazanemu żadnych szans, że przeżyje.

A jednak, w okolicznościach wręcz upiornych, mogło dojść do zmartwychwstania…

Skaczący do górnej piłki Garzeł został bezpardonowo potraktowany łokciem i upadł na murawę. Zdumiewało wszak coś zupełnie innego: podyktowanie rzutu wolnego na korzyść … Gryfa. Remis mógł mu uratować Kołc, ale z 16 metrów uderzył za wysoko. Jakby nie chciał skorzystać z prezentu, choć intencje miał pewnikiem całkiem inne…

STRZELCY GOLI PO 9 KOLEJKACH (15)

3 - Serhii Krykun, Tomasz Ogar

2 - Patryk Serafin,

1 - Petar Borovićanin, Arkadiusz Garzeł, Krzysztof Kalemba, Michał Mistrzyk, Marcin Siedlarz,

Wojciech Wojcieszyński, Filip Wójcik

Obszerny skrót spotkania i konferencja prasowa:

>>>3 kolejka: Garbarnia - Siarka Tarnobrzeg 3:1 (1:0) - zdjęcia, skrót TVP Kraków 3<<<

>>>2 kolejka: GKS Bełchatów - Garbarnia 3:1 (2:1) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

>>>1 kolejka: Radomiak Radom - Garbarnia 1:0 (0:0) - zdjęcia, skrót filmowy<<<