V Liga

 GARBARNIA II - GRĘBAŁOWIANKA 2:0 (1:0)

 1-0 Przemysław Gruchacz 36, 2-0 Dawid Palej 75.

 

Piotr Kaczmarek oraz Michał Krzyżak i Jakub Molenda.

Łukasz Machno - Dominik Karaś.

 

GARBARNIA II: Szwiec - Krzeszowiak (70 Kaim), Wlazło, Haxhijaj, Byrski - Gruchacz , Machno (64 Przysiężniak), Wajda, Mirończuk - Ząbczyk (88 Pilch), Palej .
 

GRĘBAŁOWIANKA:  Marosek - Mogielnicki, Bujak, Kubik, Gawin, M. Kwater (46 St. Kwater), Karaś (74 Gregorczyk), Krawczyk, Paszkot (74 Wilk), Cecuga (74 Walczak), Pikuła.

 


Przemysław Gruchacz strzałem z 25 metrów otworzył wynik spotkania.

 

 1.05.2013 AB
Ważne z perspektywy utrzymania się w klasie okręgowej zwycięstwo odniosła dziś nad Grębałowianką drużyna Garbarni II. Pierwszy zespół Młodych Lwów wyjechał rano na drugoligowy mecz z Resovią, równolegle toczyło się spotkanie juniorów starszych Garbarni w Zabierzowie, stąd skład drużyny trenera Stanisława Śliwy nie powalał (przynajmniej przed zawodami) na kolana. Jeszcze raz jednak okazało się, że na boisku nazwiska nie grają…

 

Pewnym punktem zespołu Brązowych był jak zawsze w wiosennych spotkaniach rezerwy Martin Szwiec. W 17 minucie, przy stanie 0-0, wykazał się niesamowitym refleksem przy obronie strzału Mariusza Kwatera. Piłka odbiła się jeszcze rykoszetem do Macieja Wlazły, golkiper Garbarni już przemieszczał się w inne miejsce swojego przedpola, ale zdołał zareagować i sparować futbolówkę tuż przy słupku na rzut rożny.

 

Prowadzenie dla Garbarni II uzyskał w 36 minucie Przemysław Gruchacz, który otrzymał podanie od Mateusza Ząbczyka na prawym skrzydle i …”gruchnął” z 25 metrów, a piłka wpadła do siatki niemal w samo okienko.

 

Druga połowa rozpoczęła się tak, jak można się było tego spodziewać, czyli od ataków goniącej wynik Grębałowianki. Małym przerywnikiem był rzut wolny dla Garbarni z linii pola karnego w 50 minucie, po którym Piotr Wajda strzelił minimalnie obok słupka. Pomiędzy 60 a 70 minutą na przedpolu Garbarni było bardzo groźnie, goście wykonywali w tym czasie kilka rzutów rożnych. Kilka razy interweniował Szwiec, w dobrym stylu przenosząc piłkę ponad poprzeczką. W 69 minucie sam na sam z bramkarzem Garbarni znalazł się Sebastian Pikuła, ale Martin Szwiec ponownie pokazał klasę w tej sytuacji.

 

W 75 minucie piłkę przejęli w środkowej strefie boiska Garbarze, Mateusz Ząbczyk wyprowadził wzorcową kontrę i idealnie wyłożył piłkę Dawidowi Palejowi, który zdobył drugiego gola dla gospodarzy.

 

Zawodnicy Garbarni II skoncentrowali się od tego momentu na zabezpieczeniu tyłów. Dobrze radzili sobie z rozbijaniem ataków Grębałowianki defensorzy gospodarzy, kierowani przez Gjetijana Haxhijaja. Jeszcze w 84 minucie szansę na gola dla swojego zespołu miał Sebastian Gregorczyk, ale strzelił nad poprzeczką bramki Szwieca.

 

 - Jestem bardzo zadowolony z postawy swoich zawodników. Nie było w naszym zespole słabych punktów, a każdy z piłkarzy dał z siebie wszystko dla dobra drużyny. - powiedział po meczu trener garbarskich rezerw, Stanisław Śliwa – Cieszą zdobyte punkty, ale jeszcze bardziej zaangażowanie chłopaków na boisku.

 

Następne spotkanie Garbarnia II rozegra już w piątek 3 maja o godzinie 18:00 z Prądniczanką. Mecz zostanie rozegrany na boisku rywali przy ul. Boboli 5.

 

Zdjęcia z meczu AB i MC:

 

 

Zobacz też:

>>>Garbarnia II - Clepardia 2-1<<<

 Galerie zdjęć

KIBICÓW  wspiera
MagilloPartnerzy medialni
Sportowe TempoMAŁOPOLSKA TV

 

Brązowo Biali

LifeSportScena Kraków