III LIGA

GARBARZE ZNÓW POD KRESKĄ...

 

 

GRANAT Skarżysko-Kamienna - GARBARNIA 2-1 (1-0)

1-0 Bartłomiej Michalski 2

2-0 Dawid Sala 62 karny

2-1 Krzysztof Kalemba 90-+1 wolny.

Damian Niebudek oraz Piotr Kaczmarczyk i Rafał Kowalski (Kielce).

Styczyński - Nowak, Pluta, Pawłowicz, Kalemba.

Widzów 200.

 

GRANAT: P. Michalski - Ostrowski, Gębura, Styczyński , Kupczyk, Sala , B. Michalski (87 Chrzanowski), Imiela (68 Mianowany), Smolarczyk, J. Kowalski (72 Dziubek), Fryc (58 Malinowski).

 

GARBARNIA:  Sypniewski - Kalicki (46 Wcisło), Pluta , M. Kowalski, Pawłowicz - Mizia (46 Kalemba ), Nowak , Baliga (58 Piszczek), Kaczor - Siedlarz, M. Górecki (86 Borla).

 

17.08.2014 (JC)

 Po falstarcie w Kielcach (1:2 z rezerwami Korony) ponieśli „Brązowi” następną porażkę wyjazdową. Tym razem w Skarżysku-Kamiennej. W konfrontacji z mistrzem poprzedniego sezonu III ligi małopolsko-świętokrzyskiej ulegli Granatowi w identycznych rozmiarach, co Koronie II. Nie takiego rozpoczęcia sezonu oczekiwano na Rydlówce…

 

 W poprzednim sezonie, jeszcze drugoligowym, koszmarem „Garbarzy” były szybko ponoszone straty bramkowe. Klasę niżej jest niestety podobnie. Granat uzyskał prowadzenie już w 2. minucie, czyli błyskawicznie. Na murawie poślizgnął się Kalicki, a w końcowym stadium akcji i po wycofaniu piłki na 15. metr B. Michalski popisał się kapitalnym strzałem.

 

Tak doskonały start podbudował gospodarzy, którzy przez 20-25 minut mieli więcej do powiedzenia. „Brązowi” dopiero w ostatnim kwadransie stali się groźni. Po strzale Kaczora piłka trafiła w słupek, zaś Siedlarz uderzył blisko celu.

 

Wydawało się, że to będzie dobry omen na poprawę sytuacji. Tym bardziej, że w 54. minucie Siedlarz ostro strzelił, P. Michalski sparował piłkę na poprzeczkę, która ostatecznie wylądowała na kornerze. W 62. minucie Granat znów miał powody do radości. Błąd w przyjęciu piłki popełnił Pawłowicz, konsekwencją było popełnienie faulu w obrębie „16”. Decyzja arbitra nie budziła wątpliwości, a Sala wykorzystał „jedenastkę”.

 

Kontry gospodarzy po przerwie były niebezpieczne, w kilku sytuacjach trzeba było na przedpolu bramki Garbarni bić na alarm. Ta też miała swoje okazje, m. in. Wcisło i Kaczor. Już w przedłużonym czasie meczu Kalemba potężnie huknął z wolnego, po wyłamaniu rąk bramkarza piłka wylądowała w siatce. Ale to tylko kosmetycznie zmieniło wynik.

 

Cała relacja:

 

Czytaj także:

 

>>>III Liga: Korona II Kielce - Garbarnia 2-1 (1-0) - relacja, zdjęcia<<<

 

Marcin Siedlarz w meczu w Kielcach z Koroną II zdobył pierwszego gola dla Młodych Lwów w nowym sezonie.

 

 

 

 Galerie zdjęć

Sponsor najmłodszych piłkarzy


Partnerzy medialni
Sportowe Tempo

LifeSport