MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH
ŚWIETNY FINISZ GARBARZY

 

 

GARBARNIA - GÓRNIK Wieliczka 3:1 (1:0)

1-0 Kulanica (15'), 1-1 Wyroba (50'), 2-1 Kasprzak (84' głową), 3-1 Kulanica (88').

 

Mariusz Kucia oraz Mariusz Aleksa i Mariusz Wawrzeń.

Piechówka, Homoncik (Garbarnia) - Rudzik, Wyroba (Górnik).

 

 GARBARNIA: Bruzda - Mucha, Piechówka , Wlazło, Krajewski, Wilk (57 Kaczor), Kulanica , Stolarski (67 Ząbczyk), Kasprzak , Marut, M. Homoncik .

 

GÓRNIK: Papież - Żak, Habuda, Wyroba , Mazur (46 Machna), Bułat, Gabryś, Rudzik , Ślęczka, Rajczyk (46 Juras), Szot.

 


Damian Kulanica otworzył i zamknął wynik tego spotkania.

 

1.05.2012 (cst)

Wynik otworzył Kulanica, który strzałem z pierwszej piłki zamknął akcję Wlazłego (daleki przerzut) i Wilka (dośrodkowanie). Garbarze do pauzy zdecydowanie przeważali, ale po zmianie stron więcej do powiedzenia przez 30 minut mieli wieliczanie. Drużyna Piotra Pasternaka szybko wyrównała, po błędzie Bruzdy. W 50. minucie Wyroba egzekwował rzut wolny z odległości około 40 metrów. Wyglądało to bardziej na dośrodkowanie, ale daleko wysunięty Bruzda po okrzyku „moja” przepuścił piłkę do siatki. Powodem tego błędu było złe obliczenie dystansu.

 

 W 74. minucie goście mogli wyjść na prowadzenie. Rudzik miną w polu karnym Bruzdę i kierował piłkę do siatki, ale Krajewski w ostatniej chwili uratował Garbarzy. Piłka wciąż była jednak w posiadaniu Górnika, Rudzik centrował do idealnie ustawionego Jurasa, lecz Bruzda desperacko wyłapał piłkę. Gdyby było inaczej, dla Górnika niechybnie padłby drugi gol.  

 

 Ale to Garbarnia wygrała mecz. Za chwilę Kasprzak bardzo ładnie uderzył z rzutu wolnego, Papież interweniował kapitalnie. W 84. minucie Kaczor przyziemnie zacentrował z prawego skrzydła, zaś Kasprzak „szczupakiem” trafił do siatki. Wynik ustalił Kulanica, który po prostopadłym podaniu Maruta ograł obrońcę i nieuchronnie huknął w górny róg.

 

- Było sporo nerwów, Górnik postawił nam po pauzie twarde warunki. Naszym juniorom dawał się we znaki upał, a także to, iż dwa dni wcześniej musieli toczyć w osłabieniu liczebnym bardzo trudny mecz z Hutnikiem. Najważniejsze jednak, że ostatnie słowo należało do nas - powiedział trener Garbarni, Robert Włodarz.
- No, a punkty zostały na Rydlówce... - sentencjonalnie dopowiedział kierownik drużyny, Jerzy Wojciechowski.

 

 

Zdjęcia z meczu (AB):
Galerie zdjęć

Serwis wspiera
Zoo ArtPartnerzy medialni
Sportowe TempoKIKS TVMoje Miasto KrakówBrązowo Biali