Gorzka pigułka Marka Motyki

BOLESNA LEKCJA 

GARBARNIA - UNIA TARNÓW 1:4 (1:2)

 1-0 Broź 14, karny; 1-1 Popiela 17, karny; 1-2 Wróbel 23; 1-3 Fałowski 55; 1-4 Fałowski 71.

 

Jarosław Przybył oraz Daniel Szpila i Tomasz Felusiak (Opole).

Arbiter techniczny: Łukasz Marek (Kraków).

  Pluta, Leszczak, Siedlarz - Popiela, Jamróg, Fałowski.

 

 Widzów 800 (w tym bardzo liczna grupa połączonych sił Unii i Wisły).

 

 GARBARNIA: Widawski - Haxihjaj (65 Kalicki), Ryś, Pluta , Kalemba, Leszczak (75 Piechówka), Siedlarz , Uwakwe, Rado (75 Stokłosa), Broź , Nwachukwu (58 Metz).

 

UNIA: Libera - Jamróg (76 Ślęzak), Pawlak, Furmański, Węgrzyn, Drozdowicz, Kazik, Popiela (86 Wilk), Witek,
Wróbel (72 Adamski), Fałowski (89 Szczerba).

 


Sebastian Leszczak często był zatrzymywany przez rywali w ten sposób...

 

25.08.2012 Relacja Pana Jerzego Cierpiatki:

 Tarnowskie „Jaskółki” zdecydowanie wygrały dziś wyjazdowy mecz z krakowskimi „Garbarzami”. To już trzecia z rzędu porażka Garbarni u siebie. Passa iście fatalna…

 

 W roli trenera Garbarni zadebiutował Marek Motyka, który zastąpił na tym stanowisku Krzysztofa Bukalskiego. Zaczęło się obiecująco, bo gospodarze szybko objęli prowadzenie. Unia jednak odpowiedziała błyskawicznie, a w dalszej fazie gry bezlitośnie wykorzystywała szkolne błędy popełniane przez defensorów „Brązowych”.

 

Krótko po pierwszym gwizdku nad poprzeczką strzelał Nwachukwu. Ten sam zawodnik w 14. minucie otrzymał podanie od Rady i został sfaulowany przez Pawlaka. Broź nieuchronnie wyegzekwował „11”. Unia wcale nie czekała z rewanżem. Kazik kapitalnie przymierzył z wolnego, piłka trafiła w poprzeczkę, zaś dobitka Witka nie odniosła pożądanego skutku. Arbiter jednak uznał - mocno kontrowersyjnie - że Witek był faulowany przez Plutę. Popiela z 11 metrów pewnie trafił do siatki i było 1-1.

 

Po zagraniu Kalemby zbyt słabo strzelał Rado, za to chwilę później Wróbel doszedł do czystej pozycji i popisał się nienagannym technicznie lobem. Szarża Siedlarza lewym skrzydłem zakończyła się kornerem, z kolei po sfaulowaniu Brozia przez Jamroga arbiter podyktował tylko rzut wolny, choć z wysokości trybun wyglądało, że przewinienie miało miejsce już w obrębie „16”. Garbarnia doczekała się za moment nowego rzutu rożnego. Rozegrano go fatalnie, po stracie piłki przez Siedlarza Unia wyprowadziła groźną kontrakcję.

 

Cała relacja:

 

Zdjęcia Tomasza Burdy:

 

Materiały filmowe Małopolska TV:

 

 

 

 Galerie zdjęć

Serwis wspiera
Zoo ArtPartnerzy medialni
Sportowe TempoKIKS TVMoje Miasto KrakówBrązowo Biali