GARBARNIA II - AP 2011 Zabierzów 2:0 (2:0)

1-0 Ifeanyi Nwachukwu 10, 2-0 Łukasz Machno 39.

GARBARNIA II: Jękot - Gawor , Wlazło, Kalemba, Bajołek - Nwachukwu (46 Zelek, 73 Englert), Abdalla,
 Machno , Gruchacz - Kaczor (46 Talaga), Kozieł
(46 Palej).

AP: Szarek - Owczarczyk, Krauz , Matys, Ruszkiewicz, Królikowski, Więckowski , Kowalik (55 Zalewski ), Kajak, Plewa, Salamon.

Przy piłce Łukasz Machno, strzelec drugiego gola dla Garbarni z ...40 metrów - foto archiwum.

26.05.2013 AB

Przed tygodniem Garbarnia II postawiła się Zieleńczance na jej własnym boisku, remisując w Zielonkach 3:3. Dziś Młode Lwy pokonały na Rydlówce Akademię Piłkarską 2011 z Zabierzowa. W obu przypadkach rywale Brązowych po spotkaniach z nimi stracili fotel lidera I grupy krakowskiej klasy okręgowej.

Zwycięstwo nie przyszło podopiecznym trenera Stanisława Śliwy łatwo, bowiem zawodnicy AP potwierdzili, że w piłkę grać umieją. Ich celem było zwycięstwo, jednak Garbarze wykorzystali swoje sytuacje niemal perfekcyjnie.
W 10 minucie po przejęciu piłki w środku pola Przemysław Gruchacz przeprowadził akcję na lewym skrzydle i zagrał do Krzysztofa Kozieła. Ten pogubił się nieco w polu karnym, ale zdołał odegrać piłkę do „Toniego” Nwachukwu, który pokonał bramkarza AP po raz pierwszy.

W 13 minucie Adrian Jękot uprzedził w polu karnym Wojciecha Salamona, a w 15 minucie obronił groźny strzał zza linii pola karnego Piotra Więckowskiego. Były to najbardziej klarowne okazje gości w tym spotkaniu.

Drugiego gola dla rezerwistów Garbarni zdobył zaskakującym, precyzyjnym strzałem z …40 metrów Łukasz Machno. Oskarowi Szarkowi zabrakło kilku centymetrów do sięgnięcia piłki, a ta wpadła do bramki wraz z interweniującym jeszcze obrońcą gości. Bramka godna filmowej kamery…

W 44 minucie karnego po faulu Szarka na Nwachukwu nie wykorzystał Krzysztof Kalemba. Po jego "atomowym" strzale piłka trafiła w poprzeczkę i wyszła poza plac gry.

W drugiej połowie zawodnicy AP dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu, jednak Garbarze umiejętnie radzili sobie z rozbijaniem ich ataków. W 65 minucie akcję oskrzydlającą przeprowadził na prawej stronie Machno, dośrodkował w pole karne, ale strzał Gruchacza wybił na rzut rożny obrońca gości. Na czystą pozycję wychodził w tej sytuacji Kamil Bajołek, ale nie doczekał się podania od kolegi.

Zwycięstwo z liderem znacznie przybliżyło Garbarnię II do w miarę spokojnego utrzymania się w V lidze. Z powodu napiętego terminarza piłkarzy z Ludwinowa kilku z nich wystąpiło na innych niż nominalne pozycjach, tym bardziej cenny jest ich dzisiejszy sukces.