Małopolska Liga Juniorów Starszych

NIE UDAŁO SIĘ WYRÓWNAĆ PO PRZERWIE

 

 

SMS Kraków - GARBARNIA 1:0 (1:0)

1-0 Adrian Chłoń (18).

(bez zarzutu) Dariusz Mirek oraz Zbigniew Marszałek i Paweł Sikora.

Krajewski (Garbarnia).

Kret (SMS, 53 minuta).

 

 SMS: Janas – Antolak (46 Kawula), Kret , Suchan, Wróbel – Sadecki, Mrożek (80 Gąsiorek), Rudziński (46 Krówczyński), Łoś (55 Kantor)– Chłoń (55 Drozd), Ogorzały (65 Musiał).

 

GARBARNIA: Zawartka – Rojek (46 Kozak), Ropek, Mucha (68 Zegarek), Krajewski – Barabasz (82 Chmura), Kopeć, Kaczor (86 Śwituszak), Kulanica (80 Torba) – Marut, Homoncik (74 Kokoszka).

 


Michał Homoncik "osaczony" przez rywali z SMS-u.

Foto AB.

 

8.09.2012 (AB)
 Krakowski SMS wygrał spotkanie z Garbarnią, choć od 53 minuty jego piłkarze musieli do ostatnich minut drżeć o końcowy wynik. Po wykluczeniu bowiem z gry Jana Kreta za faul na wychodzącym na czystą pozycję Michale Homonciku Brązowi zdecydowanie przejęli inicjatywę, która w pierwszej połowie należała do gospodarzy.

 

SMS od początku spotkania narzucił bardzo ostre tempo, a Garbarze długo nie mogli znaleźć recepty na grających z pomysłem i polotem rywali. W pierwszym kwadransie gospodarze stworzyli sobie kilka dogodnych okazji do zdobycia gola, jak na przykład w 9 minucie, kiedy to Wojciech Rudziński strzelił z bliska tuż obok słupka.

 

Garbarze w tym fragmencie spotkania ograniczali się do wybijania rywali z rytmu i szukania okazji w kontrach, które mogły im przynieść powodzenie. Jednak Homoncik raz po rzucie rożnym przeniósł piłkę głową ponad bramką, a po wzorowej akcji z udziałem Jana Barabasza, Damiana Kulanicy i Marcina Maruta pośliznął się w polu karnym i nie trafił w piłkę.

Po tej sytuacji zawodnicy SMS –u przeprowadzili podręcznikową niemal akcję, którą celnym strzałem z najbliższej odległości na wślizgu zakończył Adrian Chłoń.

 

Po przerwie kluczowym momentem meczu była wspomniana czerwona kartka dla Kreta, grający w dziesiątkę SMS zdecydowanie spuścił z tonu. Brązowi raz za razem przeprowadzali groźne akcje, nie przyniosły one jednak zmiany rezultatu. Najlepszą okazję miała Garbarnia w 62 minucie, kiedy to strzał Maruta akrobatycznie obronił Arkadiusz Janas, a dobitka Homoncika ugrzęzła w gąszczu nóg obrońców SMS-u.

 

Zdjęcia z meczu (AB):

 

 Galerie zdjęć

Serwis wspiera
Zoo ArtPartnerzy medialni
Sportowe TempoMAŁOPOLSKA TVMoje Miasto KrakówBrązowo Biali