W SPARINGACH BRĄZOWI CIĄGLE LEPSI

MŁODE LWY POŻARŁY PUSZCZĘ

GARBARNIA - PUSZCZA Niepołomice 4:1 (2:0)

1-0 Jurkowski 9' (samob.) , 2-0 Uwakwe  42' (karny), 3-0 Kozieł 47', 3-1 testowany 52', 4-1 Leszczak 57'.

Jacek Tylek oraz Rafał Kot i Wojciech Sierocki (Wieliczka).

GARBARNIA:
(I połowa): Szwiec - Talaga, Cyzio, Haxhijaj, Wasyl - Ibrahim, Uwakwe , Siedlarz, Stokłosa - Broź (Nwachukwu), Cichy.

(II połowa): Szwiec - Ryś, Piszczek, Pluta, Byrski - Leszczak , Wajda, Kalemba (Zelek), Metz, Sieniawski - Kozieł .

Piłkarze Garbarni i Puszczy stworzyli w Skotnikach interesujące widowisko.

30.01.2013 (AB, ST)

Na sztucznej murawie obiektu w Skotnikach doszło dziś do sparingu małopolskich drugoligowców: Garbarni Kraków i Puszczy Niepołomice. Gra kontrolna podopiecznych Marka Motyki (Garbarnia) i Dariusza Wójtowicza (Puszcza) miała bardzo interesujący przebieg, obie drużyny testowały po kilku nowych zawodników. Podobnie jak latem ubiegłego roku (5-1 i 5-0) „Garbarze” znów byli wyraźnie lepsi od liderów II ligi, których pokonali różnicą aż trzech bramek.

Prowadzenie dla Młodych Lwów zdobył zawodnik ...Puszczy, Jurkowski, który chcąc zagrać piłkę do bramkarza skierował ją do własnej bramki. W 24 minucie bliski podwyższenia wyniku był Nwachukwu, ale wykończył  kapitalną akcję Brązowych minimalnie niecelnym strzałem nad poprzeczką. W 29 minucie Marcin Siedlarz przedryblował trzech rywali, jednak jego strzał obronił Kwedyczenko. W 35 minucie zaskakujące uderzenie Popieli w dobrym stylu wybronił Szwiec.
W 41 minucie w polu karnym niepołomiczan został sfaulowany Nwachukwu i arbiter bez wahania wskazał na "wapno". Rzut karny pewnie wykorzystał Uwakwe.

Po przerwie Garbarnia szybko podwyższyła wynik za sprawą celnego strzału Kozieła, a autorem ostatniego podania był Leszczak. Puszcza groźnie odpowiadała na akcje Garbarzy, dzięki czemu nieliczni widzowie nie mogli się nudzić, a narzucone szybkie tempo spotkania musiało przypaść do gustu nawet najwybredniejszym z nich.

W 52 minucie gola dla Puszczy zdobył testowany przez trenera Wójtowicza zawodnik, którego personaliów sztab szkoleniowy niepołomiczan nie chciał ujawnić. Dwie minuty później Sieniawski zagrał do Leszczaka, a ten  - jak się okazało - ustalił końcowy rezultat spotkania, które stało na naprawdę dobrym poziomie.

Kolejny sparing rozegrają Brązowi w Skotnikach w sobotę 2 lutego o godzinie 13:15. Rywalem Młodych Lwów będzie Limanovia Szubryt.

W Garbarni mogliśmy zobaczyć kilku testowanych zawodników, oto sylwetki niektórych z nich zaczerpnięte z portalu: