PORAŻKA Z HUTNIKIEM BEZ UJMY NA HONORZE,

GARBARNIA II - HUTNIK Nowa Huta 0-1 (0-0)

GARBARNIA II : Robert Błąkała - Jan Zygmunt (82 Dawid Palej), Artur Krzeszowiak, Marcin Mucha, Adrian Fedoruk - Mariusz Stokłosa, Jan Barabasz, Mateusz Ząbczyk (82 Amadeusz Bufnal), Przemysław Gruchacz (66 Marcin Marut) - Tomasz Kalicki (46 Przemysław Senderski ), Konrad Kuliszewski.

HUTNIK: Norbert Jasowicz - Kacper Orłowski, Jakub Cieśla (46 Mariusz Bienias ), Bartosz Jagła, Michał Guja ,
Jakub Ochman , Krzysztof Świątek, Patryk Serafin, Przemysław Antoniak (46 Mariusz Sierakowski), Mateusz Stanek (70 Łukasz Murzyn), Mateusz Gamrot.

9.04.2014 (AB)

Na boisku Grębałowianki V-ligowa Garbarnia II uległa w finale krakowskiego Pucharu Polski III-ligowemu Hutnikowi 0-1. Zwycięskiego gola zdobył w 56 minucie Jakub Ochman z rzutu karnego.

Skazywane przed meczem na wysoką porażkę Młode Lwy (osłabione absencją urazową Jakuba Kopcia i Sławomira Zygmunta, a także Damiana Kulanicy) mocno oparły się Hutnikom, tocząc wyrównany pojedynek, a już w doliczonym czasie gry Norbert Jasowicz kapitalnie obronił strzał Dawida Paleja, mogący dać rezerwie Garbarni wyrównanie...

Pierwsza polowa to wzajemne badanie sił. O ile trudno dziwić się Brązowym, że zaczęli schowani za podwójną gardą, to jednak zgromadzeni na trybunach kibice Hutnika znacznie więcej spodziewali się po swoim zespole. Hutnik, który w drodze do finału krakowskiego Pucharu Polski pokonał Bronowiankę 4-0 oraz Proszowiankę i Kmitę Zabierzów po 4-1, z rezerwami Garbarni do przerwy nie rozwinął skrzydeł.

Za to Młodym Lwom powodzenie mogły przynieść akcja z 7 minuty, kiedy po dograniu Gruchacza strzał Kuliszewskiego obronił Jasowicz. Natomiast najbardziej żałować mogą Brązowi sytuacji z 39 minuty, kiedy po akcji Kalickiego sam na sam z Jasowiczem znalazł się Stokłosa. Bramkarz Hutnika odbił piłkę po jego strzale, a dobitka "Stokiego" była minimalnie niecelna.

Po przerwie Hutnik przeprowadził dwie bardzo groźne akcje, jednak zabrakło im dobrego wykończenia. W 56 minucie rzut karny za faul jednego z obrońców Garbarni w "szesnastce" na gola zamienił Ochman i mecz się "otworzył". Nie mający nic do stracenia Brązowi ruszyli do odrabiania strat, rywale nie pozostawali im dłużni i gra stała się dużo ciekawsza niż w pierwszej połowie.

O dziwo, im bliżej było końca spotkania, tym bardziej stroną przeważającą byli podopieczni trenera Stanisława Śliwy.

W 79 minucie po strzale głową Jana Zygmunta obrońca Hutnika wybił piłkę z pustej bramki. W 86 minucie taki sam epilog spotkał strzał Krzeszowiaka. A już we wspomnianej sytuacji z doliczonego czasu gry, po kapitalnej akcji Fedoruka, Palej nie zdołał pokonać bramkarza.

Szczęście uśmiechało się do zawodników Garbarni II w tej edycji Pucharu Polski trzy razy, kiedy rozstrzygali swoje mecze zwycięskimi rzutami karnymi. Zabrakło go Brązowym dopiero w finale.

Nikła porażka z trzecioligowcem ujmy Garbarzom nie przynosi. Wręcz przeciwnie, stanowi powód do dumy. Stoczenie wyrównanego pojedynku z Hutnikiem i napędzenie rywalom piłkarskiego "stracha", pokazanie kilku dobrych zagrań i akcji sprawiło, że nawet najbardziej nieprzychylni Garbarni II obserwatorzy byli zaskoczeni jej postawą.

Po meczu oba zespoły otrzymały od przedstawicieli Podokręgu Kraków pamiątkowe, okazałe Puchary. Hutnik awansował do dalszych gier, już na szczeblu MZPN i będzie walczył z trzema innymi zespołami o awans do rozgrywek centralnych Pucharu Polski.