A KLASA
JEST AWANS!

 

 

GARBARNIA II - DRAGON Szczyglice 9:0 (3:0)
1-0 Kalemba 6, 2-0 Kuźma 26, 3-0 Rado 31, 4-0 Kalemba 52, 5-0 Kalicki 55, 6-0 Kalicki 56, 7-0 Kalicki 65, 8-0 Kasprzak 67,
 9-0 Kalicki 86
.

 

Krzysztof Salawa oraz Martyna Lipka i Łukasz Wójtowicz (Myślenice).

Machnik (D).

 

GARBARNIA II: Jękot - Kaim (46 Piechówka), R. Barabasz (74 Mirończuk), Sł. Zygmunt (70 Przysiężniak), Schacherer, Zelek, Kuźma , Kalemba , Bajołek (46 Kalicki ), Rado , Kasprzak .

 

DRAGON: Cerazy - Kmiecik, Sas (60 Kwoka), Rusinek, Kańka (67 Gębarowski), Marchewczyk (42 Machnik ), D. Molik, Zieliński, Dubiel, Sobczyk, R. Molik (56 Siąkała).  
 

 

Trener Stanisław Śliwa "pofrunął" zaraz po meczu w górę...

 

 

6.06.2012 Relacja Pana Jerzego Cierpiatki:

Na Rydlówce polał się dziś szampan, po awansie rezerw Garbarni do ligi okręgowej. Pieczęć przybito dostojnie, w dużym stylu. Skrajnie jednostronny mecz z Dragonem Szczyglice omal zakończył się dwucyfrówką, zaś zasługujących na gorący aplauz akcji podopiecznych Stanisława Śliwy było co najmniej dwa razy tyle.

 

Wynik szybko otworzył strzałem głową Kalemba. Gol na 2-0 padł po sprytnym wykonaniu przez Kuźmę rzutu wolnego. Następnie trafił do siatki Rado, konkretnym strzałem z lewej nogi. Rado miał jeszcze dwie wyśmienite sytuacje, Kuźma jedną, ale bezradny Dragon już nie poniósł dalszych strat w tej fazie gry.

 

Kalemba ponownie wpisał się na listę wkrótce po zmianie stron. Chwilę później rozpoczął się popis Kalickiego, który aż czterokrotnie nie mylił się w roli egzekutora. Również, a może przede wszystkim dzięki dobrej technice strzałów oddawanych z dystansu. Choć i wjazd do bramki po minięciu golkipera Dragona też miał miejsce. Słowem, niewątpliwie bogaty asortyment środków... W tzw. międzyczasie ładnie i zarazem skutecznie uderzył pod poprzeczkę Kasprzak.

 

Dwucyfrowe rozmiary druzgocącego zwycięstwa jak najbardziej wchodziły w rachubę. Zwłaszcza Zelek pewnie do tej pory nie wie, jak po jego strzale głową z absolutnie najbliższej odległości piłka trafiła w poprzeczkę, zamiast wpaść do siatki. To wszystko jednak bez znaczenia, bo przez cały mecz spisywały się rezerwy Brązowych pierwszorzędnie. Piłka chodziła jak po sznurku, Kalicki był mistrzem egzekucji, Kalemba profesorem na boisku, a pozostali zawodnicy również zagrali na wysokim „C”.

 

Zostały zatem spełnione wszystkie warunki, aby strzeliły korki od szampana. Nasze gratulacje!
 

 

Zdjęcia z meczu AB i Janek Chodór:

 

Skrót spotkania przygotował Tadeusz Zapiór:

 

 

 

 

 

  • Galerie zdjęć

  Serwis wspiera
  Zoo Art  Partnerzy medialni
  Sportowe Tempo  MAŁOPOLSKA TV  Moje Miasto Kraków  Brązowo Biali